Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen kompromisszumokkal éltek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kompromisszumokkal éltek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedves házas emberek!

Azt szeretném tudni,hogy akik több éve házasok (mi jelenleg 9, egy gyerekünk van) milyen kompromisszumokat köttök a béke kedvéért. Mik azok a dolgok, amiket elviseltek házastársatoknak, de még nem valóok. Ilyesmire gondolok. Nálunk férjem pl ma állt neki a gyerek ágyat összeszerelni. De egyszerűen rosszul vagyok attól, ahogyan fogja a fúrót, ahogyan nem merőlegesen tartja a szöget, tehát egyáltalán nem egy szerelős típus, a csöpögő, eldugult csapokat is pl én oldom meg... Nagyon hanyag, szana szét hagyja a szögeket, rendezetlen a fúrós táskája, komolyan agybajt kapok. Ha szólok neki, hogy legalább a csavarokat tegye egy kis dobozba, akkor oltári veszekedés lesz belőle. De ha nem szólok, magától rá sem jön, és nekem csinálja a plusz munkát. Jobb lenne, ha a béke kedvéért csendben maradnék?

Kíváncsi vagyok, más házasságban van egyáltalán ilyen, hogy meg kell alkudni. Vagy, akik házasok, azok mind elfogadják a társukat úgy ahogy van? Csak velem van a gond? Rengeteg ilyen sztorim lenne, látszólag semmiség. Pl a szőrt nem mossa le maga után a kádban, az étkező asztalon hagyja a szennyes edényt, poharat, a lépcsőházban úgy jön fel, hogy már az első emeleten hallom, ahogyan zuhog... Pfu rendesen idegesít. Írjátok sztorikat, miket viseltek el a béke kedvéért. Kíváncsi vagyok, tényleg velem van e a gond.


2022. nov. 30. 19:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen trehány és ügyetlen.

Ami nem a legjobb, de azon kívül, hogy elbeszelgetsz vele nyugodtan, hogy segítsen legalább abban, hogy elrakja maga után a dolgait mást nem tudsz.

Mert ha folyamatosan "zaklatod" netán kiabalsz vele az ellenkezőjét éred el, hogy direkt is fogja csinálni.

Mást nem tudok tanácsolni sajnos.

2022. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy telik az idő, egyre elnézőbb vagyok vele, de ehhez nagyon sok idő kellett (20+ év) és még most is vannak dolgok ami miatt görcsbe rándul a gyomrom, de ő is így van velem, nem egyszerű ez.

De egy új párnál újabb kompromisszumok, újabb buktatók lennének, ezt biztosan tudom, az ember becsülje meg azt amije van.

2022. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Ez komoly? Van baj a fejedben, ha 9 év után ezen gondolkozol.

Miért neki kell szerelni, ha nem ért hozzá? Csináld meg te, vagy hívjatok valakit! Baromira nem éri meg ezért veszekedni.

Amiket leírtál "apróságok" csak annyit jelent, hogy nem szereted, ezek nagyon nem azok, amik kompromisszumot igényelnek.

2022. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

38F

Én főzők, én takarítok, én vásárolok, én öltöztetem a gyerekeket… én dolgozom:) a gyerekeket én viszem reggel…..

Cserébe a nejem brontoszaurusz segget növeszt.. és agresszív is a lelkem.+ igénytelen…

Ne röhögjetek ez igaz!!

Szerintem ez egy jó kompromisszum.. a váláson gondolkodom………

2022. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem hívtok szerelőt? A párom se ezermester, én meg aztán végképp nem, úgyhogy marad a szerelő :D


Amúgy rossz olvasni, hogy ilyen szinten az agyadra megy a saját férjed. Szexelni szoktatok?

2022. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy vannak. Soroljam? Asztalon hagyja a KOSZOS tanyert, poharat, mindig, kivétel nelkul. Széthagyja a levetett ruháját a házban, konyhai szék támlájára szatyrokat akaszt, ezt úúútálom. Minden sztorit többször mesél el, mintha még nem mondta volna el, pedig van, hogy már elsőre is untam. Hűtőbe kaját fedetlenül tesz, hobbijának tárgyaival tele van a szeretett nappalim. Kb ennyi. Biztos neki is van, amit tőlem tűr el.
2022. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, trehány, és igénytelen.

Én nem tudnám megcsinálni az ágyat , mert 48 kilós nő vagyok, nem bírom el a bútor lapot. Támasztva tudom tartani neki, hiszen ő maga sem tudja egyedül, tartani is meg fúrni. Én meg pláne, megemelni sem tudom a bútor darabokat. Egy polcot simán felfúrok, vízmértékkel, ahogy kell. De férjem pl azt is max ránézésre csinálta, ezért is én csinálom helyette. Meg pl mivel egy autónk van, ami az övé, hiszen ő vette, ő költ rá, de porszívózni, lemosatni már én szoktam, mert férjem szerint jó 'vanazúgy, koszosan...

Ilyeneket viselek el, de a kérdésem továbbra is az, hogy egy házasságban más családoknál ezek a rigolyák normálisnak mondhatóak? Vagy a házasságok nagy része békés elfogadó, nyugodt? Arra lennék kíváncsi, hogy toleránsabbnak kéne e lennem.

2022. nov. 30. 19:32
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem hív mást, mert 1. ahhoz be kéne ismernie, hogy ő maga nem tudja csinálni 2. nem fizet másnak azért, amit ő is "meg tud csinálni"

Szexelni havi 3-4 szer, mert sokszor van vita.

Ha nem szeretném, elválnék. Tudnék önállóan, tőle függetlenül élni.

Csak tényleg sok a veszekedés, főleg miattam.


6-os válaszoló! Te ezt hogy bírod? Szólsz érte? Ha igen, mit reagál? Ha nem szólsz, akkor szó nélkül csinálod? Meddig még? Vagy őszintén képes vagy boldogan elnézni mindig ugyanazokat a köröket?

2022. nov. 30. 19:37
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
#5-ös vagyok. Mi ezeket meg szoktuk beszélni, aztán változtatunk rajta. Őt az idegesítette, hogy a mosogatóban benne hagyom a szivacsot. Elmondta, azóta figyelek rá. Engem az bosszantott, hogy a mikróba fedetlenül tette a kaját. Szóltam hogy ne már, azóta tesz rá fedőt. Most ez a kettő jutott eszembe, de nem akarok odáig jutni, mint amiket itt egyesek írnak. Nem is szeretik már az adott embert, max eltűrik.
2022. nov. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy a házasságok nagy része békés elfogadó, nyugodt?"

Hát szerintem tudod a választ.

2022. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!