Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A keleti kultúrák viszonyulása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A keleti kultúrák viszonyulása a házassághoz megmosolyogtató vagy lehet tanulni belőle?

Figyelt kérdés

Engem érdekel az, hogy a világ különböző részein hogyan viszonyulnak az emberek a párkapcsolatok, gyermekvállalás kérdéséhez, mert végülis ezek az emberi élet egyik legfontosabb vetületei.

A nyugati kultúrában a múlt század második felében sokat változott a társadalom ehhez való viszonyulása, mert eltűnt sok tabu, mint a válás, a házasság előtti szex, a mozaikcsalád, a tudatos gyerektelenség, stb. A párkapcsolatok esetén meg elsősorban romantikus megközelítés lett a domináns, tehát hogy szerelmi, érzelmi alapú kell legyen a korábbi gazdasági alapúval szemben. Ez amúgy egy nagyszerű dolog, mert ha meggondoljuk régen az irodalom meg a népdalok is sok esetben arról szóltak, hogy valakinek nem azzal kellett házasodnia, akivel szeretett volna. Ugyanakkor meg a másik oldalról az a probléma, hogy a házasságok ma már nem elég stabilak.

Keleten érdekes, mert a hinduknál azt hiszem úgy van megnézik a két fiatal csillagjegyét, családi hátterét, hogy találnak-e. Kínában meg rendesen piacok vannak, ahol szülők hirdetik a fiúkat vagy lányukat, hogy jó lenne párt találnia. Ezek alapvetően kollektivista társadalmak, ahol az egyén szabadsága kisebb, mint nyugaton, ugyanakkor az elmagányosodás sem okoz akkora problémát, mint nyugaton. Vagyis lehet nevetni rajtuk, de az sem jó, hogy nálunk annyira sok a széteső család.

Igazából sehol sem találták fel a spanyolviaszt, mindenhol küzdenek problémákkal, de kérdés tényleg ezek a kultúrák is átveszik majd a nyugati modellt vagy inkább tradicionálisak maradnak.



2022. nov. 29. 10:45
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
85%
10. folyt.: és szerintem ettől szenved a nyugati kultúra. Ettől a definiálatlan, folyamatos elégedetlenség és az "igazi" soha meg nem találásától (pedig dehogynem lehet megtalálni...).
2022. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
28%

4. "Az meg, hogy mi a jó és mi a rossz? Most komolyan azt hasonlítjuk össze, hogy...."


A kérdés az én olvasatomban a keleti és nyugati párkapcsolati kultúra válságtüneteiről szólt, nem arról, hogy régen hogy kezelték a nőket Európában. Arról, hogy a mozaikcslád lassan normává válik, arról, hogy a szabadságot szabadosságként értelmezzük, hogy fellazultak a párkapcsolatok, hogy lassan tényleg nem találsz olyan embert, akivel le tudnál élni - nemhogy egy életet! - néhány évet úgy, hogy az egy kiegyensúlyozott és boldog kapcsolat lenne, hogy tele vagyunk szorongással, nem kívánt terhességgel, erőszakkal, csalódásokkal és kiábránudlással lassan a saját nemünkből is. (Tegye fel a kezét, akit a felsorolt problémák egyike sem érint. Az nagyon szerencsés!)

2022. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
94%

#12

Rossz kapcsolat, szorongás, nem kívánt terhesség, erőszak minden korban minden kultúrában előfordult. Annyi a különbség hogy ma már nem tilos kezelni vagy megszüntetni a problémákat.

2022. nov. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
19%
13. Nem tilos... Persze, nyilván, lehet őket kezelni, de mégsem tudjuk. Pedig már vannak más eszközeink is, mint lekeverni egy pofont a másinak. Van kiépült szociális rendszer, el lehet menni pszichológushoz. Mégsincsenek ezek a problémák kezelve még egyéni szinten sem nagyon.
2022. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

#14

A kérdésből kiindulva arra gondoltam, hogy pl legális a válás. Vagy hogy elérhető a fogamzásgátló. Ilyesmik.

(Amúgy a szociális háló által elérhető pszichológus nem mindenhol elérhető vagy jó..)

2022. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
55%

15.


Legálisnak legális - bár hosszú ideje az! Nem tudom pontosan mikortól, de dédanyám pl. elvált dédapámtól az ötvenes években, így akkor már legális volt. Cserébe viszont kinézte a "falu" a tettéért és el is kellett jönnie onnan. Sok dolog van ami régen is legális volt, csak a proli nép jóvoltából nem lehetett azt meglépni, mert "jajj, mi lesz belőle". Tehát legális volt, csak a "kor szelleme" kötötte őket sok esetben.


...ma pedig az anyagiak! Sok válás azért nem jön létre, mert anyagilag nem bírná egyik fél sem, különösen ha gyerek is van, ahol anyuka nevelheti utána egyedül (voltak kolléganőim így, láttam ennek nehézségét), apuka meg fizetheti a gyerektartást és a volt feleség zsarolhatja a gyerekek láthatásával (ilyet is láttam a volt kollégáimnál, egyiküket dróton rángatta a volt felesége ezzel zsarolgatva), ami bár nem sok pénz, a fizetéshez képest az. Sok olyan középkorú házas van, akik papíron házasok, de alig találkoznak, külön ágyban alszanak, semmi érzelem nincs már közöttük, maximum illedelmes udvariasság, tisztelet. Albérletárak és az ingatlanok árai nem megfizethetőek egy elvált embernek, kivéve egy szűk gazdag réteget.

2022. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
49%
15. Világos, értelek. Gyorsan írtam és nem volt időm kifejteni normálisan. Arra gondoltam, hogy ma már minden feltétel adott, úgy gondolom, hogy normális és kiegyensúlyozott kapcsolatokat hozzunk létre - mindkét nemet azonos jogok illetik meg, van lehetősége tanulni, fejlesztenie magát, dolgozni, pénzt keresni, egzisztenciát teremteni. Olyan nagy fokú szabadságban élünk (ami a párkapcsolatokat illeti), amelyben még soha semmikor a történelemben. A vallás és egyéb dogmatikus elvek már nem kötnek sehová, szabadon költözhetsz, házasodhatsz, válhatsz, szülhetsz gyereket. És mindennek ellenére a szorongás nem lett kevesebb, az elégedetlenség, frusztráltság, a bizonytalanság, csalódottság szinte mit sem változott. Erre értettem, amit korábban írtam. Hogy hiába vagyunk szabadok, valahogy mégsem sikerül megélnünk, ahogy szeretnénk. Erre nyilván nem megoldás a múltba való regresszió, azon nosztalgiázni, hogy régen milyen jó volt, mert szerintem nem volt jobb sosem. De most sem jobb valahogy, vagy legalábbis ez az általános érzület.
2022. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
43%

12

A nemkívánt terhességek száma szerintem ott nagyobb, ahol eleve a párkapcsolatot sem kívánták a felek.

2022. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
18. Ez evidens. Legalábbis nekem. Lehet, hogy másnak nem. A nyugati kultúrkörben van lehetőséged bármikor nemet mondani bármire, így nem igazán értem az állításod célját. Magyarországon évente 50-100 ezer körül mozog az abortuszok száma, körülbelül ennyi gyerek születik meg (vagy ennyi sem) évente. Tehát nagyjából egy élveszületésre egy abortusz jut. Ez nem Pakisztán meg nem Kína. Ez MAGYARORSZÁG, ahol egy egyszerű randira elég nemet mondani vagy ghostingolni, nem úgy adnak férjhez, mint egy használati tárgyat.
2022. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
50%
18 folyt.: akkor erre mi a magyarázat? Magyarországon a párkapcsolatok felét nem akarják a felek? ...? (a te logikád szerint)
2022. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!