Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjem, hogy ne szórja el a pénzt és hogy ráadásul meg kell húzni a nadrágszíjat?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy én gyeden vagyok itthon 120ezerrel, ő többet kap kb 60-80-nal, ez a pótlékoktól függ.


Férjem nagyon sok költ el mindenféle dologra. (Pl:ruha, édesség, energiaital stb.)

Ha én kezelem a pénzt, (nála max. 30ezer Ft marad), akkor az van, hogy én költöm el a pénzt (ő szerinte), miközben én vásárolok, mert ő ha elmegy boltba akkor vagy 3ezer forintnyi sz*rsagot vesz, tehát amit szeretne azt én rendelem/veszem neki.


De ha nála marad az ő pénze, akkor azt kérdezgeti, minek kell még nekem pénz, ha megkérem utaljon át?

(Én fizetem a csekkeket, én vásárolok mindent, ő az albérletet, néha muszáj kérnem, mert nem elég, főleg, hogy van baba is.)


De a legrosszabb, hogy a babavárót is költi!!!!


Mit tegyek?

Alig van már a hitelből és még el sem kezdtük törleszteni..:(


Köszönöm, ha segítesz!



2022. szept. 22. 17:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

"Alig van már a hitelből és még el sem kezdtük törleszteni.."


Mire vettétek fel? Elszórni? Volt vele konkrét célotok?


Hát kérdező, a kérdést túl későn tetted fel. Ezt már jól elcseszted.

Csóró pasinak nem szülünk. Össze se állunk vele.

Ha így szórja a pénzt, akkor azt már a gyerek előtt is ugyanígy szórta, nem most kezdte. Akkor kellett volna elgondolkodnod erről, most már késő. Megváltozni nem fog.

2022. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen csöves pasinak minek szültél? Ennyi fizubòl szerintem örültök, hogy nem éheztek. Szégyen....
2022. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk meg a feleségem ilyen. Aztán ő a mérges, ha megszólom, hogy megint 3 tejföl, meg 2 joghurt megy a kukába. Próbálom erőltetni, hogy X összeg legyen egy hónapban kajára, de ő elfelejti a közöset használni, vesz a sajátjából stb. Aztán meg neki nincs ideje erre... Pesig többet tudnánk spórolni, ha egy kicsit átgondolnánk a dolgokat.
2022. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

A #9es válasz betalált... Méghogy 800.000Ft alatt egy 3 tagú család nyomorig. Hát jól el vagy eresztve az látszik, ha nem lennél akkor tudnál spórolni és kevesebből megélni.


Kondi, szoli, műköröm mely ápol és eltakar...

2022. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
63%

14

Se kondiba nem járok, se mükörmöm nincs, szoliba meg aztán végképp nem járok!

Viszont, szeretem az egészséges, minőségi ételeket, (főleg a halakat, zöldsegeket, gyümölcsöket, 100%os gyümölcsleveket) Szeretem, hogy a kislányom olyan iskolába járhat, ahol (bár fizetni kell) de nem a magyar tanár oktatja a matekot. Aztán szeretek még normálisan befűtött 23-24 fokos házban lakni, meg szeretek egy évben 1-2x elmenni nyaralni! Aztán szeretem azt a tudatot is, hogy nem rokkanunk bele a rezsicsökkentés csökkentésébe, és baromi jó érzes az is, hogy tudom, hogyha bedöglik az autóm, gond nélkül tudunk úkat venni! Tudom-tudom, járjak tömegközlekedéssel dolgozni, hisz sokkal jobb hajnali 5-kor kelni a 7 helyett...(a gyereket meg majd te hozod viszed gondolom) - aztán szeretem még a magánorvosi ellátást, (mert az allamiban jó eséllyel meghalsz.) Szeretem a minősegi programokat is, úgy mint, színház/mozi/koncert, kirándulás, termálfürdő, ilyesmik.

Termeszetesen lehet élninezek nélkül is, lehet enni olcsó, szénhidratban gazdag ételeket, vannak ingyenes programok......de én inkább az első verziót szeretem...és szerintem a felsoroltakban nem volt semmi luxus.. ez netto 800ról indul/3fő.

2022. szept. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

#9, #14 Teljesen egyet tudok érteni. 800 nettó havi bevételből lehet kb normálisan élni. Nem kell ám sok ezt elkölteni. Ez arra elég hogy megvedd az egészséges ételeket, egy nagyobb házat fenntarts, 2kocsit és egy gyereket is elbírsz. Így nem nyomorogsz, de nem is kell szarrá spórolni magad.

Ilyen bevétellel én sem értem miért vállaltatok gyereket. A babavárót meg pláne nem értem.

35F

2022. szept. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14%
#9, #15*
2022. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

Ez sajna a tipikus példája annak, hogy miért nem szabadna, szabad felhasználásúra adni a babavárót. Megkapják azok az emberek a 10misit, akik előtte 200ezer nettóból éltek és fogalmuk sincs milyen gyorsan el tud szaladni a 10milla is.

Sosem felejtem el, az első 1milliómat úgy elköltöttem, hogy fogalmam sem volt mire ment el. :D Amikor elfogyott és ráeszméltem, na akkor fordult meg a dolog és fogtam vissza magam, mintha nem lenne egy kanyi vasam se (azóta is így csinálom és tudok félretenni).

2022. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

18

Annyiból nem rossz, hogyha pl vesztek egy romosabb házat, akkor 10M ből meg lehet venni az anyagköltseget a felujitásra, és magatok megcsinálni mindent....minimális szakember bevonással, (khm...áfa ktg.ek nélkül) - De valóban nem szabad csak ugy adni! De ott, ahol ennyire kevés a bevétel.


Nem a kérdezőbe szeretnék belerúgnimmmmár biztosbbánja ö is, de semmivel nem felelossegteljesebb, mint a férj, - en nem tudom, hogy jutott eszedbe ennek szülni... Iszonyu keves ez a pénz! Semmire sem elég... :(

2022. szept. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%
Ja szóval csak azok vállalnak Magyarországon gyereket ahol a férfi 800 nettót hoz haza havonta. Ha ez így működne... nemsokára kihalna az ország. Azt sem mondom, hogy nettó 200 elég, de azért egy vidéki városban nem kell 800 nettó, hogy fenntarts egy normális életmódot. Amit te írsz az már részben luxus, de kinek mi. Meg aztán van, hogy valaki a kevésbőlbis többet félre tud tenni, mint valaki a sokból.
2022. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!