Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vegyem rá a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjem, hogy ne szórja el a pénzt és hogy ráadásul meg kell húzni a nadrágszíjat?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy én gyeden vagyok itthon 120ezerrel, ő többet kap kb 60-80-nal, ez a pótlékoktól függ.


Férjem nagyon sok költ el mindenféle dologra. (Pl:ruha, édesség, energiaital stb.)

Ha én kezelem a pénzt, (nála max. 30ezer Ft marad), akkor az van, hogy én költöm el a pénzt (ő szerinte), miközben én vásárolok, mert ő ha elmegy boltba akkor vagy 3ezer forintnyi sz*rsagot vesz, tehát amit szeretne azt én rendelem/veszem neki.


De ha nála marad az ő pénze, akkor azt kérdezgeti, minek kell még nekem pénz, ha megkérem utaljon át?

(Én fizetem a csekkeket, én vásárolok mindent, ő az albérletet, néha muszáj kérnem, mert nem elég, főleg, hogy van baba is.)


De a legrosszabb, hogy a babavárót is költi!!!!


Mit tegyek?

Alig van már a hitelből és még el sem kezdtük törleszteni..:(


Köszönöm, ha segítesz!



2022. szept. 22. 17:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
De miért vállaltatok gyereket ilyen rossz anyagi háttérre, ha tudod, hogy ilyen a férjed?
2022. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a férjed fogyatékos? És ez az esküvő előtt nem derült ki?

Az a helyzet, hogy a színtiszta matek nem győzi meg, akkor te se fogod. A legszebb, hogy a válás se segít rajtad, mert a hitel fele a te nyakadba szakad. Arra meg mérget vehetsz, hogy a gyerektartást se fizeti majd.

A babavárót nem tudod olyan szamláta utalni, amihez nem fér hozzá? Egyáltalán minek vettétek fel? Felfogta, hogy azt vissza is kell fizetni?

2022. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Az én férjem is hasonló mentalitású volt, ezért elárulom, soha nem fogod tudni teljesen megváltoztatni.


Az ő szüleinek jól ment anno, szóval nem igazán látott példát a spórolásra, nem voltak milliomosok a szülei, de nem is kellett filléreskedni. Viszont ők is felélték mindig a pénzt, a gyerekeknek nem is tettek félre, így mindent a nulláról kellett megteremtenünk, azaz igen, spórolni kellett.


És huh, az évek alatt mennyit veszekedtünk azért, mert pont mint a férjednek, folyt ki a pénz a keze közül. Már azt is megkaptam, hogy nélkülöznie kell :D


De mivel látta tőlem, hogy spórolni kell és látta, mennyi mindent elértünk - el is ismeri, hogy sosem lenne otthonunk nélkülem -, így idővel megtanult jobban bánni a pénzzel.


De(!), még mindig képes ezt csinálni időszakonként, mint a férjed.

2022. szept. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Tehát 3-an éltek kb. 300 ezerből? Nos. Nem csoda, ha nem elég a pénz. Eleve hogyan vállalhattatok gyereket ilyen körülmények közé?
2022. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem mozgok otthon babaváró hitelben. De azt az összeget nem kell utána számlákkal alátámasztani hogy mire ment el?
2022. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
#5 Szabadfelhasználású hitel, bármit vehetnek belőle az iphone-tól a kocsiig bármit. El is kaszinózhatják.
2022. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt csinál vele, amit akar, DE HITEL, tehát vissza kell fizetni.

Mókás lesz, mikor ebből a jövedelemből elkezdik levonni, a kérdező meg már csak a gyes-t kapja.

2022. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, sajnállak hogy ilyen helyzetben vagy, de azt nem lehet elfelejteni, hogy a te saját döntéseid juttattak ide.
2022. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Miért vállaltatok gyereket?????

A felvett babaváro 10M volt?


Nem tudom,...én csóró pasinak nem szülnék! De olyannak se, aki nem képes beosztania a pénzt! A férjem nagyon akart gyereket,....mondtam, hogy netto 600as kereset alatt ne is piszkáljon vele. Most 1.5xsen túlteljesitette már!

Miért kellett ilyen nehéz korulmények közé gyereket vallalni?

3000ft.nyi szarság? Mi a szarság?

Jelenleg egy család 800 ezres bevétel alatt nyomorog!

2022. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán tudom a babaváró hitelnél mennyire nézi komolyan a bank az anyagi hátteret de felháborító hogy még én éveken keresztül rágtam a bank fülét 2,5 millióért addig itt minden féle csóró nép megkapja a sokkal több milliós hiteleket. Pedig a fizetésem is több mint a kérdező össz bevétele. Senkinek nem adnék babavárót. Ha nincs rá anyagi keret akkor nem kell szülni.
2022. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!