Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vezessem fel a férjemne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vezessem fel a férjemnek, hogy az ő hozzáállásával van a gond?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azon kesereg, hogy semmire sincs ideje, csak abból áll az élete, hogy dolgozik és alszik.

Nem tudom, hogy hogyan értessem meg vele, hogy nem az élete lett túlhajszolt, hanem inkább ő kényelmesedett el. Szellemi munkát végez számítógép mellett, nincs túlhajtva. Neki kellene magát kicsit megemberelnie és akkor több dolog beleférne az idejébe. Ezt nem veszekedve szeretném neki elmondani.

20 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van.


2022. máj. 12. 09:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ez így elég siralmasan hangzik. Tényleg a saját sorsa elrontója. Lehet, hogy én gazdag programokat szerveznék tüntetően, oly módon, hogy 17 órakor indulnék otthonról a gyerekekkel, mikor a munkát befejezi.


Talán jelezni kéne neki, hogy azért fáradt, mert a szabadidejében is a gépet nézi. Én is a számítógépet bámulom egész nap, de munka után eszemben sincs odaülni elé. Olyannyira, hogy otthon nincs is privát gépem, nincs rá szükség.


Mindig is otthonról dolgozott, vagy a pandémia miatt kezdte el? Én kicsit befordultam az otthoni munkától. Belegondolok, hogy mi lenne, ha én is egy gép előtt ülő zombival élnék... hát nem túl vidám. Főleg úgy, hogy gyerekei vannak. Ugyan nem írtad, mekkorák, de így kb semmi élményt nem szereznek az apjukkal. Ez rá nézve elég nagy szégyen. Apu nem ér rá játszótérre menni, mert helyette otthon döglik? Nem tanít meg biciklizni? Nem épít velünk bunkert? Kirándulni sem jön? Gáz, gáz, gáz...


Ami még eszembe jutott, hogy mutasd meg neki a kérdésed meg a válaszokat. Az írásaidból szerintem világosan kiolvasható, hogy szereted és segíteni szeretnél, nem pedig lehordani.

2022. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyon egyhangú és monoton az élete, ebbe "fáradt" bele, de erről ő tehet. Ha szervezel jó programokat, akkor sem megy veletek? Tavasztól őszig még 5 óra után is rengeteg dolgot lehet csinálni. Nekem nagyon pörgős munkám van, a férjem otthonról dolgozik, de amint hazaesek, eszek, és már megyünk is ki sétálni, biciklizni, fagyizni, stb. Pedig én utána még főzök is másnapra. Télen, mikor sötét és hideg van este, mi is be szoktunk gubózni, és tényleg sokkal nyomasztóbb az élet.
2022. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mintha menekülne a családja elől.

Rossz a légkör nálatok otthon?

A 3 gyerek nem mondja neki, hogy szeretnének vele lenni? Egyébként hány évesek?

2022. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hisztynka ***** válasza:

Egyszerűen elhagyja magát, mert egy lusta disznó!

Nem fáradt! Se veled nem foglalkozik, se a gyerekekkel, se a ház körüli munkákkal...

Adj neki ultimátumot! Vagy változtat a hozzáállásán, vagy beadod a válópert, aztán zombulhat reggeltől estig és estétől reggelig!

2022. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hány órát dolgozik a férjed?


Nekem a pajzsmirigy hormonjaimmal van gond, azért fáradok el hamarabb. (Én is azon kesergek, hogy miért koncentrálok elég nehezen, pedig szintén számítógépes munkám van a munkahelyemen.)


Ezt már többen említették az ismerőseim közül, hogy a pajzsmirigy hormon működése extra módon befolyásolja a hétköznapi teljesítményt.


Én viszont kb. 1995.-ben voltam utoljára endokrinológián emlékeim szerint (na jó, talán 2004.-ben is egyszer, de annak nem lett különösebb foganatja, mert az orvos stílusa bizalmatlanságra adott okot nálam és faképnél hagytam.)


Ezenkívül 13 hosszú éven át egyre súlyosbodó állapotú beteget ápoltam, SZINTE TELJESEN MAGAMRA HAGYATVA(!) és 0-24 nekem kellett eldönteni, mi legyen, hogy legyen tovább... óriási kiesés volt ez nekem életritmus tekintetében.


Ott van a gond, hogy még a gyerekekkel sem foglalkozik a férjed. Az, hogy miért fárasztó neki a gyereknevelés - hát ez hosszú történet lehet nála.


Szerintem a 13-as válasza RÁTAPINTHATOTT KOMOLYAN A LÉNYEGRE... a területileg illetékes családsegítő szolgálat ELVILEG segíthetne, de nagyon sokszor túlterheltek a munkatársak.

2022. máj. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!