Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan vezessem fel a férjemne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vezessem fel a férjemnek, hogy az ő hozzáállásával van a gond?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azon kesereg, hogy semmire sincs ideje, csak abból áll az élete, hogy dolgozik és alszik.

Nem tudom, hogy hogyan értessem meg vele, hogy nem az élete lett túlhajszolt, hanem inkább ő kényelmesedett el. Szellemi munkát végez számítógép mellett, nincs túlhajtva. Neki kellene magát kicsit megemberelnie és akkor több dolog beleférne az idejébe. Ezt nem veszekedve szeretném neki elmondani.

20 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van.


2022. máj. 12. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Szeretnél szigorúbb lenni vele? Számonkérőbb hozzáállást tanúsítani vele szemben?


Szerintem a fent leírt példákat használhatod a beszélgetésitek során...

2022. máj. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjetek minden héten túrázni, vagy akár minden másnap a környéken sétálni. A sok ülő munka miatt elgyengül, hamar elfárad. Ezért érzi azt, hogy nem fér bele több. Megfelelő mozgás változtatni fog ezen.

Ezt meg elég könnyű előadni; egyszerűen megmondod, hogy szeretnél vele sétálni menni, mert szükséged van mozgásra.

2022. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakból én annyit látok csak, hogy másképp látjátok ugyanazt. Megesik ez, mert nem vagyunk egyformák. Ráadásul abszolút tipikus az is, hogy a másik problémáját mindig könnyebben meg tudnánk oldani, mint a magunkét.

Szóval ítélkezés és kioktatás helyett próbálj az ő fejével gondolkodni, empátiát gyakorolni. Akkor talán könnyebben sikerül olyan megoldást javasolnod neki, amit ő is elfogad. De ha úgy kezdesz neki, hogy az ő hozzáállásával van a gond, akkor semmiről se fogod tudni meggyőzni, ezt biztosra mondom!

2022. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valami sport, vagy fizikai aktivitás kell neki.
2022. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy minden mozgásos, sétálós programmal leráz, hogy fáradt. A kertbe is csak ritkán jön ki, az hogy közösen dolgozzunk benne az kizárt. A gyerekekkel sem megy sehova, talán 3 éve jött ki velünk utoljára a játszótérre.

Nagyon sajnálom, hogy ennyire kizsigerelve érzi magát, de mivel nem a túlhajtottsága a probléma még segíteni se nagyon tudok neki. Én azt is elismerem, hogy agyilag fárasztó a munkája, de fizikailag ő hagyja el magát.

Nem kritizálni és nem kioktatni szetetném, de pont ő az, aki ezen folyamatosan kesereg és tőlem várja a megoldást, én viszont többet nem bírok tenni az ügyben.

2022. máj. 12. 10:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De meddig dolgozik? Munka utan mit csinal?
2022. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kóros fáradtság csomó mindennek lehet tünete. Az egészsége rendben? Nem depressziós? Munkáját szereti?
2022. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka tud aludni?

Sokszor annyin múlnak dolgok, hogy a prosztatájával gond van, éjjel X alkalommal fel kell kelnie, hogy pisilni menjen, utána nem mindig tud visszaaludni, ezért kialvatlan, fáradt állandóan.

2022. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-17 dolgozik itthonról. A munka végeztével átül a másik géphez játszani, sorozatot néz. 21 körül lefekszik aludni. Reggel kezdődik újból minden. Hétvégente annyi a változás, hogy napközben is alszik pár órát, így este később fekszik le aludni és meló helyett játszik a haverjaival.

Éjjel rendesen alszik, de az ébredése után elég mogorva. Vagy 1 óra amíg hozzá lehet szólni.

A munkáját szereti.

Én is arra gondolok, hogy a mozgáshiány miatt lehet, de ezen mozgás nélkül nem tudok segíteni. Éppen ezért kellene valahogy rávezetni, hogy önmagával szúr ki.

2022. máj. 12. 12:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 3 gyerekével és VELED semmenyi időt nem tölt? Mennyire veszi ki a részét a háztartásból? Én lehet párterápiát javasolnék, itt nem csak az a gond, hogy fáradt, szinte alig van a családjával, sőt. Egyáltalán...
2022. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!