Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen arányban járultatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen arányban járultatok hozzá a közös házatok, lakásotok megvásárlásába?

Figyelt kérdés

Esetleg Ft-ban?


Nem örökségre, szülői ajandékra gondolok, ha volt, hanem az azon felüli saját részre.

Mi egyik oldalról sem kaptunk szülő pénzt, mindkettőnk nagyszüleitől maradt örökséget a szüleink felélték, ezt csak abból a szempontból írom, hogy több ismerősöm a nagyszüle régi lakásában él vagy eladták és belerakták új lakás vételébe. Nálunk ilyen nincs, csak a saját fizetésünk volt, van.


2022. márc. 13. 04:06
1 2
 11/18 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Esküvő során elment minden pénzünk.

Ami ott összejött az közös lett.


Felettünk egy babavárót, és egy lakáshitelt. 10-10 millió mind a kettő.


Én úgy tekintek a dologra, hogy a babaváró az asszony terhe, azért csak ő lesz 3x9 hónapig állapotos.

A lakáshitel meg az enyém akkor.


De valóságban közös számláról vonják mind a kettőt, és közös számlára megy a fizu.

2022. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

50-50%-ban. Mindketten dolgoztunk, főállásunk mellett mellékállásban, egyszeri megbízással stb. Amennyit csak tudtunk, félretettünk. Sem szülői segítség, sem örökség nem volt egyikünk részéről sem.

N

2022. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan fele-fele arányban, mert minden fillért a házasságunk alatt szedtünk össze hozzá. 20 és 21 évesen, tök csórón jöttünk össze, egymás mellett fejlődtünk és haladtunk előre. Most én keresek jobban, de volt, hogy a férjem, sokáig meg kb egyformán. Nekünk tényleg szó szerint mindenünk közös, amink van, mert semmink sem volt, mikor összejöttünk, együtt építettünk fel mindent az eddigi 12 évünk alatt.

33N, 32F

2022. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én adtam el a lakásom, -és vettünk egy házat-ami fedezte az önerőt , és én vettem fel a hitelt egydül,a törlesztőt is én fizettem,tehát az én tulajdonom a ház, a férjem a megvételhez anyagilag nem tudott hozzájárulni. A férjem akkor még nem voltunk házasok( együtt éltünk 2 éve) tett némi pénzt(kb.1.5m)a felújjításba.Aztán közös megeggyezéssel, eladtuk a házat és vettünk egy másikat és mivel az előzőt is én vettem ill. én fizettem a törlesztőt és az újnál is ugyanez a helyzet, így maradt minden a régiben, annyi különbséggel, hogy ezt a házat is felújjítottuk .Ő közben örökölt amit ráköltöttünk a házra ill. közösen tettük a felújításba a pénzt.Ha valami oknál fogva válásra kerülne a sor,a ház értékének kb. 30%-a őt illetné.... Mondjuk egyenlőre eszünkben sincs elválni, 17 éve vagyunk együtt :-) 43/N
2022. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk barátnőmnek volt 14 milliója (örökség), nekem volt 3 millió (ezt én tettem félre). Kellett még 4 millió hitel, ezt én vettem fel, és én fizetem. Megvettük a házat, utána esküdtünk meg, most úgy van, hogy feleségem nevén 65 %, én nevemen 35 %. Ő így szerette volna, matematikailag igaza van, bár négyszeresét keresem az ő fizetésének. Az is igaz, hogy az ő családjától (nagymama, gyermektelen nagynéni) azért jönnek tőkeinjekciók (időnként 2-3 millió), amiből most újítjuk fel a házat, szóval szerintem így korrekt a tulajdoni hányad.
2022. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én vettem a házat+kocsit+felújítást is én álltam. A feleségemnek egy forintja nem volt. A hitelt is én fizetem. :D

Jó buli, ha ne adj Isten válásra kerül a sor, akkor persze midnen feles. :D

34F

2022. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyikünknek sem volt semmije, nem kaptunk, csak átmeneti segítséget és örökségünk sem volt. 16 millió volt a lakásunk, 1,5-1,8 milliót dobtunk be az önerőbe, plusz mivel így nem tudtunk volna úgy tehermentesíteni a lakást, ahogy az eladó akarta, kaptunk kölcsön anyuéktól 1 milliót. Enélkül meghiúsult volna az egész. Az 1 milliót egy éven belül visszafizettük a hitelünket pedig azóta is közösen fizetjük, bár lassan végtörlesztjük. Az ingatlan 1/2-1/2 tulajdon lett. Azóta már házasok vagyunk, most épp én keresek többet nőként és lassan költözünk tovább családi házba. Őszintén szólva már rég nem számolgatjuk ki tesz többet a közösbe. A férjem azóta örökölt pár milliót, én kaptam a szüleimtől 1 lejárt lakástakarékot, a babánk egy csomó cuccot, hol a férjem keres többet, hol én, szóval még mindig azt mondom nagyjából egál a családi bevétel mindkét oldalról. Szépen gyarapodunk.
2022. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy történt, hogy a szüleimtől kaptunk egy házat nászajándékba.

Csak azzal a feltétellel fogadtuk el, hogy spórolunk és megvesszük a házat azon az összegen amiért ők vették. Ez 10 év után meg is történt. Hitel sem kellett. Fele- fele arányban járultunk hozzá, együtt hoztuk össze.:)

2022. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!