Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen arányban járultatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen arányban járultatok hozzá a közös házatok, lakásotok megvásárlásába?

Figyelt kérdés

Esetleg Ft-ban?


Nem örökségre, szülői ajandékra gondolok, ha volt, hanem az azon felüli saját részre.

Mi egyik oldalról sem kaptunk szülő pénzt, mindkettőnk nagyszüleitől maradt örökséget a szüleink felélték, ezt csak abból a szempontból írom, hogy több ismerősöm a nagyszüle régi lakásában él vagy eladták és belerakták új lakás vételébe. Nálunk ilyen nincs, csak a saját fizetésünk volt, van.


2022. márc. 13. 04:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Önerőt közösen dobtuk össze, a hitelt pedig a férjem fizeti, én meg az egyéb kiadásokat, tehát kb. ugyanannyit teszünk bele. Az ő fizetése magasabb, ezért az ő számláján több a megtakarítás. Év végén a megtakarítás egy részét berakjuk a hitelbe, tehát így ő ad bele többet. De a háztartást én viszem, tehát az "ingyen" munkába én adok bele többet.
2022. márc. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem saját erőből
2022. márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2.

Köszi.

Ha te vetted 1/1 van a neveden?

Párod bejelentkezhetett lakcimre hivatalosan?

Ha vitatkoztok, mondod neki, hogy tiéd a lakás, fogja a cuccait és költözzön el a lakásodból?

2022. márc. 13. 07:18
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
A hitelt én vettem fel egyedül, a törlesztőt felesben fizetjük.
2022. márc. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4.

Köszi.

Önrész is a tiéd volt?

2022. márc. 13. 07:37
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
a nevemen van de mivle velem él és már afeleségem is ezért nem küldhetem el. Szóval ő jobban keresett mint én :)
2022. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Mi épp ezen gondolkozunk. Mivel nekem 3x több felre tett pénzem és egyéb megtakarításom van mint neki, és úgy érzem nélkülem esélye se lenne egy " saját" házra ( ismerve az anyagi helyzetét) vagyis én évekig spóroltam csak azért h vki meg csak úgy jön és szinte ingyen megkapja amiért én sporoltam éveket.

7éves kapcsolat

2022. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
6M-ért vettünk házat, 1.5-öt adtam én bele, 2-ő volt a hitel, a többi a feleségem öröksége. Akkor még pénz volt 1 millió. Viszont előtte 2 évig az én szolgálati lakásomban laktunk, ahol én fizettem a rezsit, mert a feleségem még tanult. A ház 1/1 a feleségem tulajdona volt, azóta eladtuk.
2022. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, nem volt szükség önerőre, mert saját szabad felhasználású hitelt vettem fel. Pont azért, hogy az ingatlan ne a "banké" legyen.
2022. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyjából hasonlóan tudtunk félretenni.

Annyi különbség, hogy az ő szülei tudnak támogatni még pár millióval, az enyémék nem.. Szóval ő tesz bele így többet.


Beszéltünk már erről, amúgy is házasodunk, gyerek, az én párom nem érdekli hogy pár millióval több van benne az ő oldalán, közösnek vesszük a dolgokat, és fele-fele arányban tekintünk rá, nem akar ettől eltérni.


Különben is éltehosszban majd nem lehet ezt tisztán szétszedni, ott lesz a hitel, felújítások, mindkettő pénzt költ rá, a fenntartására, javításokra, bútorozásra, festés, stb... Egyikünk sem szerette soha a fillérb@szást szerencsére..


Amíg a gyerekkel kell vkinek otthon lenni 1-2 évig, addig is kiesik az a bevétel.. Szerintem házasság és gyereknél nem lehet úgy gondolkozni már, hogy "tied, enyém", ott közös van, együtt tesztek bele, mindenki épp annyit, amennyit tud..


Hozzáteszem kasszánál is lesz közös és saját rész is, vele valahogy minden olyan egyszerűen megy.

Ha szétmegyünk is, tudom, hogy értelmesen meg tudjuk beszélni, hogyan legyen, 10 éve velem van, én vele.

2022. márc. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!