Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság megmentése, van értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság megmentése, van értelme?

Figyelt kérdés
Szép estét mindenkinek, előre is elnézést kérek, lehet kicsit hosszú lesz. Férjemmel lassan 6 éve leszünk együtt (én 34 ő 37 éves) ebből 3 éve vagyunk házasok, egy majdnem három éves kisfiúval kiegészülve.:) A terhességem előtt kezdődtek igazából a problémáink. Mindketten nagyon sokat dolgoztunk, ő egy új munkahelyen kezdett, ahol néha csak arra volt energiája mihelyt hazaért, hogy elmenjen aludni. Hónapok elteltével elkezdtünk elhidegülni egymástól, az együttléteink száma szinte a nullára csökkent (havi 1-2), de terhes lettem, nagyon boldogok voltunk. Az első hónapokban vészes terhességi hányásom volt, gyakran voltam kórházban, de a nehéz hónapok után semmi más bajom nem volt. Viszont a férjem egyáltalán nem kívánt, az ő elmondása szerint nem tudott úgy hozzám nyúlni, hogy “van ott egy 3-ik személy”. Egyszer sem szexeltünk a terhességem alatt ( én nem gondolom, hogy megcsalt , mert mindig velem volt, nem maradt ki egyszer sem,de ki tudja). Megszületett a kisfiúnk és miután lejárt a szülés utáni hat hét sem javult a helyzet, sőt…. Egyáltalán nem híztam el mindig is sokat adtam magamra, szülés után hat héttel meg sem lehetett mondani,hogy szültem , de ennek ellenére mindig volt valami kifogása. Sajnos így majdnem 3 év elteltével a helyzet nagyon sokat rosszabbodott. Az első két évben nagyon gyakran veszekedtünk szinte nem volt olyan amin ne vesztünk volna össze… volt, hogy külön is költöztünk ,de mostmár egy éve veszekedés sincs. Nincs semmi. Nekem másfél éve lett még volna erőm,akaratom harcolni, hogy megmentsük a házasságunkat, most úgy érzem elfogyott minden és menekülni szeretnék, de itt van a kisfiam akit szeretném ha az apja mellett nőne fel. Boldogtalan vagyok és amikor egyedül vagyok nagyon gyakran sírok. Én szerettem volna külső segítséget kérni, ő ezt sosem akarta, és sajnos nem tudtunk a problémáinkról beszélni, szinte soha anélkül, hogy ne lett volna vita belőle.
2022. márc. 10. 22:58
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pipa, köszönöm a sok választ! Lenne hova mennünk a picivel, ezzel nem lenne gond. Így természetesen nem tudom elképzelni, hogy együtt maradjunk ,nekem ez így nem élet.

Az elején betudtam mindent a munkának, hogy biztos kis idő múlva újra egymásra találunk, mert előtte nem voltak ilyen jellegű problémáink. Őszintén sosem gondoltam volna, hogy ilyen szintre tudunk süllyedni.

2022. márc. 11. 09:06
 22/30 A kérdező kommentje:
12-es , őszintén szólva mindig nehezére esett szembenéznie a komolyabb problémákkal, mindig próbált kicsit kihátrálni , vagy nem tudomást szerezni róluk, de sosem szökött el, mint most. Néha az udvarra megy ki , néha autóba ül , néha elmegy sétálni.
2022. márc. 11. 09:14
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog jól elsülni. Nem csak társként, de szülőként sem viselkedhet így. Itt tényleg csak annyit lehet tenni, hogy összepakolsz, megmondod neki, hogy ezt nem tudod tovább elviselni x meg y okok miatt, (ahogy látom) nem is szeretnél tovább ezzel bajlódni (tök jogosan), úgyhogy a legjobb lesz minél hamarabb elválni. Ha ígérgetni is kezdi, hogy változni fog, ne enyhülj meg. Ahol már szakításnak/válásnak kell szóba jönnie, ott már mindegy. Ilyenkor az ígéretek csak a megszokott kényelem miatt vannak.

Nem akarok beléd beszélni kamu dolgokat, de biztos nem lehet, hogy van valakije? Nőként gyűlölöm az ilyet, de mire szültél, már addigra kezdtetek elhidegülni. Szülés után meg sok pasi jön rá, hogy a nő teste nem változik vissza másnapra a terhesség előtti verzióra. Arra is gondoltam, hogy lehet rájött közben, hogy nem akart (volna még) gyereket. Tudtommal én még nem voltam megcsalva, viszont az olyan ismerőseim (férfiak, nők egyaránt), akiket ennyire elutasított a párjuk és kb. könyörögni kellett egy arcra pusziért is, idővel rájöttek hogy volt harmadik fél is. :(

2022. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Tartósan szerintem nincs senkije. Az, hogy volt e esetleg valakije egy-egy éjszakára miközben külön éltünk pár hónapot, nem tudom. Gyereket azt biztosra tudom, hogy nagyon akart, imádja a gyerekét és tényleg jó apa. Terhesség alatt azért nem volt semmi mert “ harmadik személy”. Szülés után meg mert : bármikor felkelhet a gyerek illetve mert elkezdte csak az anyát látni bennem. Ezeket ő mondta. Erre külön odafigyeltem, hogy egy pillanatra se érezze magát elhanyagolva a gyerek miatt. Közeledtem felé a gyermekágyi időszak alatt is, hogyha szex nem lehet, legalább neki jó legyen, de folyton eltolt magától.
2022. márc. 11. 10:11
 25/30 anonim ***** válasza:
83%
Apás szülés volt?
2022. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
93%

Szereti a gyerekét??? Tényleg jó apa???? Na ne röhögtess! Hogy lehet valaki jó apa, aki undorodik a gyereke anyjától, és nemhogy előre nem mozdítja a házasságukat, a család életét, hanem inkább hátra!

Egyébként nem biztos, hogy nője van. Lehet az férfi is. Csak falból kellett neki egy feleség.

2022. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

25, igen, apás szülés volt. Én is gondoltam erre leginkább az elején, hogy esetleg ez (is) lehet a probléma , habár túl sokat nem láthatott…nem tudom.

26, igazad van neked is, és egyetértek! Viszont mindig is törődött a gyerekével, sosem kellett megkérnem, hogy segítsen mindig mindent csinált és nagyon nagy szeretettel van felé. Rengeteg ismerősöm panaszkodott, hogy a férjük/párjuk szinte semmit nem segít a gyerek körül ő vele ilyen probléma sosem volt, most sincs.

2022. márc. 11. 14:26
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"25, igen, apás szülés volt. Én is gondoltam erre leginkább az elején, hogy esetleg ez (is) lehet a probléma , habár túl sokat nem láthatott…nem tudom."


Nem hiszem. Én is bent voltam a lányom születésénél (amíg ki nem rohantam hányni, szóval én tényleg túl sokat láttam :D), és azóta is rajongva szeretem és kívánom a feleségem.

2022. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
47%

Minek szültél Kérdező?

Nagyon elszúrtad, ahogy sokan mások. Hajtjátok a gyerektémát ezerrel, mindenáron. Lehet, hogy a férjed nem is akart …

2022. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
85%
Válj el. Én 50-es nő vagyok de nem tudnék szex nélkül lenni. Találsz magadnak megfelelő társat. A gyerekeknek meg sokkal jobb lesz egy boldog anya mint egy frusztrált.
2022. márc. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!