Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság megmentése, van értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság megmentése, van értelme?

Figyelt kérdés
Szép estét mindenkinek, előre is elnézést kérek, lehet kicsit hosszú lesz. Férjemmel lassan 6 éve leszünk együtt (én 34 ő 37 éves) ebből 3 éve vagyunk házasok, egy majdnem három éves kisfiúval kiegészülve.:) A terhességem előtt kezdődtek igazából a problémáink. Mindketten nagyon sokat dolgoztunk, ő egy új munkahelyen kezdett, ahol néha csak arra volt energiája mihelyt hazaért, hogy elmenjen aludni. Hónapok elteltével elkezdtünk elhidegülni egymástól, az együttléteink száma szinte a nullára csökkent (havi 1-2), de terhes lettem, nagyon boldogok voltunk. Az első hónapokban vészes terhességi hányásom volt, gyakran voltam kórházban, de a nehéz hónapok után semmi más bajom nem volt. Viszont a férjem egyáltalán nem kívánt, az ő elmondása szerint nem tudott úgy hozzám nyúlni, hogy “van ott egy 3-ik személy”. Egyszer sem szexeltünk a terhességem alatt ( én nem gondolom, hogy megcsalt , mert mindig velem volt, nem maradt ki egyszer sem,de ki tudja). Megszületett a kisfiúnk és miután lejárt a szülés utáni hat hét sem javult a helyzet, sőt…. Egyáltalán nem híztam el mindig is sokat adtam magamra, szülés után hat héttel meg sem lehetett mondani,hogy szültem , de ennek ellenére mindig volt valami kifogása. Sajnos így majdnem 3 év elteltével a helyzet nagyon sokat rosszabbodott. Az első két évben nagyon gyakran veszekedtünk szinte nem volt olyan amin ne vesztünk volna össze… volt, hogy külön is költöztünk ,de mostmár egy éve veszekedés sincs. Nincs semmi. Nekem másfél éve lett még volna erőm,akaratom harcolni, hogy megmentsük a házasságunkat, most úgy érzem elfogyott minden és menekülni szeretnék, de itt van a kisfiam akit szeretném ha az apja mellett nőne fel. Boldogtalan vagyok és amikor egyedül vagyok nagyon gyakran sírok. Én szerettem volna külső segítséget kérni, ő ezt sosem akarta, és sajnos nem tudtunk a problémáinkról beszélni, szinte soha anélkül, hogy ne lett volna vita belőle.
2022. márc. 10. 22:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondtad neki, hogy menjetek párterápiára és nem akart menni?


A szülés óta sem szexeltetek egyszer sem?

2022. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, ő nagyon ellene volt. Párszor szexeltünk, már könyörögnöm kellett neki, hogy legyen valami , ő sosem kezdeményezett, sőt nehezére esett. Mostmár én sem tudnék vele szexelni, undort érzek.
2022. márc. 10. 23:12
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Nincs, hiszen ő nem partner ebben. A gyereknek sem érdeke, hogy ezt a kapcsolati mintát vigye tovább. Sokkal egészségesebb neki is, ha most elváltok, mintha feleslegesen húzod tovább az időt, és sokkal tudatosabb korában kerül rá sor, mert biztos, hogy ez lesz a vége.
2022. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy nyugodt hangvételű beszélgetéssel le kellene zárni.

Többet ér békében elválni,mint tönkremenni, a visszautasítások és értelmetlen mindennapok kudarcán emészteni magad.

2022. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
33%
Nálunk is ugyanez a szitu, mi külön költözünk. Továbbra is folytatjuk a kapcsolatunkat, optimisták vagyunk. Külön lakva új ingereket tapasztalunk, új élményeket próbálunk ki. Sajnos egy idő után megunják az emberek egymást, főleg hogy ha mindig egymás nyakában vannak, nincs külső inger.
2022. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm , ment a zöld pipa mindenkinek! Én a szívem mélyén úgy érzem pontosan tudom, ennek így nem lehet folytatása mert se nekem, se neki de leginkább a gyereknek nem lesz kifizetődő, de egyszerűen úgy érzem nem tudunk beszélgetni sem. Minden egyes alkalommal , de tényleg mindig a szokásos játszódik le : leülünk és amint felhozom az adott témát a lehető legnyugodtabban vagy feláll és elmegy itthonról vagy elkezd üvölteni vagy elmegy a szobába és magára zárja az ajtót. Én pedig sajnos az utóbbi időben elkezdtem sodródni az árral. Inkább már komolyabb témával kapcsolatban hozzá sem szólok , csak hogy ne kapjak minden téren elutasítást.
2022. márc. 10. 23:50
 7/30 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk az ellenkezője van.

Igaz a terhesség utolsó 2 hónapjában őt se lehetett rávenni a szexre, pedig nem volt különösebb probléma.

Én meghíztam iszonyatosan, igaz már lefogytam 16 kilót, de még kellene 10 kiló, hogy szexinek érezzem magam.

A férjem rengeteget dolgozik, alig van itthon, de nem bánná, ha naponta akár kétszer lenne szex.

Itt nem a kinézetről és munkáról van szó.

A férjednek valami baja van, amit nem mond el.

Addig nem lesz problémamegoldás, amíg ő nem mondja meg, hogy mi is zavarja.

2022. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
27%

Ha jól értem Te még gyeden vagy a kisfiaddal? Nem lehet, hogy nagyon bezárkóztál és a gyermek tölti ki az életed, vagy inkább oda menekülsz.

Több külső ingerre lenne szükséged, munkahely, barátnők, kikapcsolódás, stb.

hogy újra nőnek érezd magad.

2022. márc. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Visszamentem dolgozni amikor a kisfiam 2 éves lett. Mondjuk mostanában belekerültem a munka/gyerek/háztartás mókuskerékbe , de ezt leszámítva (relatív) elég gyakran találkozom a barátaimmal. 2-3hetente pár órára, de sajnos egyre inkább hiányzik valaki…hiányzik valaki aki mellett kicsit nőnek tudom magam érezni. Vagy egyáltalán embernek…
2022. márc. 11. 00:12
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem marad más: nem a témát kell felhozni, hanem hideg tárgyilagossággal közölni kell vele a tényt, hogy beadod a válókeresetet. Ettől esetleg megijed (3% esély), de valószínűleg inkább simán, reakció nélkül tudomásul veszi. Ez még ahhoz is lusta volt, hogy legalább elváljon. Egy senkiházi aljadékhoz mentél férjhez, amit idejében kellett volna látnod: már akkor is ilyen volt. Csak te férjhez akartál menni. Nem változnak meg az emberek, mitől változnának. Nem szeret, csak unalomból és lustaságból maradt veled. Gyorsan intézkedj, hogy mielőbb szabad legyél egy új kapcsolatra.
2022. márc. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!