Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság megmentése, van értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság megmentése, van értelme?

Figyelt kérdés
Szép estét mindenkinek, előre is elnézést kérek, lehet kicsit hosszú lesz. Férjemmel lassan 6 éve leszünk együtt (én 34 ő 37 éves) ebből 3 éve vagyunk házasok, egy majdnem három éves kisfiúval kiegészülve.:) A terhességem előtt kezdődtek igazából a problémáink. Mindketten nagyon sokat dolgoztunk, ő egy új munkahelyen kezdett, ahol néha csak arra volt energiája mihelyt hazaért, hogy elmenjen aludni. Hónapok elteltével elkezdtünk elhidegülni egymástól, az együttléteink száma szinte a nullára csökkent (havi 1-2), de terhes lettem, nagyon boldogok voltunk. Az első hónapokban vészes terhességi hányásom volt, gyakran voltam kórházban, de a nehéz hónapok után semmi más bajom nem volt. Viszont a férjem egyáltalán nem kívánt, az ő elmondása szerint nem tudott úgy hozzám nyúlni, hogy “van ott egy 3-ik személy”. Egyszer sem szexeltünk a terhességem alatt ( én nem gondolom, hogy megcsalt , mert mindig velem volt, nem maradt ki egyszer sem,de ki tudja). Megszületett a kisfiúnk és miután lejárt a szülés utáni hat hét sem javult a helyzet, sőt…. Egyáltalán nem híztam el mindig is sokat adtam magamra, szülés után hat héttel meg sem lehetett mondani,hogy szültem , de ennek ellenére mindig volt valami kifogása. Sajnos így majdnem 3 év elteltével a helyzet nagyon sokat rosszabbodott. Az első két évben nagyon gyakran veszekedtünk szinte nem volt olyan amin ne vesztünk volna össze… volt, hogy külön is költöztünk ,de mostmár egy éve veszekedés sincs. Nincs semmi. Nekem másfél éve lett még volna erőm,akaratom harcolni, hogy megmentsük a házasságunkat, most úgy érzem elfogyott minden és menekülni szeretnék, de itt van a kisfiam akit szeretném ha az apja mellett nőne fel. Boldogtalan vagyok és amikor egyedül vagyok nagyon gyakran sírok. Én szerettem volna külső segítséget kérni, ő ezt sosem akarta, és sajnos nem tudtunk a problémáinkról beszélni, szinte soha anélkül, hogy ne lett volna vita belőle.
2022. márc. 10. 22:58
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
100%

Amennyiben lehetséges, én is a békés válást javaslom.

Ne emészt magad, vegyél egy új ruhát, menj fodrászhoz, próbálj meg kivirulni.

2022. márc. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
A leírtak alapján durván hárít a férjed. Korábban lehetett vele normálisan kommunikálni vagy akkor is így elfutott ha komoly téma lerült szóba? Engem nagyon nyugtalanítana, ha felhoznám a már nem létező nemi életünket és az lenne a reakciója hogy vagy ott hagy és elmegy otthonról (hova megy?) vagy bezárkózik a szobába és megvárja hogy lecsengjen a téma. Ha ennyire nem lehet rendesen beszélgetni vele már évek óta, akkor egyet tudok tanácsolni. Pakolj össze pár cuccot és a gyerekkel együtt költözz egy kis időre a szüleidhez/jó baráthoz. Utána pedig elkezdeni a válási folyamatot.
2022. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
El tudod képzelni, hogy ezzel az emberrel éld le az életed? Mert a leírásból gyakorlatilag két idegen vagytok, akik együtt laknak. Valószínűleg házasság/gyerek nélkül már rég nem lennétek együtt, nem tudom elképzelni, hogy így éljen két ember (bár sajnos rengetegen tengődnek így).
2022. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi 17 évig voltunk házasok, abból az utolsó 10 ilyen volt, mint a tiéd. A végére semmi önbizalmam nem volt, teljes depresszióba kerültem. Aztán valahogy mégis összeszedtem magam, változtattam a külsőmön (új vagány frizura, nőies ruhák). A környezetemből jöttek a pozítiv megerősítések, visszajelzések. Így lelkileg kicsit megerősödve tudtam az exem elé állni azzal, hogy el akarok válni. Akkor már ment volna párterápiára, de én már döntöttem. Szóval elváltunk. Csak azt sajnálom, hogy nem léptem előbb. Sokkal előbb.

45N

2022. márc. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel undort érzel és a gyereknek se tenne jót úgy felnőni, hogy a szülők közt feszükltség van, ezért szerintem nincs értelme bármilyen a kapcsolatot illető megmentésen gondolkodni.
2022. márc. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi hasonló cipőben járunk, 40+osan, 2 éves kisgyerekkel.

Nálunk a vége az lett, hogy a férjem belegabalyodott valakibe a munkahelyén, amie rájöttem és mondtam, hogy menjünk szét.

Mi a jövő héten megyünk párterápiára, ő pedig pszichológushoz fog járni. Ezeket én kötöttem ki, és ő szervezte meg.

De bennem is rettentő nagy kétely van, mert mi is úgy érezzük, ha nem lenne gyerekünk, mar régen nem lennének együtt. Néha azt gondolom, adunk a szarnak még egy pofont, mielőtt feltakaritjuk.

2022. márc. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem angyon van már értelme megmenteni.
2022. márc. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat (házasság vagy baráti is) addig menthető, míg mindkét félben van erre szándék.

Kérdés: van hova mennetek a picivel?

2022. márc. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha már undorodsz ia tőle, akkor ott semmi nincs, amit meg lehetne menteni...
2022. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
93%

A terhességem előtt kezdődtek igazából a problémáink. Mindketten nagyon sokat dolgoztunk, ő egy új munkahelyen kezdett, ahol néha csak arra volt energiája mihelyt hazaért, hogy elmenjen aludni. Hónapok elteltével elkezdtünk elhidegülni egymástól - és akkor mégis mi a búbánatért nem védekeztél 3x, hogy még véletlenül se ess teherbe?!


Nem tudom, lehet én vagyok fordítva bekötve, de ha fos a kapcsolatom, meg nincs intimitás, akkor nem szülök, hogy aztán vagy egyedülálló anyuka legyek, vagy vergődjünk a fosban, és aztán a gyerek se vigyen normális mintát magával.

2022. márc. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!