Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem ad részletes tájékoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem ad részletes tájékoztatást az anyagi dolgairól?

Figyelt kérdés

Kicsit elkeserítő a helyzet a férjemmel kapcsolatban.

Külön kasszán vagyunk, ez valamiért így alakult ki, de ez önmagában nem is baj. A gond az, hogy mindent eltitkol előlem és ha rákérdezek, akkor indulatosan rávágja, hogy én őt elszámoltatom. A keresetével kapcsolatban nem egyenes, ködösít. Mindig azt érezteti, hogy ő nem áll jól, ezért csak a legszükségesebbeket veszi meg. Semmilyen dolgokon spórol, de a külvilág felé meg nagyvonalú.

No komment. Saját cége van, így dolgozik nagyobb vállalatoknak, a tavalyi évben pedig még vasárnap is dolgozott, erre majdnem ráment a kapcsolatunk is, mivel 0 időt töltött velem. (A munkahelyén volt, nem másnál, legalábbis remélem.)

De hogy ő mire gyűjt, mire nem, azt hiába kérdezem, nem mondja el. Múltkor egy nagyobb összeget fektetett be valami olyan dologba, amiről kiderült, halott ügy. Ilyen részinformációkkal dob meg néha.

Közben legyen lakásunk, meg család, de hozzáteszi, ő aztán nem fog mindent fizetni.


2022. febr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
42%
Szóval nem volt hajlandó a férjed, te pedig nem tudtál egyedül kifizetni kb. 200ezer forintot egy genetikai tesztre, ezért inkább elvetetted, hátha beteg?
2022. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
#28: Akkor rögtön ott kellett volna beadni a válópert.
2022. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
75%
#31: te talán szülni akarnál egy ilyen phaszfejnek?
2022. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Válj el. Soha nem késő új életet kezdeni.
2022. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha valaha még gyereket akarok és 40 éves vagyok már, akkor megtartom, ha fel tudom nevelni egyedül. Ha meg nem, akkor bevallom magamnak, hogy nem vagyok önálló anyagilag.
2022. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Én nem akarok gyereket egyedül, sosem akartam. Nem Magyarországon élünk, itt komolyabb összegekről van szó mint 200ezer Ft. De ez már a múlt.
2022. márc. 1. 13:33
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Én a legelső kapcsolatomban, ami 12 évig tartott, nagyon megtanultam, hogy mire kell odafigyelni, ha anyagiakról van szó. Még nagyon tapasztalatlan voltam és mivel otthon sem láttam gyerekként jó mintát, hibát hibára halmoztam. Az akkori párom ragaszkodott hozzá, hogy a szülei házához építsünk hozzá. Ezt természetesen úgy, hogy nekem ott semmi nem volt a nevemen (nem is vártam el) mert az eredeti házat a szülők építették, a hozzáépítés pedig (elvileg) az exem költsége lett volna, így értelemszerűen minden maradt a nevükön. A bökkenő csak az volt, hogy a belső munkálatok elérkezésekor mindig követelték a pénzt azzal a hivatkozással, hogy én is ott fogok élni és én is élvezem, így kötelességem beleadni. Alapvetően sem vagyok egy fillérezgetős típus, így nekem is az volt természetes, hogy ha csempét, parkettát, falfestéket veszünk, beleadok. Csakhogy amikor szétmentünk, akkor nyilván nem bontottam fel ezeket, pénzt pedig nem is remélhettem, mivel azt harsogták, hogy én akartam kiszállni a kapcsolatból, ne akarjak semmit. Nagyjából 3 millió forint mínusszal jöttem el abból a házból 2008-ban. És ebbe még nem számoltam bele azt sem, hogy mivel a házra felvett hitelt fizetnie kellett az exemnek, a mindennapi bevásárlás az én kiadásom volt (élelmiszer, tiszítószerek ... stb.) A végén az általam vásárolt bútorokat is otthagytam, köztük egy félmilliós konyhabútort, hiszen a pici lakásba, ahova mentem, nem is tudtam volna magammal vinni.


Én abban a kapcsolatban egy életre megtanultam, hogy soha többé nem fogom hagyni magam kihasználni és ha úgy alakul, hogy összeköltözök valakivel, egy forintot nem költök az ő házára/lakására. Szerencsére rátaláltam arra az emberre, akivel együtt szeretnénk megöregedni és anyagi területen is maximálisan őszinték vagyunk egymással és mindenki közösen kiveszi a részét rendesen mindenből. Tudjuk, hogy kinek mennyi pénze van a számlán, mire kell költeni, nincs egymás előtt titkunk.


Neked is tiszta szívemből kívánom, hogy találd meg azt az embert, aki egyenlő partnerként kezel és nincsenek titkai előtted!

2022. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Utolsó,

Köszönöm 🙏🏻

Nagy lecke volt ez nekem, viselem a terhét, de tanultam belőle.

2022. márc. 1. 13:41
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
Külön kassza így meg úgy, de azért számoljon el a pénzével? Hát az nem az Ő Pénze? Ha a közös kiadások rá eső részét kifizeti, akkor mire fel számoljon el a saját pénzével? Sose értettem ezt a külön kasszát. Ha pl. albérletben lakunk és házra gyűjtünk, de én jóval kevesebbet keresek, mint a férjem, akkor pl. 5 év helyett majd csak 10 év után tudjuk megvenni az ingatlant, mert vártunk a rám eső részre? 🙈 Gyerekkel is feleznek a külön kasszások? :D Egyik nap csak anyuka cseréli a pelust, másik nap csak apuka, hogy szigoruan fifty-fifty legyen? XD Nekem ez nagyon anyagias. 😐
2022. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

És sosem értettem hogy lehet így egyáltalán belemenni egy komoly kapcsolatba, házasságba. Felezgetéssel, kiszámíthatatlansággal, zsugorisággal. Hogy lehet így tervezni, közös célokat kitűzni, stb?

A legalapvetőbb dolog, hogy anyagiak terén is egyezzünk, kialakítsunk egy olyan rendet, ami mindkettőnknek megfelel. Neked ez nem felel meg, ő nem hajlandó változtatni, innentől kezdve ez örök vitatéma. Ezek szerint így volt ez mindig is. Miért mentél bele?

2022. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!