Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire lehet ezeket általáno...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lehet ezeket általánosnak mondani, vagy úgymond megbocsáthatónak?

Figyelt kérdés

A férjemmel 8 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok. Két gyermekünk van 2 és 4 évesek.

A gyermek születése, házasságunk óta rengeteg akadály gördült elénk, amit próbáltunk megoldani.

(anyósék ellenséges viselkedése, családi ármánykodás, gyereknevelési elvek erőszakolása, uszítás, építkezés, költözés stb)


Viszont kitartottunk egymás mellett. A helyzet azóta rendeződött a férjem családjával. Belátták, hogy jó ember vagyok, nem egy boszorkány, szeretem a fiukat és a gyerekeket is tényleg próbálom maximálisan jól nevelni.

Viszont azért az évek során voltak vitáink, amik során voltak sértő, bántó szavak, dolgok.

Ismerjük egymást tudjuk mivel lehet oda mondani a másiknak egy olyan pillanatban. Ez főleg a férjem szokása.

Én érzékeny vagyok ez miatt sokszor el is sírom magam a lelkemre veszem de tudom nem gondolja komolyan. Ami így is van, mert ő azonnal jön mikor lenyugszik hogy bocsássak meg beszéljünk róla.


A mai napig szeretjük egymást, megvan a kémiai a vonzalom. A szex is jó, azonban persze ezek a sérelmek vannak. A szavak bántanak, de a tettek meg feleldtetnek. A tekintete, pl ahogy rám néz, ahogy dicsér.

Viszont ő sajnos ezt hozta otthonról. Hamar felkapja a vizet a semmire, a másikat hibáztatja azonnal. Viszont ennyi, más "problémánk" nincs. Arra keresem a választ hogy ez még ugye normális egy kapcsolatban? Mert persze jó lenne ha mindenben egyetéetnénk, de akkor az nem lenne unalmas?!

Igazából, akik normális házasságban éltek szeretitek a férjeteket/ feleségeteket, nálatok is vannak viták? Ha igen mi jellemző rájuk?


Köszönöm.

32 N


2022. febr. 21. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Vérmérséklettől függ, de én ezt nem tartom oknak arra, hogy rossznak gondold a kapcsolatot. Én is hoztam sajnos egy ilyen vonást magammal otthonról, viszonylag kevés helyzet van, amikor valami eltörik bennem, de akkor én is tudok nagyon cifrákat mondani. Amint kimondtam, nyilván bánom, javítani akarom, közös nevezőre akarok jutni és nem leuralni a párom, de egyszerűen verbálisan adom ki a feszültséget, ami nem a páromnak szól akkor már, hanem arról, hogy lenyugodjak. Más földhöz vág dolgokat, a falat üti vagy magát emészti, nekem itt a nagy pofám...


Nyilván nem mentegetni akarom a viselkedést, érdemes ezen dolgoznotok egy szakemberrel, de nem hiszem, hogy emiatt aggódnod kellene afelől, hogy rossz a kapcsolatotok. Amíg nem üt meg, nem csal meg, vagy a konfliktusaitok alkalmával nem járat le barátok, család, stb előtt, szerintem igenis szeret. Az ember mond kemény dolgokat idegből, a párom is szokott, pedig nyugodt ember. De a tettlegesség és az, hogy mások előtt sem kímélem a párom (ezáltal megmutatva nekik, hogy hogyan bánhatnak vele), az egy másik szint.



A viták pedig normálisak. Eleinte nekünk is több volt, most félévente egyszer egymásnak feszülünk, elmondjuk, hogy ki az idióta meg az elbaszott, aztán megegyezünk abban, hogy mindketten azok vagyunk és megoldjuk a problémát.

2022. febr. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

És egy szomorú tény: ismerek pár párt magunkon kívül, a többség fizikailag bántja egymást vagy már annyira belefáradt a rendszeres vitákba, hogy kivonul a házból egy szó nélkül és amerre épp viszi a feje...


Ez a szint sajnos egy elég általános dolog. Pedig ezt én sem tartom normálisnak.

2022. febr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Humor Herold ***** válasza:
80%
Szerintem teljesen átlagos életetek van. Általában ezek a problémák minden családban előfordulnak. Valahol kisebb, valahol nagyobb gondot okozva. Az anyós probléma is jellemző.Azért ne gondold hogy utáltak, aztán csettintésre megszerettek. Ha jön egy rossz helyzet, vita, ellentét azonnal a torkodnak esnek. Ez ilyen. Találd meg a módját hogy lehet őket kibírni. Egy párkapcsolatban is folyamatosan vannak feszültségek, nézeteltérések. 2 pici gyerek mellett még nehezebb higgadtnak, nyugodtnak maradni. Ebben is a kölcsönös alkalmazkodás a kulcs.Mindketten tudjátok milyenek vagytok. Meg kell találni a módját hogy hosszú távon jól működjetek családként, még akkor is ha felmerülnek néha problémák.
2022. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is előfordultak ennél keményebb viták is,de szerencsére hamar túl tudunk lendülni rajta. Mi is gyorsan belátjuk,ha a vita hevében túl lövünk a célon. Amíg ez meg van,szerintem nincsen gond.
2022. febr. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Ebbe azért bele lehet fáradni lelkileg, hogy az első reakciója, hogy bánt, aztán meg törleszkedik.
2022. febr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki az ilyen viselkedést nem tartja problémának, nem tudom, akkor mit tart annak. Mert ez sajnos az. Méghozzá nagyon nagy. Az, hogy bocsánatot kér, és szerinte minden el van rendezve, dedós szokás?

Beszéltél már erről vele? Próbáltad már változásra kérni? Mert egyértelmű, hogy ez szétszed majd téged is, meg a kapcsolatot is. Hanem bír a szájával a beszéd hevében, akkor inkább vonuljon el és fogja be. Ha csak azzal tud érvelni, hogy lelkileg megbánt, akkor szimplán egy sz€r alak. Fogja meg magát és kezdjen ezen dolgozni. Növesszen akaratot a dühét kezelni, vagy járjon ilyen tanfolyamra.

Ne hidd, hogy ez a normális. Párom is ilyen volt. Cagy 1 évig szenvedtem vele, de később, csakhogy együtt maradjunk, meg tudott változni. Mert meg akart. Nem atomfizika. Ha valaki fontos, ez a minimum. Azota is (+3 év) normálisan kezeljük a konfliktusokat.

2022. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg kéne próbálnotok többet aludni, pihenni és sose legyetek éhesek. Mi is mindig akkor feszülünk egymásnak a férjemmel, ha nagyon feszültek vagyunk.
2022. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, én nem vagyok akkora bunkó, hogy szándékosan bátsam a barátomat, és el sem tűrnék ilyesmit.


De ha nektek jó, akkor csináljátok.

2022. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!