Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagy hiba úgy venni valamit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy hiba úgy venni valamit a lakásba, hogy előtte nem beszéled meg a másikkal?

Figyelt kérdés

Ma vettem 6ezer Ft-ért egy éjjeliszekrényt. ( nem egy masszív darab, ismerős árulta, mert pénzre van szüksége, nekem meg nincs az ágy mellett kisszekrény, a bútor elhozása nélkül nem akart az ismerősöm pénzt elfogadni)

A férjem hazajött, meglátta, azt mondta, hogy nem beszéltem meg vele előre, elhordott mindennek majd összetörte. ( hogy hol, miért, mennyiért vettem nem került szóba)

Hány ft-tól illik nem saját magunk dönteni, hanem bevonni a másikat is?

Bútort csak előre megbeszélve, közös megegyzés után lehet az otthonotokba bevinni?


2022. febr. 11. 18:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért erős reakció tőle. Nem cserélted le a teljes hálószoba berendezést és nem is költöttél nagy összeget. Túlteagálta, nem is kicsit
2022. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekem ez lenne az a pont, ahol beadom a válópert. Egy hatezer forintos kis vacakért balhézni, összetörni a bútort, stb., nagyon gáz, én félnék, hogy a következő az arcom lesz, amit betör. Még ha minden megtakarításotokat egy plazmatévére költötted volna, megérteném, hogy mérges...

Amúgy én sem lennék a legboldogabb, ha hazahozna a párom egy bútort, amiről nem kérdezte meg, nekem tetszene-e, de még csak le sem cseszném.

2022. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Erősen túlreagáta. Alapvetően abban szerintem igaza van, hogy egy nagyobb tárgyat, de akár egy kisebb, de szem előtt lévő tárgyat is megbeszél az ember a másikkal, mert közös a ház. Nem az összeg miatt, hanem mert neki is néznie kell onnantól.

Nálunk ez úgy működik, ha a te helyzetedet veszem alapul, hogy szólok a páromnak, hogy kéne nekem egy éjjeliszekrény. Jellemzően rám hagyja az ilyesmit, mert jobban látom mi, mihez illik színben, stílusban. Majd átküldöm neki a képet, hogy ezt találtam, mit szól?

Szerintem ez alap, ha közös a háztartás.

De, elhagynám, ha ilyen értelmetlen agresszió lenne a reakciója bármire, ami neki nem tetszik. És nem hatna meg, hogy első, vagy 100. alkalom. Nem vehetsz szét azért egy használati tárgyat, mert épp olyanod van. Ezt már az óvodás gyereknek is tudnia kell, nem hogy egy felnőtt férfinak.

Szekrény ide, vagy oda, mind a tiszteletlen beszédért, mind a károkozásért komolyan elbeszélgetnék vele és, ha úgy reagál, ahogy ez a te esetedben várható, összepakolnék.

Nem azért, mert olyan kár azért a szekrényért, hanem mert semmire nem tart, düh kezelési problémái vannak és nem képes felnőtt módra megoldani a problémáit. Egy ilyen emberrel pedig nem akarnék együtt élni.

2022. febr. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz, kérdező. Mármint a férjed részéről. Nem tud normális felnőtt módjára közölni valamit agresszió nélkül? Nem ez volt a hiba. A hiba abban van, hogy ilyen emberrel vagy együtt. Sajnállak...
2022. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Amit a férjed csinált nagyon gáz, tényleg nagyon túlreagálta. Viszont az érme másik oldala, hogy engem is zavart, hogy a volt barátnőm csomó mindent az én megkérdezésem nélkül vett a lakásba. Általában egyikkel sem volt bajom, csak mégsem esett jól, hogy még csak meg sem kérdezett előtte, hanem egyedül döntött.
2022. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

Most költözünk saját lakásba.

Asszony a megkérdezésem nélkül választotta ki a nappaliba az asztalt.

Nagy balhé volt belőle.

Nem a pénz miatt, mert az is hasonló összeg volt, hanem hogy kettőnk házába egy ember ne végezzen önhatalmúlag módosítást.

Én is megbeszélek vele mindig mindent, kivéve a hírtelen kisebb szereléseket, pl egy csöpögő csap tömítés cseréje.


A könyebb bocsánatot kérni mint engedélyt dolog házasok között nem játszik szerintem. Legalábbis nem sokáig.

2022. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam kisebb tárgyaknál megbeszélni a párommal, de csak azért, mert ő az a fajta ember akinek teljesen mindegy, amíg nem csak a port fogja hanem van valami haszna addig jöhet bármi. Más esetben megbeszélném vele. Akárhogy is nézem, szerintem nincs mentség a párod reakciójára, undorító jellemre vall amikor valaki ilyen szinten képes agresszív lenni, főleg ilyen apró dolog miatt.
2022. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Háttér: 3 éve emlegetem elég sűrűn, hogy nem jó, hogy az ágy mellett a földön vannak a cuccaim vagy mindig mindent messzebbre kell vinnem, ha azt szeretném, hogy rend legyen.

A válasza eddig az volt, hogy nekem mindennel bajom van, túl kényelmes vagyok, lusta vagyok a helyükre pakolni a dolgokat amiket az éjjeli szekrényen/ben óhajtanék rakni.

2022. febr. 11. 19:23
 9/26 harebell ***** válasza:
100%
A férjed abszolút elfogadhatatlan reakciója miatt teljesen mindegy, hogy ez mennyire "nagy hiba". Aki ennyire agresszív és ennyire nem tudja kezelni az indulatait, azzal szemben szvsz nem azt kell keresni magadban, hogy te miben hibáztál, hanem egyszerűen otthagyni. Nehogy az legyen a következő lépés, hogy legközelebb egy tárgy helyett téged üt meg és te megmagyarázod magadnak, hogy biztos oka volt meg "megérdemelted".
2022. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam válóok. Mármint, nem az éjjeliszekrény kérdés konkrétan, de kb szarba se néz és bútorokat tör, ez erős. Nekem se volt amúgy egy ideig éjjeliszekrényem, mert a régi ágyhoz valamiért csak egyet vett anno a férjem még szingliként, aztán mikor az ágyat lecseréltük, akkor vettünk azt is. Nekem alap hogy legyen éjjeliszekrény. Nálunk egyébként úgy 30 ezerig mindenki azt vesz a házba amit akar, 30 feletti, háztartásra, dekorra vonatkozó kiadásokat megbeszéljük.
2022. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!