Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen volt a nagyszüleitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen volt a nagyszüleitek házassaga? Milyen példát követnétek belőle és milyet nem?

Figyelt kérdés

Nekem egyik mamám 18 évesn háasodott minta házassága volt a másik 26 volt, de sajnos idegbeteg volt a férje és ivott is, bár mamámnak is van egy termeszete. Értelemszerűen az elsőt irigylem, a másodikat nem.

Mindketten dolgoztak, válni egyik se vált el. Az egyik házasságból 3, a másikból 1 gyerek született.



2022. febr. 7. 12:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
*ez a minta
2022. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2022. febr. 28. 16:11
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagypapám szegény munkás volt, és egy boltban ismerkedett meg a nagymamámmal, akinek szintén nem volt egyszerű élete. 65+ évig voltak házasok a legnagyobb szeretetben, nagyon szerették és támogatták egymást, semmi gond nem volt.


Anyai nagypapám korán meghalt, és szegény nagymamám sokat élt egyedül. Mindkét házasság teljesen rendben volt, bármit eltanulnék.

2022. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez ez egyik legjobb kérdès illetve válaszok ezen a fórumon. Én sajnos keveset/ semmit nem tudok a nagyszüleimről. Mire megszülettem már meghaltak,az egyik mamámat kivève. Nem tudok róluk semmit, pedig nagyon kíváncsi lennék.
2022. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Kedves utolsó, neked pedig nagyon örülök hogy tetszik a kérdésem.

Imádok régi történeteket hallgatni, főleg ilyen témában.

Ha nagyszüleidről nem is tudsz mesélni, más párról is írhatsz nyugodtan. A kérdésben azért vannak nagyszülők, mert kb arra a generációra vagyok kiváncsi akik 1940-60 között házasodtak.

De dédszülőket is szivesen meghallgatok. Vagy bármilyen idős ismerőst, családtagot.

2022. márc. 1. 15:02
 26/29 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a telefont eldobnám a francba! Régen nem volt és nem nyomták a messengert egymás mellett ülve a "nagy szerelmesek". Rá voltak kényszerülve, hogy egymassal komunikáljanak. Társként élték le az életüket.


Persze akkor is volt megcsalás meg egyebek, de jóval kevesebb esélyük volt erre. Sajnos viszont a válás sem volt olyan elfogadott, pedig kellett volna (pl. ahogy írod alkoholizmus miatt - én családomban is szenvedtek emiatt)

2022. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy nincs szex hàzassàgig
2022. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Rossz volt, bár anyagilag jól álltak, ezért nagymamám benne maradt a rossz kapcsolatban. Az alkohol kihozta az állatot nagyapámból, így sok nehézségen mentek át. Tanulságos nekem, hogy soha ne kerüljek ilyen helyzetbe, saját magamnak kell anyagi biztonságot teremtenem és nem másra támaszkodni. Nagymamám 20 sem volt, mikor megszületett az első gyereke, persze más idők voltak. Akkoriban ahonnan ő jött, ott nem sok nő tanult tovább, természetes volt a korai házasság, gyerek stb.
2022. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy nagyon jó kérdés. Szerintem óriási kincs, ha van valaki előtt minta a jó házasságra. Nekem volt, hála Istennek. Apai nagyszüleim házassága a szememben etalon volt. Mindenben megpróbáltam lemásolni a házasságukat.

Amiket elsősorban tanultam belőle: a feltétlen szeretet. Az, hogy a másik fontosabb magamnál. Többre becsülöm magamnál. Hűséget és kitartást, akkor is, ha a másik évekig van hadifogságban. Megbocsátást. Nincs sértődés, nincs duzzogás, nincs szemrehányás, hanem empátia van, bele tudom érezni magamat a másik helyébe, megértem a szempontjait. Meg tud esni rajta a szívem, akkor is ha hibázik, ha éppen részegen jön haza. Nem emlegetem fel a sérelmeket, amiket megbocsátottam, el is felejtem. Csak arra emlékszem, ami szép volt. Konszenzusra jutni azokban, amikben nem értünk egyet. És a humorérzék... Mindig megőrizni a humorérzékünket. A nagyszüleim házasságát mindig belengte egy kellemes derű. Jó volt náluk lenni. Azt szerettem volna, ha a mi otthonunk is olyan bensőséges nyugalmat és békességet áraszt, mint amilyen az ő otthonuk légköre volt. Szerintem sikerült. Már rég meghaltak, de ma is előttem van, ahogy nagymamám 50 év házasság után is magához öleli a széken ülő nagypapám fejét, és szeretettel mondja: "Én emberem!". És a papa közben rám mosolyog. Hálás vagyok nekik azért a csodálatos mintáért, amit rám hagytak. Nekik is köszönhetem, hogy az én házasságom is nagyon szép lett. Sikerült lemásolni!

2023. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!