Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A filmek többségében miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A filmek többségében miért úgy mutatják be, hogy a házasság csak a lúzereknek való, miközben a vagány emberek kalandoznak?

Figyelt kérdés

Nemcsak a Szex és New York típusú sorozatokra gondolok, hanem általában lassan minden filmben az jelenti az izgalmat, ha minél több és változatosabb erotika jelenik meg nagyon váratlan helyzetekben is. A házasembereket butának ábrázolják, akik önként lemondanak a szórakozásról és exponálják, hogy hány lehetőség lenne félrelépni, tulajdonképpen titokban mindenki ezt csinálja, csak megjátsza a boldog családot kifelé.

Tényleg ilyen a társadalom vagy mi az oka, hogy ennyire népszerű lett ez a koncepció?



2022. jan. 21. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen felfogású emberek sajnos, azért. Volt egy korszak ráadásul, ahol az volt normatív szinte, hogy nem társat választasz, hanem valakit, akivel baszhatsz és szimbiózisban élhetsz, aztán ez az egész fos egy megszokássá alakul, te meg vágysz a szingli életedre, miközben szidod azt, akinek hűséget fogadtál. Aki így választ párt, annak elhiszem, hogy börtön a házasság.
2022. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott az oldalon is sokszor olvasni, hogy élni vs házasságban lenni..

Jó partnerrel szerintem sokkal jobban lehet élni, mint egyedül, amennyiben az élés nem magad rommá dugását jelenti. Minőségi embernek márpedig nem azt jelenti, hanem utazást, élményeket, bulikat, szép emlékeket, vad közös ötleteket, barátokkal és családdal szerzett szép perceket, fejlődést, célokat, álmokat.

2022. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt*
2022. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nehezen tudnél olyan filmet vagy sorozatot mondani ahol ne az lenne a konklúzió, hogy csak stabil párkapcsolatban/házasságban lehetsz boldog.

Konkrétan egy ilyen sem jut eszembe.


Inkább pont az megy, hogy az emberek dekadenciáját mutatják be a szingliséggel és kalandozásokkal, de amint a szereplő átmegy a kötelező karakterfejlődésen, rájön hogy csak akkor lehet boldog, ha van mellette valaki.

2022. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék, szeretem a szabad életet, de azt, hogy valakinek hűséget fogadsz, semmiképpen nem nevezném annak, hogy az ember olyankor "már nem él", mert akkor "él", amikor kalandozik. Utálom ezt a szembeállítást, és igazából sosem értettem. Olyan mint amikor valaki a diplomáját fikázza, hogy "csak seggtörlésre jó"

Igen? Akkor minek végezted el?

Na ugyanez a kapcsolatoknál. Ha fikázod, ne menj bele. Ha már belementél, minek fikázod?

2022. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Én nem ezt tapasztalom. Inkább azt látom, hogy a szex van mindennek a középpontjába állítva és mindenhol fokozzák a testi vágyat, hogy úgy jöjjön ki az új, ismeretlen körülménynek izgató hatása van, bezzeg otthon a házasság mennyire szürke már.

Persze nem minden filmben van így, de a többsége szerintem a hedonizmust emeli ki és nem a jellemességet, de lehet simán a piac ezt kívánja meg.

2022. jan. 21. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy a főszereplő az, aki nem akar elköteleződni, és az ő szemüvegén látunk a film nagy részében, na de aztán jön a fordulat, és rájön, hogy csak egy társsal lehet boldog, de ezek általában a film végén vannak, és a film nagy részét az ő látásmódjának propagálása teszi ki olyannyira, hogy a valódi "tanulság" eltörpül mellette. Jó példa erre a családi üzelmek.


-Szóval, milyen frizurát szeretne?

-Hát, valami olyasmit, ami azt sugallja, hogy minden reggel hajnalban kelek, másfél órát autózom a fos munkahelyemre, ahol a kretén főnököm elvárja, hogy egész nap nyalogassam a golyóit, én pedig megteszem, mert mindent meg akarok adni a hálátlan dög gyerekeimnek és a tepsiseggű feleségemnek mindaddig, amíg bátorságot nem gyűjtök és fejbe nem lövöm saját magamat.


Kb. az egész film alatt ezt az álláspontot képviseli, és nekem is ez maradt meg a figuráról, mintsem a filmvégi változása, amikor rájön, hogy szüksége van a többiekre.

2022. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rém egyszerű a matek, bár az ember előélete, lelkivilága is fontos ehhez.

Én pl.: nem tudnék meglenni egy házasságban, mert egy idő után tök megszokottá válna az a másik fél, unalmas lenne, hiába is lenne esetleg mellettem egy szép nő. A kalandozásban, vagy egyéb, nem stabil dologban meg pont az (lehet) a jó, hogy nincs kötöttség, kevesebb a felelősség, új dolgok jöhetnek, megválaszthatom, mikor legyen vége, tehát a kötelezettség "hiány???" miatt. De ha belegondolsz, a mai társadalom ilyen: nem meri vállalni a felelősséget, inkább csak laza kapcsolatok vannak.


Ettől függetlenül a gyerekkori gyökértelenség-, a nem stabil anya-gyerek kapcsolat (pl.: kórház miatt) is okozhatja a szabadság fontosságát.

2022. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Barnabas333 ***** válasza:
Miért nem lúzereknek való? Kérdezed meg itt a negyvenes több gyerekes férfiakat, hánynál van még otthon szex. Persze lesz egy pár kamus válaszoló heti 5el, de ezek mellett meg ömleni fognak a panasz kommentek...
2022. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6 Még a szex és New York sztorija is az volt hogy a főszereplő csaj össze akart jönni a kiszemeltjével, és egy ponton össze is házasodtak.

Sztem csak nem tudod értelmezni a médiát amit nézel.

2022. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!