Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért a szerelem a jó házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a szerelem a jó házasság alapköve?

Figyelt kérdés

A nagymamám, aki a II. Világháború idején volt tízenéves. Ő arra tanított, hogy amikor párt választok akkor egyben arra is gondoljak, hogy ő lesz férjem. Ha ezen eshetőséget kízárom akkor kár belevágni, ha már remény felmerül akkor érdemes.

Ne a szerelem legyen azon indok, ami miatt valaki mellett elköteleződöm. Félrevezető és vak az érzelemvezérte párkapcsolat. Bár tény, hogy lehetnek szerencsés forgatókönyvek, de hogy az érzelmek a házasság alapjai mereven elítélte. Hány olyat lehet hallani, nem válok el mert szeretem (hiába él félelemben és nem jutnak egyről a kettőre)


Sokkal fontosabb ha összhang van az alábbi témákban: életlátás és értékrend, mi fontos, pénzkezelés, gyermekkérdés, karrier összeegyeztetés, jövőbeli közös lakhely helyszíne, a közös célok ütemezése, az egyéni célok támogatása, konfliktuskezelés. Egymás tisztelete a "Mi"-ben való gondolkodás kiegészítve az egyénnel


Tehát valójában nem a szerelmet kell keresni, hanem a partnert a szövettségest, akivel a fenti témakörökben egyezőség van.


Ígyis tettem a vőlegényemet, nem szeretem szerelemből, viszont az ő valóját nagyon szeretem. Semmi rózsaszínköd, csupán egy szeretetteli szövettség, amely szilárd és kétkedésektől mentes :)


Mi a véleményetek a fenti gondolatokról?



2021. dec. 7. 16:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
27%
Velem sem szexelt az asszony az elején sem, mégis elvettem. Most sem szexel. Örültem hogy találtam egy nőt, elég nagy kívánság lett volna, ha akár szerelemről meg szexről álmodoztam volna még ez mellé.
2021. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindkettő kell. Mert azért baromi nehéz egy másik embert folyamatosan elviselni otthon. Hiába az egyező értékrend, sokszor meg fog őrjíteni, sokszor halálra fog idegesíteni. Mindenképp rengeteg kompromisszummal jár összekötni valakivel az életed. És az ilyen idegölő sziutkban az segít, ha amúgy szereted a másikat. Mert úgy veszel egy mély levegőt, és túllépsz a sérelmeken, ahelyett, hogy totálisan megsértenéd vagy mondjuk kinyírnád a hülyéjét. Mert sokszor vannak hasonló gondolataim, ilyenkor csak az segít, hogy tudom, hogy pár óra múlva lenyugszom, és hogy amúgy mindennél jobban szeretem.

Azzal sem értek egyet, hogy a szerelem mindenképp szeretetté alakul. Szeretem a szüleimet, a háziállataimat, a barátaimat. A férjembe szerelmes vagyok. Nyilván 7 év után nem ugyanúgy sziruposan, mint az elején, de nem is "sima" szeretettel, ez annál sokkal mélyebb és erotikusabb érzés.

Ha nem lennék szerelmes, akkor már inkább élnék egyedül. Magamnál jobban aztán senkivel nem jövök ki. És úgy nem kell egy másikat kerülgetnem az otthonomban.

Amúgy nem vagyok én sem egy rózsaszín ködös típus, soha nem tudnék pl. bántalamzó vagy lehúzó kapcsolatban élni "de hát én szeretem" jeligére. Szóval az általad felsorolt dolgok is nagyon fontosak, sőt, alapvetőek. De önmagukban, szerelem nélkül nekem édeskevesek egy jó házassághoz.

2021. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 év után házasodtunk. Szerelemből. Nem múlt el az érzés, nem múltak el a pillangók, még az összeköltözés után sem. Az egy háztartártásba össze és beszokás alatt sem, az ordítva hányós-fosos betegség alatt sem. Akkor sem amikor a legbüdősebb pukik szöktek ki a paplan alól. Akkor sem amikor én hisztiztem, hogy utálom ezt vagy azt az ünnepet, a férjem meg várta, és néha bizony megbántottam.

Sőt a szerelmünket keresztül vittük a kissé trehány pasi és némileg rendmániás barátnő problémán is.


Szóval nálunk az egyik legerősebb alapkő a szerelem.

2021. dec. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a nagyidnak, félig. Szerelem IS kell, de az önmagában kevés. Cseszheted, hogy szerelmes vagy, ha nem egyezik az értékrend, nem egyeznek a célok, totál más a temperamentum és kb. semmiben nem értetek egyet. Ilyen esetben a válás borítékolható, mert a lila köd elmúlik, és a kisebb láng marad, akkor pedig kva idegesítő lesz ez a sok különbség, kiütközik, hogy nem egyfelé mentek, kezdeti szerelem ide vagy oda. A lila köd után azzal tudsz szeretetben és harmóniában élni, akivel ezek a lényegi dolgok hasonlóak, egyeznek. Más kérdés, hogy ha eleve nincs szerelem, akkor ez se ér semmit. Szóval leginkább mindkettő kellene a boldog és tartós házassághoz.

33N

2021. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Racionális és tudatos személy vagyok, hiába vagyok 25 éves csupán. Érzelmek nem számítanak számomra. Voltam szerelmes, de feladtam az érzelmeket mert nem működött volna a látásbeli különbségek miatt.

Nekem sokkal többet jelent egy feszültségmentes otthon, mint egy érzelmihullámvasút

2021. dec. 8. 14:35
 26/29 anonim ***** válasza:
87%

A kettő nem zárja ám ki egymást. Attól, hogy akibe szerelmes voltál, nem működött a különbségeitek miatt, nem azt jelenti, hogy nincs olyan, aki szerelem is és egyfelé is mentek. A langyos vízben egyetértésben éldegélni, házasodni, hát...

25 évesen még rengeteg időd lenne megtalálni a hozzád valót. Én biztos nem rohannék férjhez "a biztonság"-hoz ennyi idősen. De felnőtt vagy, te életed.

2021. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
90%
Egy jó szerelmi kapcsolat nem érzelmi hullámvasút. Ez nem olyan, mint a South Park, hogy lehet választani a gennyes tus meg a redvás szendvics között. Létezik érzelmileg és intellektuálisan is kielégítő, kiegyensúlyozott kapcsolat.
2021. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Hát ja, 25 évesen simán álmodozhatsz! 40 éves korodig gyerek vagy még a korszellemnek megfelelően.
2021. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A Szerelem és a nyugati világ című könyv, valami olyat ír, hogy ez a szerelem alapú házasodás csak a mi hóbortunk. :-) De nem olvastam, csak hallottam róla...
2021. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!