Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért a szerelem a jó házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a szerelem a jó házasság alapköve?

Figyelt kérdés

A nagymamám, aki a II. Világháború idején volt tízenéves. Ő arra tanított, hogy amikor párt választok akkor egyben arra is gondoljak, hogy ő lesz férjem. Ha ezen eshetőséget kízárom akkor kár belevágni, ha már remény felmerül akkor érdemes.

Ne a szerelem legyen azon indok, ami miatt valaki mellett elköteleződöm. Félrevezető és vak az érzelemvezérte párkapcsolat. Bár tény, hogy lehetnek szerencsés forgatókönyvek, de hogy az érzelmek a házasság alapjai mereven elítélte. Hány olyat lehet hallani, nem válok el mert szeretem (hiába él félelemben és nem jutnak egyről a kettőre)


Sokkal fontosabb ha összhang van az alábbi témákban: életlátás és értékrend, mi fontos, pénzkezelés, gyermekkérdés, karrier összeegyeztetés, jövőbeli közös lakhely helyszíne, a közös célok ütemezése, az egyéni célok támogatása, konfliktuskezelés. Egymás tisztelete a "Mi"-ben való gondolkodás kiegészítve az egyénnel


Tehát valójában nem a szerelmet kell keresni, hanem a partnert a szövettségest, akivel a fenti témakörökben egyezőség van.


Ígyis tettem a vőlegényemet, nem szeretem szerelemből, viszont az ő valóját nagyon szeretem. Semmi rózsaszínköd, csupán egy szeretetteli szövettség, amely szilárd és kétkedésektől mentes :)


Mi a véleményetek a fenti gondolatokról?



2021. dec. 7. 16:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Én szerelemből ÉS szövetségben megyek férjhez májusban.

Az a véleményem, hogy magadat hitegeted és áltatod. De a te életed.

2021. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Valóban. A szerelem elmulik es utána már csak az marad, hogy együtt összhangban működtök e, a kapcsolat jó e, mindketto otthon van e benne, élhető e, és kielégítő e hosszu távon
2021. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
Folyt. A szerelem csak a kezdeti összecsiszolodást alkalmazkodást segíti csak, ha ez megtortent onnanstól nincs szerepe es mulik, de a szex által termelt oxitocin még fenntartja.
2021. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán nem a szerelem az! Szerintem a jó szex, és az egyfelé gondolkodás.
2021. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Nekem kell mindkettő. Ha az egyik hiányzik, akkor nem leszek kapcsolatban, az nem több egy barátnál. Ha nincs szerelem, nem akarok majd szexelni vele, nem vágyom az érintésére, sem az érzelmi közelségére. De ugyanez igaz arra, hogy hiába szeretnék bele valakibe, ha nem látom, hogy ő valódi társam lehetne, nem kezdek vele kapcsolatban.
2021. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
34%

Ha te valóban nő vagy (és nem egy férfi), akkor ez ritkaság, hogy egy nő így gondolkodjon. Általában a nők ezt nem így szokták elképzelni, hanem olyan "habos-babosan", olyan nagyon szerelmesen. Valljuk be, hogy azt nevezik "normálisnak" vagy szokványosnak.

Én is különc vagyok, én sem szeretnék már szerelmes lenni, inkább racionálisan gondolkodom erről az egészről. Mentségemre szolgáljon, hogy nem vagyok már "fiatal csirke".

2021. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
egyik sem jó kizárólagosan. hiába rendes, ha nem jó a szex és ez fordítva is igaz. ezen kívül szerencse is kell, hogy egy irányba fejlődjetek. ez sem biztos, hogy sikerül.
2021. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Az a véleményem, hogy majd jól pofára esel, amikor megérkezik a szerelem egy másik férfi személyében és jössz ide sírni, hogy mit csináljak? Nem akarom elhagyni a férjem, megcsalni se akarom, de juj, de rossz nekem, mert beleszerettem valakibe...
2021. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés oka valójàban?

Elbizonytalanodtàl?

2021. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálam, ha nincs szerelem, az csak barátság, és szex sincs.
2021. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!