Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kiskorom óta tudom, hogy soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorom óta tudom, hogy soha nem fogok férjhez menni, valami baj van velem?

Figyelt kérdés

A kérdésemmel nem szeretnék egyetlen házasságpárti embert sem megbántani, a kiírásom nem ellenük szól!

21 éves lány vagyok, ovis korom óta tudom, hogy nem szeretnék férjhez menni. Míg a többiek a "hercegről" meg az álomesküvőről álmodoztak, engem a gondolat is megrémisztett. Ez később sem változott. A szüleim házasságpártiak, Apukám főleg, tiniként néhányszor felemlegette a szituációt, hogy "amikor elvesznek" , én meg a gondolattól is rosszul voltam/vagyok. Egy férfi nevét meg pláne nem vagyok hajlandó felvenni,nem látom értelmét. Az első párkapcsolatomban is előhozakodott vele az exem, hogy ha még egy pár évig együtt maradunk, ő el szeretne venni, mert mélyen legbelül házasságpárti. Heves tiltakozást váltott ki belőlem a mondandója.

Most is van egy barátom 3 hónapja, ő 25 lesz nemsoká, ő is rákérdezett, hogy szeretnék-e, illetve hogy milyen esküvőt szeretnék a jövőben. Mondtam hogy semmilyet, én tökéletesen megvagyok gyűrű nélkül. Kicsit meglepődött, aztán azt mondta, hogy a hely, ahonnan jön, ott kiemelt szerepe van a házasságnak, a szülei is házasságpártiak.

Anya is rágta a fülem, értetlenkedik amikor feljön a téma. Mindig azt mondja, hogy "de hát minden lány örül ha megkérik a kezét"...

Nem tudom mi váltja ki belőlem ezt a belső ellenállást és undort. Csak tippelem, hogy azért van, mert számos házas(néha plsuzban gyerekes) férfi próbálkozott be nálam pofátlanul, amit természetesen visszautasítottam, mert egyszerűen gusztustalannak tartom ezt a viselkedést. Amikor ilyenekbe belefutottam, azt éreztem hogy "ő plusz egy ok arra, miért nem kell soha férj."

Persze tudom, hogy a házasság társadalmilag normalizált, pont ezért vannak bennem kétségek...szerintetek érdemes lenne elmenni egy szakemberhez, vagy ez egy teljesen normális érzés?



2021. dec. 2. 16:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Hú, ezt én is nagyon tudtam. Nagyon biztos voltam benne, ahogy abban is, hogy gyerekem sem lesz. 29 évesen házasodtunk, lett 2 gyerekünk :'DDD
2021. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz szakemberhez, de így hogy mélyen legbelül nem akarsz házasodni, nem biztos hogy sok értelme lenne. Ha nem akarsz igazán házasodni senkivel, akkor ne csináld, az a házasság amugy sem működne, válás lenne belőle. Ne cseszd szét egy házasságpárti férfi életét.
2021. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően semmi baj nincs azzal, hogy nem akarsz házasságot. Szerencsére ma már nem kötelező. De szerintem ezt a belső ellenállást és undort érdemes lenne feltárni, mert ez nem az, hogy szimplán fölöslegesnek tartod, vagy nem akarsz valakivel vagyonközösséget, stb. Szóval nem egy racionális érv, hanem egy mélyen gyökeredző érzelem van mögötte.

Nyilván az baromira nem tesz jót, hogy a szüleid meg kb. mindenki rád akar erőltetni valamit, amire nem vágysz, és nyilván a későbbi rossz tapasztalatok erre rádobnak.

Én a helyedben elmennék szakemberhez, de nem azért, hogy azt akarjam, amit a környezetem akar, vagy hogy megváltoztassam az álláspontomat, hanem hogy ezt a belső undort feloldjam. Nekem is volt ilyen dolog az életemben, szerencsére sikerült feloldani, és bár az álláspontom semmit nem változott ezzel kapcsolatban, de sokkal jobb érzés, hogy nem vált ki zsigeri utálatot és menekülési kényszert belőlem ez a dolog.


De azt hangsúlyozom, hogy az mindenképpen normális, hogy nem akarsz házasodni.

2021. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Hidd el, anyádékon meg az aktuális pasidon kívül senkit nem érdekel, akarsz-e házasodni.
2021. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha jól értem, akkor te nem egy tartós, élethosszig tartó kapcsolatban gondolkodsz… mert ha így van, akkor egy házassági procedúrának nálad nincs sok értelme.
2021. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj és nem kötelező házasodni, csak akkor olyan partnert kell találni, aki nem ragaszkodik ehhez.

Amúgy nagyon sokáig én se akartam házasságot és gyerekként vagy tiniként se álmodoztam soha arról, hogy milyen ruhám lesz vagy bármi ilyesmi. Feleslegesnek tartottam az egészet, amúgy is mennyi válás van, az esküvőket se szeretem, szóval úgy voltam vele, hogy én ezt el se tudnám képzelni, nekem ez nem kell. 24 éves voltam, mikor először azt éreztem, hogy egy nap talán mégis. Ekkor már több, mint 3 éve boldog kapcsolatban voltam a párommal. Ez változtatta meg a véleményem. Vele el tudom képzelni, hogy legyen valami értelme, ne csak egy papír legyen számomra és ne utáljam az esküvőnket.

Nem lett felhajtás, se sok vendék, semmi kínos esküvői játék, se hajnalig tartó lakodalom. A nevemet is megtartottam. Nem bántam meg egyáltalán, így jó volt.

Szóval lehet neked is fog változni a hozzáállásod, ha már régóta egy jó kapcsolatban leszel és készen állsz a következő lépésre. De ha nem, azzal sincs baj.

2021. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

"Csak tippelem, hogy azért van, mert számos házas(néha plsuzban gyerekes) férfi próbálkozott be nálam pofátlanul,"


Ez ellent mondd annak, hogy már ovis korodban is tudtad, hogy nem akarsz házasodni.

2021. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, hisz a házasság opcionális, ha nem akarsz, akkor nem mész férjhez. A lényeg, hogy olyan férfit találj, aki hasonlóan gondolkodik, mint te.


Én amúgy tökéletesen ugyanígy vagyok ahogy te, csak nem a házassággal, hanem a gyerekvállalással. Mondjuk annyi, hogy én egy pillanatig nem gondolkodom/gondolkodtam azon, hogy ez vajon normális-e meg kell-e szakember vagy hogy emiatt baj lenne velem. Nem, nem kell mindenkinek gyerek, ahogy nekem se, ettől még nincs velem baj, ahogy veled se, ha nem akarsz házasodni.

2021. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell ehhez szakember, ez teljesen normális. Nem mindenkinek való a házasság. A baj a társadalmi elvárásokkal van, azzal, hogy csesztetik az embert a férjhezmenéssel meg a gyerekkel. Az első házasságom a pont emiatt ugrottam bele meggondolatlanul, nem is tartott sokáig. Aztán találtam egy olyan társat, aki ugyanúgy gondolkodott, mint én, és végül összeházasodtunk. Soha nem bántam meg. Szóval teljesen rendben van, hogy nem akarsz férjhez menni, de erősnek kell lenned, hogy ellenállj az ezzel kapcsolatos piszkálódásnak.

N

2021. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
*házasságomba
2021. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!