Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kiskorom óta tudom, hogy soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorom óta tudom, hogy soha nem fogok férjhez menni, valami baj van velem?

Figyelt kérdés

A kérdésemmel nem szeretnék egyetlen házasságpárti embert sem megbántani, a kiírásom nem ellenük szól!

21 éves lány vagyok, ovis korom óta tudom, hogy nem szeretnék férjhez menni. Míg a többiek a "hercegről" meg az álomesküvőről álmodoztak, engem a gondolat is megrémisztett. Ez később sem változott. A szüleim házasságpártiak, Apukám főleg, tiniként néhányszor felemlegette a szituációt, hogy "amikor elvesznek" , én meg a gondolattól is rosszul voltam/vagyok. Egy férfi nevét meg pláne nem vagyok hajlandó felvenni,nem látom értelmét. Az első párkapcsolatomban is előhozakodott vele az exem, hogy ha még egy pár évig együtt maradunk, ő el szeretne venni, mert mélyen legbelül házasságpárti. Heves tiltakozást váltott ki belőlem a mondandója.

Most is van egy barátom 3 hónapja, ő 25 lesz nemsoká, ő is rákérdezett, hogy szeretnék-e, illetve hogy milyen esküvőt szeretnék a jövőben. Mondtam hogy semmilyet, én tökéletesen megvagyok gyűrű nélkül. Kicsit meglepődött, aztán azt mondta, hogy a hely, ahonnan jön, ott kiemelt szerepe van a házasságnak, a szülei is házasságpártiak.

Anya is rágta a fülem, értetlenkedik amikor feljön a téma. Mindig azt mondja, hogy "de hát minden lány örül ha megkérik a kezét"...

Nem tudom mi váltja ki belőlem ezt a belső ellenállást és undort. Csak tippelem, hogy azért van, mert számos házas(néha plsuzban gyerekes) férfi próbálkozott be nálam pofátlanul, amit természetesen visszautasítottam, mert egyszerűen gusztustalannak tartom ezt a viselkedést. Amikor ilyenekbe belefutottam, azt éreztem hogy "ő plusz egy ok arra, miért nem kell soha férj."

Persze tudom, hogy a házasság társadalmilag normalizált, pont ezért vannak bennem kétségek...szerintetek érdemes lenne elmenni egy szakemberhez, vagy ez egy teljesen normális érzés?



2021. dec. 2. 16:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
71%
Én házasságpártiként azt gondolom, hogy nincs veled semmi baj, és ne hallgass olyan idiótákra, akik ezért "szakemberhez" akarnak küldeni :D Persze, ahogy írják, van esély rá, hogy idővel változik a véleményed, de az akkor is egyedül a te dolgod (nem, a szüleidnek sincs joga beleszólni). Annyi, hogy legyél tisztességes, és tisztázd a szándékaidat még a kapcsolat elején, hogy senkivel ne raboljátok egymás idejét, ahogy ez sűrűn előfordul...
2021. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!