Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kiskorom óta tudom, hogy soha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiskorom óta tudom, hogy soha nem fogok férjhez menni, valami baj van velem?

Figyelt kérdés

A kérdésemmel nem szeretnék egyetlen házasságpárti embert sem megbántani, a kiírásom nem ellenük szól!

21 éves lány vagyok, ovis korom óta tudom, hogy nem szeretnék férjhez menni. Míg a többiek a "hercegről" meg az álomesküvőről álmodoztak, engem a gondolat is megrémisztett. Ez később sem változott. A szüleim házasságpártiak, Apukám főleg, tiniként néhányszor felemlegette a szituációt, hogy "amikor elvesznek" , én meg a gondolattól is rosszul voltam/vagyok. Egy férfi nevét meg pláne nem vagyok hajlandó felvenni,nem látom értelmét. Az első párkapcsolatomban is előhozakodott vele az exem, hogy ha még egy pár évig együtt maradunk, ő el szeretne venni, mert mélyen legbelül házasságpárti. Heves tiltakozást váltott ki belőlem a mondandója.

Most is van egy barátom 3 hónapja, ő 25 lesz nemsoká, ő is rákérdezett, hogy szeretnék-e, illetve hogy milyen esküvőt szeretnék a jövőben. Mondtam hogy semmilyet, én tökéletesen megvagyok gyűrű nélkül. Kicsit meglepődött, aztán azt mondta, hogy a hely, ahonnan jön, ott kiemelt szerepe van a házasságnak, a szülei is házasságpártiak.

Anya is rágta a fülem, értetlenkedik amikor feljön a téma. Mindig azt mondja, hogy "de hát minden lány örül ha megkérik a kezét"...

Nem tudom mi váltja ki belőlem ezt a belső ellenállást és undort. Csak tippelem, hogy azért van, mert számos házas(néha plsuzban gyerekes) férfi próbálkozott be nálam pofátlanul, amit természetesen visszautasítottam, mert egyszerűen gusztustalannak tartom ezt a viselkedést. Amikor ilyenekbe belefutottam, azt éreztem hogy "ő plusz egy ok arra, miért nem kell soha férj."

Persze tudom, hogy a házasság társadalmilag normalizált, pont ezért vannak bennem kétségek...szerintetek érdemes lenne elmenni egy szakemberhez, vagy ez egy teljesen normális érzés?



2021. dec. 2. 16:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%

"Heves tiltakozást váltott ki belőlem a mondandója."

Elképzeltem, ahogy a kérdező exe felvetette a házasodás ötletét, amire a kérdező dúlni-fúlni kezdett és őrjöngve üvöltötte, hogy NEEEEM! SOHA NEM HÁZASODOK!! ÁÁÁÁ! *reccs


:)

2021. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%
Ja igen és: Keress szakembert.
2021. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%
Még bármi lehet. A hormonok megváltoztathatnak dolgokat.
2021. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Én se akartam, nem is mentem férjhez. De nem kell ezen ennyit agyalni, én is azt akartam írni, amit már írtak. Hidd el, ez anyukadon kívül senkit nem érdekel.

Ez olyan, mint amikor gyerekvállalás topicban oldalakon keresztül nyávognak, hogy ők nem akarnak gyereket. Ok.,de kit érdekel? Magánügy.

2021. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha az okára vagy kíváncsi, hogy mi lehet ennek a házasságellenes attitűdnek az oka, akkor érdemes szakemberhez fordulni. Ha viszont nem érdekel az oka és te így érzed jól magad, akkor ne menj férjhez, de legyél annyira korrekt, hogy ezt mindig az elején mondd el az aktuális pasidnak.!
2021. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nincs ezzel baj, a te igényeid mások, mint a többségé , és ennyi.

Én mindig is szerettem volna férjhez menni, ha megtalálom az igazit. Ez 24 évesen meg is történt, 25 voltam mikor összeházasodtunk. Azóta is boldogok vagyunk együtt.

Azt viszont 15 éves korom óta tudom, hogy soha nem akarok gyereket, és ez azóta sem változott meg bennem, inkább erősödött az érzés.

Ez is egy olyan dolog ami nem követi az általános társadalmi elvárásokat, de engem nem is érdekel, mert 1 életem van, és azt úgy élem ahogy én akarom.

Tedd te is ezt:) Hidd el, nincs sem veled, sem velem, sem a többi máshogy érző emberrel.

35/N

2021. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%

14.

Sok olyan ember van aki nem vállal gyereket, mert nem akar, és amint szóba kerül ez a téma, egyből el van ítélve az illető, kapjuk a beszólásokat, ( ami 1 dolog), de sajnos sokszor van negatív diszkrimináció a munkahelyeken is emiatt, ami már nem az a kategória, hogy kit érdekel mit dumál a másik ember. A panaszoknak oka van ilyen téren.

2021. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%

Én is tudtam 14 évesen.

Ahogy azt sem,hogy se párom se gyerekem nem lesz és egyedül kell majd élnem.

23 éves koromban sem változott a helyzet,mióta anyukám meghalt pedig az egyedüllét is megvalósult.

2021. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%
Kamu
2021. dec. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Miféle orvos?


Szabad ember vagy!


Én is, nekem sokat jelentett az a fogadalom, de nem hiszem, hogy a simulékonyság kedvéért megtettem volna.


De nem emlékszem már, óvódás koromban, hogy láttam ezt.

2021. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!