Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért a szerelem a jó házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a szerelem a jó házasság alapköve?

Figyelt kérdés

A nagymamám, aki a II. Világháború idején volt tízenéves. Ő arra tanított, hogy amikor párt választok akkor egyben arra is gondoljak, hogy ő lesz férjem. Ha ezen eshetőséget kízárom akkor kár belevágni, ha már remény felmerül akkor érdemes.

Ne a szerelem legyen azon indok, ami miatt valaki mellett elköteleződöm. Félrevezető és vak az érzelemvezérte párkapcsolat. Bár tény, hogy lehetnek szerencsés forgatókönyvek, de hogy az érzelmek a házasság alapjai mereven elítélte. Hány olyat lehet hallani, nem válok el mert szeretem (hiába él félelemben és nem jutnak egyről a kettőre)


Sokkal fontosabb ha összhang van az alábbi témákban: életlátás és értékrend, mi fontos, pénzkezelés, gyermekkérdés, karrier összeegyeztetés, jövőbeli közös lakhely helyszíne, a közös célok ütemezése, az egyéni célok támogatása, konfliktuskezelés. Egymás tisztelete a "Mi"-ben való gondolkodás kiegészítve az egyénnel


Tehát valójában nem a szerelmet kell keresni, hanem a partnert a szövettségest, akivel a fenti témakörökben egyezőség van.


Ígyis tettem a vőlegényemet, nem szeretem szerelemből, viszont az ő valóját nagyon szeretem. Semmi rózsaszínköd, csupán egy szeretetteli szövettség, amely szilárd és kétkedésektől mentes :)


Mi a véleményetek a fenti gondolatokról?



2021. dec. 7. 16:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

#8 Én értem, hogy te mire gondolsz, de ha szerelemből kötsz házasságot, akkor is X idő múlva elmúlik a szerelem, aminek a helyét jobb esetben a mély szeretet veszi át. Szóval így is úgy is benne lehet a pakliban, hogy X év házasságban töltött idő után találkozik valakivel akibe beleszeret. Így szoktak létrejönni a szeretői viszonyok.

Szóval garancia semmire nincs, senki nem lát a jövőbe, és senki nem tudja mi lesz 15-20 év múlva!

2021. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell elmúlnia a szerelemnek. A "szexköd" simán elmúlik, de ha a megfelelő emberrel vagy, a szerelem nem múlik el. Miben lenne más, mint a többi érzés, hogy el kell múlnia?
2021. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

#11! Az nem úgy van. Egyrészt, ha már volt szerelmes, akkor tudja, hogy milyen és annak tudatában döntött a "nem szerelem" mellett. Amikor jön egy új szerelem, meg tudja magyarázni magának, hogy miért jobb a társa mellett maradni a szerelem helyett, hisz már van összehasonlítási alapja.

A másik, hogy nekem barátnőm szerelem nélkül ment férjhez. Persze utána jött szerelem, többször is. A házasságában ugye soha. Mindig elmondja, amikor mélyponton van a házassága, hogy nincs mihez visszanyúlni, hogy régen milyen jó volt, amikor még szerelmesek voltak, mert sose volt olyan. Akinél "csak" elmúlt, ott nagyot tud dobni, hogy van egy ilyen "szerelmes" alap. Pl., ha 20 éve szerelmesen néztétek a naplementét, ha újra megnézitek, az emlékek miatt visszatérhet legalább rövid időre az érzés. Nemlétező érzés viszont sose fog visszatérni. Marad a sóvárgás az új után, akivel lehetNE.

#8

2021. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%

#13 Én ez megértem, csak nézz körül a világban, mi hogy működik. Szerelemből férjhez mennek a lányok, ez tök OK. Aztán ahogy itt is sokan leírják, mi történik X év múlva a házasságokkal? Már elmúlt a hormonális állapotváltozás (szerelem), és ahelyett, hogy a mély szeretet kialakulna hosszú távra, jönnek a szeretői viszonyok férfiak és nők részéről is, meg a sok válás! Ez a mai magyar valóság, csak meg kell nézni a statisztikákat.

Természetesen tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára, mert vannak még jó házasságok amiket szerelemből kötöttek. Ez persze az adott két emberen múlik, hogy mit hajlandóak tenni, hosszútávon a kapcsolatért.

Én senkit NEM akartam lebeszélni arról, hogy szerelemből házasodjon, ez mindenkinek a saját döntése, csak látom mi folyik a világban körülöttünk.

2021. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A szerelemből és átgondoltságból köttetett házasság nem opció, kérdező? Értem én, hogy a második világháborús ejtőernyős veteránnagymamák még a túlélést nézték elsősorban (érzelmek leszarva), de manapság egy nő igenis házasodhat szerelemből ÉS átgondoltságból.


Ez a két dolog nem zárja ki egymást. Amúgy meg hiperszupermegalol, hogy a nagymamád erősen 20. századi gondolkodása ennyire gyökeret vert a fejedben. Én tiszteltem a nagyszüleimet, de irtózatosan érződött rajtuk, hogy a világégés utáni nyomorgást nem bírták agyilag elengedni és elég durván sérült emberek voltak. Természetesen én is kaptam tőlük az ívet, hogy mit csináljak, hogy csináljak, de többnyire objektívan szemlélve is rossz döntéseket hoznék, ha követném a tanácsaikat a mai világban. Ez van.

2021. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
14 és szerinted az ésszel házasodóknál kevesebb a félrelépés, meg a válás?
2021. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

#16 Természetesen nem, de én nem is mondtam, hogy kötelező ésszel házasodni. Nem bírom amikor valaki az utolsó "A" betűmet is kiforgatja, mert unatkozik. MINDENKI AZT CSINÁL AMIT AKAR, ÉS ÚGY AHOGY AKAR!

Érted? Aztán a következményeit is mindenki maga viseli annak amit csinált! Így működik a világ!

Én személy szerint nem vagyok fiatal, másként gondolkodom , mint a fiatalok. Én valahol megértem a kérdezőt, hogy mire gondolt, de szerintem is szükség van érzelmekre is, meg jó szexre is, nem lehet ezt a témát nagyon csak fejben kezelni. De ez nem azt jelenti, hogy eszetlenül hinnék a rózsaszín ködös szerelemben.

Mondom, mielőtt kiforgatnátok amit írtam, ti úgy csináljátok ahogy nektek jó!

2021. dec. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
8%
A jó és tartós házasság alapköve: "Teli gyomor és üres puttony." + anyagi biztonság.
2021. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a faszinak jó csak.
2021. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként meg kuurva undorító, ha ennyi a férfilét, akkor mélyen lenézem őket.
2021. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!