Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire igaz az, hogy házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire igaz az, hogy házasság után a nők elsárkányosodnak?

Figyelt kérdés
Van egy könyv ilyen címmel: "Kézikönyv a nők elsárkányosodásáról". Azt állítja a szerző, hogy házasságkötés után a nők jellemváltozáson mennek keresztül, slamposak lesznek stb. Amikor a férfi feleségül veszi a nőt, úgy gondolja, hogy egy csodálatos, habos orosz krémtortára tett szert, 2 hónap után azonban azt veszi észre, hogy ez bizony csak egy összeszáradt töpörtyűs pogácsa.

2021. nov. 14. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

10.


Ha elég pénz lenne és nem kellene rohanni, futni, akkor az emberek nem hanyagolnák el egymást, a boldogság kihatna a kapcsolataikra, az életükre, nem vesznének össze semmiségeken, nem lennének ingerlékenyek sem.



"Egy jól nevelt, értelmes, önmagára és körmyezetére igényes céltudatos ember"


Ez egy nagyon-nagyon szűk réteg és még közöttük is akadnak akiknek egyéb problémáik vannak.



A politikának annyi köze van hozzá, hogy olyan szinten van lezüllesztve kb. minden, hogy az embernek a maradék életkedve is elmegy. A többség nem jut el orvoshoz, mert kirúgják, ha sokat hiányzik. Még a vezéreket is. Az orvosoknál kilométeres sor vagy várólista. Gusztustalan körülmények és túlárazott szolgáltatások (leginkább a tömegközlekedésben)


És a rengeteg szar ami ömlik az emberek nyakába, kihatással vannak a kapcsolataira is. Ezért ennyi a szar házasság. Aki a kínzásból tér haza, az örül utána, hogy él és valahogy túlélt még egy napot.

2021. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A nők sárkányosodása azért nagyban függ a házassági előzményektől, ill. a mellettük lévő férj viselkedésétől is.

Egy eleve leszarom típusú Casanovától, folyamatosan közömbös, basztató embertől felesleges várni a nagy megváltozást a házasság után. A jellem adott, az nem változik, max. ideig-óráig. Sok nő itt cseszi el, hogy tátott szájjal várja a csodát. Utána meg felháborodik, hogy a kedves férj ugyanúgy beleszarik mindenbe mint a házasság előtt.

2021. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

"Már volt róla szó, hogy a házi munkákban segíteni kell. Minden olyan munkában, amit férfiasnak tartunk, ami valóban segítség a feleségünknek, s amit akkor várnak tőlünk, ha mi kérünk feladatot. Mindig vigyázzunk, hogy a segítségjelleg megmaradjon. Feladatokat kötelezően elvállalni tilos! Ha parancsolnak, nem szabad ugrani! Az elsárkányosodás kifejlődését akadályozza, ha a parancs megtagadásával kerüljük el a parancsolgatást."


Rendkívül bölcs.

2021. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11. Ha elég pénz lenne? Akkor oda meg pénzügyi intelligencia kellene, ami jelenlegi társadalmunkban a béka s*gge alatt van. Elég komoly rálátásom van a bankszektorra, személyi illetve céges hitelezés terén. Botrányos, katasztrofális a helyzet. Olyan emberek akarnak hitelhet jutni, akiknek eleve 3-4-5-6-7-8 egyéb hitele van, majd ők sértődnek meg a legjobban, amikor elutasítja a bank. A legjobb amikor az ilyenek azért akarnak felvenni 1.5MFt személyi kölcsönt, hogy Thaiföldre utazzanak. Én sosem kerestem a hibát a külvilágban, én ahhoz igazodtam. Hidd el, ha lenne pénzük az embereknek sem lennének boldogabbak. Egy buta embernek hiába adsz szerszámot, nem tud mit kezdeni vele. Nekem van egy tökéletes kérdésem arra, hogy feltérképezzem azt a személyt, aki velem szembe áll: mit kezdenél egy lottó ötössel? Ez a világ legtökéletesebb kérdése!


Politika? Vissza kérdezek: kit lehet ezzel is hülyíteni? Azt hiszed ez valami alap műveltséghez tartozó dolog? Meg hogy beállj egy párt mögé? Ez ugyanúgy az emberi butaság mércéje. Sosem a politikai erők irányítanak, hanem a pénzvilág. Ha már politika, akkor meg elhiheted azt, hogy sosem fogsz a színfalak mögé látni.


Tudod mi az igazi gond a mai emberek életében? Az internet. A korlátlan internet. Pl. amíg a fórumokon egymást b*sztatják az emberek, addig régen ettől a kellemetlenségtől nem kellett szenvedniük. Aztán ott van a rengeteg információ, ami ma már úgy működik, hogy beszippant egy trend, majd elnyel. Onnantól fogva már csak az létezik, aki nem azt vallja, az ellenség. Kicsiben itt a példa: gyk. Miért nem foglalkoznak az emberek önmagukkal, miért nem zárják ki ezt a gigantikus információs hulladékot? Már azt is megkérdőjelezem, hogy tulajdonképpen ebben a tojás méretűre zsugorodott Földön, ahol 72 órából kellene állnia egy napnak, az embereknek valójában szükségük van-e egy társra? Vagy elég lenne csak egy szabadidős partner, aki a lelküket, egójukat, testüket pár órára kényezteti? Itt már nem lehet elkülöníteni az okokat, a világunk brutális mértékben megváltozott, sajnos a "közös" átment az "enyémbe", azaz mindent csak nekem, én vagyok a jó, mindenki hibás, mindenért más a felelős.


Kényes téma, ugyanis ma már az egó ki van maxolva, így meg már nehéz bocsánatot kérni, nehéz beismerni a saját hibáinkat, nehéz a baráti jobbot nyújtani, kitartani a másik mellett. Arról nem is beszélve, hogy a nevelés hiánya is ezt erősíti, a médiából is ez ömlik a fiatalokra. Persze senki sem ismeri be a hibáit, sőt, okosnak, ügyesnek, szupernek gondolják magukat.


Első gyakorlat: tarts fél óra csendet magad körül. Se TV, se internet, se yt, semmi. A csend gyógyít. Aztán vess egy pillantásd a való énedre, ismerd el a gyengeségeid. Tárd fel az okokat. Tanulj meg együttműködni, elismerni, segíteni. Tanulj meg szűrni... mindent, információkat, tartalmakat, gondolatokat.


Az a helyzet, hogy egy kapcsolat sem egy elmosogatáson vagy egy beszélgetésen múlik, hanem azon, hogy a két fél mennyire érett mint ember. Az pedig nem korfüggő. Nem a legerősebbek élik túl, hanem akik tudnak alkalmazkodni.

2021. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ostoba általánosítás, nem lehet ráhúzni sem a nemekre, sem a házasságokra, egy kalap alá venni mindenkit.

Plusz: Szerintem, ha az egyik fél a házasságban ( a kérdés alapján a nők, de simán ráhúzható férfiakra is), elsárkányosodnak, megváltoznak negatív irányba, annak mindig oka van.

Egy ember aki szeret és szeretve van, boldog a házasságában, nem lesz tüskés, se szomorú, se depressziós, se elutasító, se rideg, se hisztis stb.

Maximum akkor, ha a másik fél már nem úgy áll hozzá, nem úgy viselkedik vele mint korábban, pl visszautasïtja a közeledést, az intimitást, akár mêg a szexet is.

Az ember - csak úgy- nem fordul magàba. Oka van.

Mi pl alig pár héten belül a 10. házassági évfordulónkat ünnepeljük, és ezt mindketten boldogan tesszük:).

Nem minden házasság szar. Amelyik az, annak oka van, és nem feltétlenül mindig a nők miatt van probléma.

2021. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én nem lettem sàrkàny 20 év utàn sem, bàr én nem is szültem.
2021. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!