Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg előbb utóbb tönkre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg előbb utóbb tönkre fog így menni a házasságunk?

Figyelt kérdés
Férjemmel lassan 2 éve leszünk házasok és van egy 16 hónapos gyerekünk. Amióta megszületett a kislányunk nagyon eltávolodtunk egymástól. A legnagyobb probléma hogy alig jut időnk egymásra gyerek mellett így az együttlétek is nagyon ritkák köztünk. Ő a legtöbb este közeledik felém, mikor a kislány este elalszik és ő sem alszik el, de valahogy én képtelen vagyok ellazulni, nőnek érezni magam és nagyon elfáradok nap végére. Sokszor csak szeretnék elolvasni megnézni pár dolgot a neten és aludni. A kezdetektől fogva a gyerekünkkel alszok egy szobába, mert van hogy felébred és nehezen alszik vissza. Este még át szoktam menni a férjemhez, de később megyek vissza a gyerekhez aludni mert nem akarok éjszaka futkozni át ha valami van. Tudom hogy előbb utóbb jó lenne egyedül hagyni és a férjemmel aludni de sokszor stresszelek és nem tudok úgy elaludni hogy nem tudom mi van vele. Még mikor terhes voltam és előtte sokkal több időnk jutott egymásra, el tudtunk bármikor menni ide oda, és mivel nem vtam ennyire fáradt aktív tudtam lenni az együttlétek alatt és el tudtam lazulni. Tény hogy nem laktunk együtt és mivel csak hétvégén aludtam itt így sokkal többet akkor se vtunk együtt. Anyósoméknál élünk jelenleg mivel anyagi gondok miatt nem tudtunk eddig elköltözni. Sajnos sokminden rátett a házasságunkra ami miatt ennyire nem tudom viszonozni a férjem közeledését. Anyósom sokmindenért lecseszett már és a férjemnek is nagyon sokat panaszkodik rólam főleg a gyereknevelés miatt. Férjem nem áll ki mellettem sőt van hogy ő is lecsesz ha bármi történik a kislánnyal. Nagyon félti ami érthető is de akkor sem normális hogy minden apró dologért lecsesz és a munkahelyi feszültségeit is rámzúdítja. Gyerek előtt és terhesen is folyton szeretgetett egyszer se voltak veszekedéseink és anyósomék is pátyolgattak hogy minden rendben legyen velem a babával. Most meg nem csinálok én semmit egész nap sokkal több mindent meg kellene csinálnom gyerek mellett. Rózsaszín ködben élek, nem porgok egész nap.Igen a főzés még fejlesztés alatt van amire nem vagyok büszke de minden mást meg tudok csinálni ha egyedül vagyok itthon a gyerekkel. Egy anya nem lehet fáradt nem panaszkodhat erre hiszen a férj dolgozik egész nap . Egy anyának feleségnek a dolga kiszolgálni a férjét gyerekét, mosni, főzni takarítani. És ha ez a pörgés nekem fárasztó nem való vagyok anyának. Szóval mindig nyomás alatt vagyok így meg persze hogy nem tudok este ellazulni ahogy a férjem igényelné. Sokkal többet igényelne és mivel folyton hárítok így már azt mondta sokszor, hogy keres majd vki mást őt nem fogom érdekelni. Tudom hogy az is baj, hogy nem külön élünk így 3man de sztem akkor is menne panaszkodni a szüleinek vagy anyósék jönnének állandóan. Ha meg tudnék csinálni mindent (főzés stb) és tudnék úgy normálisan gondoskodni a gyerekünkről akkor már rég elmentünk volna lehet. Bárcsak ilyen anyatigris határozott következetes gondoskodó anya tudnék lenni aki minden helyzetben tudná mit kell csinálni. Sajnos túlságosan zárkózott határozatlan voltam mindig is de gyerek mellett már nem lehet ilyennek lenni. Nem tudom hogyan leszünk egyszer mi igazi család hogy külön életet éljünk és hogy én is boldog tudjak lenni ebben a helyzetben. Szerintetek fog javulni minden körülöttünk vagy előbb utóbb elválnak útjaink?
2021. nov. 2. 14:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem alszotok még csak együtt se szerinted tönkre fog menni a házasságod?A férjed inkább az anyja mellé áll mint melléd.Az anyós meg mindenbe beleszól.Amúgy Kérdező szerinted neked min kellene változtatni?
2021. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 harebell ***** válasza:
78%
Megmenthető lenne a házasságotok, ha a férjed partner lenne ebben, de a leírásodból alapján egy empátiát és érzelmi intelligenciát teljes mértékben nélkülöző ember, aki semmiben nem támogat téged. Így nehéz lesz, neked is lenne min változtatnod, de egyedül ehhez kevés leszel.
2021. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%
Itt a férjed támogatása hiányzik a legjobban. Sokan átmegyünk/átmentünk szülés után azon, hogy estére hulla fáradtak leszünk és semmihez nincs kedvünk. Össze kell szokni a babával és utána lassan szépen minden visszaáll, ez már egy teljesen új élet. De ehhez mindkét félnek erőt kell venni magán. A férjed ne legyen türelmetlen, te pedig ne utasítsd mindig vissza, ezzel csak teljesen leszoktok egymásról. Nem anyóshoz kellett volna szülni, ez csak +1 feszkóforrás.
2021. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%
Szedd össze magad, csinálj meg mindent, hadd legyenek boldogok. Aztan majd kesőbb elválsz. Most meg apuka meg anyós a babát is elvennék tőled, ehhez elég hazudniuk egyet rolad a targyaláson.
2021. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, sajnos anyóshoz szülni eléggé meggondolatlan dolog volt. Egy házaspárt ismerek, akik így vállaltak gyereket. Az ő házasságuk kibírta, de borzasztó stresszforrás az "instant anyós".(egy lépcsővel arrébb már ott is van)

Persze ettől még a férjed lehetne támogató. (főzés / takarítás / munkahelyi stressz lekezelése ahelyett, hogy azzal is téged terhel stb.)

A leírás alapján te egyedül vagy ebben a házasságban az anyósod és a férjed ellen.

2021. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon rosszul csinálod. Én még a rántást is lehúztam a tűzről, ha szeretkezni támadt kedvünk.

Nem helyezzük a férj elé az apát. Maradj nő!

Szeretni ne légy fáradt. Hamar kiáll a szekérrúd, ha a gyerekre hivatkozva hanyagolod a férjedet.

Nem keverjük a dolgokat. Ketten együtt a gyerekért.

Ketten együtt egymásért.

2021. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos magad is leírtad nem vagy nő csak anya!

Legyél nő!! Különben elveszíted a férjed ! Senki sem szereti a momzillákat! Ha szerencséd van még vissza tudod ezt fordítani!

2021. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ugyanez volt. Megszületett a gyerek, szex zéró, anya és apa lettünk. Tök érdekes volt, hogy milyen gyorsan megszűntem férfi lenni a szemében. Minden elmaradt. Se érintés, se csók, se semmi. Aztán idővel azon kaptam magam, hogy már nem is tudok, nem is akarok férfi lenni nála. Persze a családot maximálisan kiszolgáltam. 3 év szexmentes házasság után rommá csaltam, addig egy tök normális férfi voltam. Elköltöztem otthonról, nem váltunk el. Teljesen lesülyedtem emberileg, elkezdtem cigizni, inni. Rongy nőkkel dugok, a jó munkahelyemet otthagytam, link alkalmi munkákat csinálok. Azt érzem hogy megszűntem férfi lenni, nem találom magam. Annyira tönkretett az a 3 év, hogy mindenféle prostival meg alkalmi r*banccal összeállok hogy bebizonyítsam hogy férfi vagyok szexuálisan, de mindig a feleségem hozzáállása jut az eszembe, mint egy trauma. Nagyon bánt hogy végig mellette voltam mindenben, és mint egy leprást úgy kezelt. Nem volt már nevem még akkor sem, ha csak ketten voltunk. Apa, így szólított akkor is. Én közeledtem, ő meg kifogásokat keresett. Állandóan csak a kifogások. A végén összetörtem a fél házat, majd elmentem.


Egyébként egy jól kereső programozó voltam, de a rengeteg idegbetegség miatt képtelen voltam folytatni. A megcsalás some volt opció, de 3 év után már nem bírtam sem testileg, sem lelkileg. 3 év szexmentesen és házasságban. Nem értette meg.

2021. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%
En is azt gondolom, hogy az anyaszerep nalad tokeletesen megolte a noi szerepet. Az, hogy a hazimunkat hogyan osztjatok el az egy dolog. De ha a ferjed helyett a 16 honapos gyerekkel alszol, azzal te is tevoleges resze vagy az eltavolodasnak. Sot egyre inkabb ez lesz a legfobb ok. Az ilyen no nem neveli a gyereket, hanem kenyezteti. Mar reg ra kellett volna szoktatni arra, hogy ataludja az ejszakat egyedul. Felreertelmezett anyaszerep, felreertelmezett noszerep. Te a ferjeddel mar nem ferj es feleseg vagytok, de meg csak nem is no es ferfi. Hanem apa es anya. Baromira nem parkapcsolat ez. Visszahozhato? Igen. Ha mindketten hajlandoak vagytok valtoztatni. De ilyenkor mar legtobbszor nem szokott energia maradni hozza, valamelyik fel feladja lelkiekben. Ha aktivan nem is keres uj kapcsolatot a ferjed, de passzivan is betalalhatjak. Ha akarsz tole meg valamit, akkor villamgyorsan helyere rakod a dolgokat. A gyereket a gyerekszobaba, magadat pedig a ferjed melle. Onnantol rajtatok mulik mi lesz belole.
2021. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
80%
19-es. 18-as vagyok. Igen, jól írtad, a gyereket nem szabad a férj helyén altatni. Nálunk az első pillanattól fogva a gyerek aludta a helyemen, én meg külön szobába. Sosem tudtam visszamenni a helyemre, de nem is volt rá igénye.
2021. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!