Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom családja tönkre teszi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom családja tönkre teszi a házasságunkat?

Figyelt kérdés

A testvére és az anyja nem dolgoznak, segélyt kapnak és abból éldegélnek. Eszükben sincsen munkába állni. A lakásukban a meleg vizet és a villanyt is kikapcsolták már, hatalmas tartozást halmoztak fel.

Mindig sírnak, hogy nincsen pénzük de dohányoznak.

Mostanában egyre többször kérnek pénzt és mivel közös kasszán vagyunk nagyon kezd elegem lenni belőle.

Ha próbáltunk velük beszélni, hogy menjenek el dolgozni akkor azzal takaróznak, hogy nincs munka. Mikor a testvérének intéztem munkát oda kétszer elment és ott hagyta mert nem bírta, ezzel is engem hozva kényelmetlen helyzetbe.

Most már ott tartunk, hogy egyre többet veszekszünk miattuk, mert hogy a családja és segíteni kellene rajtuk. De viszont bele fáradtam, álljanak talpra és hozzák rendbe magukat.

Tudja, hogy igazam van de nagyon nehezen tud nekik nemet mondani.

Ma választás elé állítom, hogy vagy nem foglalkozik velük vagy mehet vissza akkor hozzájuk lakni és oldja meg a problémáikat.

Jól tettem, hogy ezt mondtam neki?



2015. ápr. 27. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
<tumbs up>
2015. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jól tetted. Ha annyit kell adni nekik, hogy nektek sem jut sok mindenre és ez veszélyezteti a ti együttléteteket is akkor ez volt a helyes amit tehettél. Dohányoznak de kölcsönkérnek mert abból is lehet venni dohányt vagy más haszontalan dolgot. Az ilyeneknek nem kell adni, soha nem adnak vissza semmit!!!
2015. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt azt a házasságot lehet tönkretenni, amit hagynak.


Másrészt a többiben igazad van.

2015. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Ha a párod nem ért meg, neked is jobb lesz a külön út, mert téged is visszahúz, így nem lehet élni.
2015. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Menjen oszt éljen a jó édes anyjával.
2015. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Ezt a házasságot a párod teszi tönkre azzal, hogy nem áll a sarkára.
2015. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még az elején meg értettem abból a szempontból, hogy a családja és persze segítsen nekik.

Csak ez már nem állapot. Ők pedig csak ülnek a babérjaikon és várják a segítséget.

Nagyon bízom benne, hogy jobb belátásra tudom bírni és ő is fel fogja, hogy ez már nem a mi gondunk.

2015. ápr. 27. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Külön kasszával oldanám meg. Én nagyon nem vagyok a külön kassza mellett, de ha fontos a másik, és szeretem őt, de van egy ilyen helyzet, akkor jó megoldás lehet.


A gyakorlatban így csinálnám:

- Mindenkinek a fizetése külön számlára érkezik.

- Hónap elején felesben kifizetitek a rezsit. A napi bevásárlásokat, amikor élelmiszert, tisztítószert veszitek, szintén felesben fizetitek.

- Tartotok egy kis malacperselyt/dobozkát/borítékot, amibe minden hónapban tesztek ugyanannyit a közös programokra, ebből lehet menni vacsizni, tankolni az autót kiránduláshoz, moziba stb


A megmaradt pénz mindenkinek a saját költőpénze marad a számláján. Ez fedezné a személyi kiadásokat: ruha, cipő, kondibérlet, sörözés a haverokkal, smink, kozmetikus stb. Ennek sorsáról mindenki maga döntene, így ha ő ezt a családjára akarja költeni, megteheti, a te kiadásaidat nem érinti.

2015. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 8-as válaszolóval, nálunk is hasonló rendszer van, a rezsi, albérlet, kaja és egyebek kifizetése után félreteszünk egy megbeszélt összeget (ez megy a közös utazásokra, illetve a hosszútávú takarékoskodásra), és mindenkinek a fizetésével arányosan van egy zsebpénz-keret is minden hónapban, amibe nem szólunk bele. Ezt lehet gyűjtögetni, elajándékozni, vagy azt venni belőle, amit akarunk, ebből fedezzük pl., a ruhát, cipőt, kütyüt vagy bármit, ami nem közös.


A párodnak is lehetne a fizetésével arányos zsebpénz-kerete, amit akár egy az egyben oda is adhatna a rokonainak, viszont akkor a saját kis dolgaira nem marad, akkor viszont így járt. Persze ekkor még dönthetsz úgy, hogy adsz neki a te zsebpénzedből, viszont a megtakarítási számlára legalább ott lesz a pénz, és kizárólag az afölötti rész lenne elköltve.

2015. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a külön kasszát javasolók ötlete a jó.

Én elhiszem, hogy nagyon kivagy de ne mondj olyat amit később megbánhatsz. Pl menjen vissza hozzájuk.

Azért jó a külön kassza mert így a férjed talán nem is látja mennyi pénzzel támogatja a családját, talán nem veszi észre, hogy mennyi minden elmarad miattuk. Ha pl van 100 ezer fizetése és abból ő mindennek a felét kifizeti, akkor fog rádöbbenni, hogy az esetleges maradékból mégis mennyit is ad oda.

Hidd el nekem ( tapasztaltam hasonlót) minél jobban szívod a vérét, hogy ne adjon( amiben igazad is van) ő annál jobban téged lát a hibásnak. Ő neki saját magának kell belátni , hogy nem szabad adni mert kihasználják. Legyetek külön kasszán és meglátjuk mennyit bír a sajátjából odaadni. És előbb utóbb rá fog jönni. És sajnos nem úgy fog rádöbbenni arra hogy kihasználják ha ultimátumot adsz nekik. Még a végén te leszel a hibás, mert bántod drága anyukát. Eltávolodtok, anyuka felbújtja stb... mondjam még? Légy okos és ésszel kezeld a dolgot ne méreggel és ultimátummal. Okosan és ésszel pl külön kassza, nyugodtan elmagyarázva miért. Én ha már külön kasszán lennénk még biztatnám is hogy még többet adjon, szegény anyukának.

2015. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!