Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megutáltam a férjem mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megutáltam a férjem mert nem segít a gyereknevelésben, enni sincs időm így tejem is alig van. Ha nő a gyerek elmúlik ez az érzés és jobb lesz/nallatok volt hasonló?

Figyelt kérdés
A babáról annyit hogy vmi miatt nehezen eszik ,és ebből kifolyólag nagyon nehéz.
2021. okt. 14. 23:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Most pedig válaszoljon csak olyan, akinek van rálátása a problémára, vagy vezessük át a gyereket lábtörésre!


Első körben: Ha a párod látja, hogy nehéz neked(együtt éltek, látja!) és nem segít, akkor nem a párod. Nem neked kell utánaugrálnod, hogy segíts már kérlek a te gyereked is, hanem magától kellene jönnie, hogy az én gyerekem is, az én párom is, segítek! NEM SZERET, ha ez nem jön neki, nem kérdezget és nem igényli a saját gyerekének társaságát. Ne aggódj a legtöbb ember ilyen kapcsolatban van, társulnak és elnézik, hogy nem szeretik egymást, mert van valakijük akivel elvannak, aztán mikor valamelyiknek baja van, akkor bukik ki a dolog és csodálkoznak, miért nem segít a párjuk magától. Mert nem vagy fontos neki, azért! Miért nem segít a gyerekkel? Mert ő sem fontos neki.


Sajnálom.


Akinek baja van, azon látszik. Az, akinek fontos vagy, magától fog figyelni rád, magától fogja érdekelni, hogy hogy vagy, kell e valami, észreveszi a dolgokat. Aki szereti a gyerekét, az meg keresi a társaságát és van benne igény az ellátására. Nem várja, amíg megmondanak neki valamit, hogy mit csináljon vele, hanem figyel, hogy csinálhasson vele bármit, együtt lehessen vele.


A legtöbb kapcsolat olyan, mint a tiétek. SZR. Sajnálom.

2021. okt. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%
11. Sajnos pedig sok férfit nevelni kell, ha tipikusan olyan mintát hozott, hogy majd az asszony megoldja az otthon melegét. Amit meg az anyukája rontott el. (Kérdező majd másképp csinálhatja, ha fia van:)) Nem mondom, hogy akkor feltétlen vele kellett volna gyereket vállalni, de ez a jelenlegi helyzetben - és ha Kérdező szereti párját - nem segítség, hogy csak lesz*rozzuk a párkapcsolatot. Vannak azért bőven férfiak, akik rákényszeríthetők, hozzászoktathatók, hogy rendesen kivegyék a részüket, még ha nem is így indult a dolog. De egyszerűen a markukba kell nyomni a gyereket (vagy a porszívót), belelökni őket a mélyvízbe. Ha nem fogja tökéletesen csinálni, az se baj, ha a gyerek fél óráig sírni fog, az se baj. Bele fog tanulni és életben maradnak és lehetőségük lesz megismerni egymást, ami sokkal nagyobb jó, mint ezeket elkerülni. Viszont nem kell se mártírként pampogni, se engedélyt kérni tőle, se feltűnően duzzogni, hogy majd akkor észreveszi, ha már nincs tiszta gatyája meg ha anyámnak sírok a telefonban. Ha ő ilyen, nem fogja, csak annyit fog látni belőle, hogy mindig valami bajod van vele és akkor nem szereted, amire a válasz az lesz, hogy eloldalog és feltűnik neki, hogy a titkárnő Mancika kedvesebb vele napközben, mint a felesége otthon. Helyette nem nyavalyogva kommunikálni kell és üzletelni velük - na ha én ezt, akkor azt te csinálod és akkor jó dolgod lesz este - ezt bezzeg mindig értik, de az érzelmeket sokan nem tudják egyszerűen olvasni és a játszmákat, drámákat sem követik. Ha nem megy, akkor lehet válni, de kisbaba mellett azért nem olyan egyszerű ugrálni, na meg egyébként is gondolom ilyen volt előtte is, csak Kérdezőnek most lett sok minden egyszerre, plusz a hormonok nagyon rátehetnek ilyenkor a világvége-érzésre.
2021. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
1%

A 10-es😂

Persze, a férj hozza a pénzt plusz csinálja a házimunkát! 🤣

2021. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

#13 mert szerinted a CSED/GYED nem pénz? A CSED az most már konkrétan több, mint a teljes munkabér a kedvezőbb adózás miatt. És mi, amíg a nő is dolgozott, mármint munkahelyen, addig házimanók jártak a házhoz, hogy elintézzenek mindent? Azért, mert valaki házon kívül dolgozik 8 órát, még nem mentség, hogy akkor mindent lepasszoljon a 24/7 órát dolgozó, de otthon tartózkodó párjának.


Kérdező: beszélj a férjeddel. Mondd el neki, konkrétan mit vársz tőle. Mutasd meg neki, hogy segíthetne. A legtöbb pasi csak fél a babától, fél hogy összetöri, árt neki, mert bénázik. Segítsd, hogy magabiztos lehessen, és esetleg kis szóbeli noszogatásra később már talán magától is ellátja a babát. Plusz igen, a házimunka megvár. A baba az első. És te. Boldog anya-> boldog baba.

2021. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
95%
13. Igen. A gyermekágyas időszak (tehát az első pár hét - ez valakinek csak 2, valakinek 6, attól is függően, milyen gyorsan épül fel) pont olyan tud lenni, mint amikor valamelyikük beteg. Kisgyerekkel otthon lenni meg sokszor sokkal fárasztóbb, mint dolgozni. Mellesleg 1) ha a férfi egyedül lenne is neki kellene mindkettőt csinálni, 2) nem igazságos, ha csak az egyikük pihenhet este meg hétvégén vagy mehet szabira, ha ketten vállaltak gyereket.
2021. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Csak a 8as válaszút érkeztem mert sok a dolgom de este visszanézek válaszolni.

Köszönöm 8as a válaszod , tiszteletem, pont erre gondoltam csak a kivitelezés ami nehezebb lehet de próbát megér .

Köszi még egyszer

2021. okt. 15. 12:12
 17/30 anonim ***** válasza:
46%
Mindegy már. Gyerekvállalás ELŐTT kell kiismerni a férjedet... Mondjuk ahhoz tényleg oda kell figyelni a másik reakcióira, és akkor nem ér kellemetlen meglepetés.
2021. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
57%

12es, komolyan azt gondolod, hogy egy egyenrangú kapcsolatba belefér "akik rákényszeríthetők, hozzászoktathatók, hogy rendesen kivegyék a részüket" ez a viselkedés? Mégis minek mentenél meg egy olyan embert, aki nem foglalkozik veled? Felnőtt ember, miért az anyját okolod a saját dolgaiért? Meg amúgyis, jó lenne nem lekezelőnek lenni más felnőtt emberekkel és másik nőt okolni érte(miért nem az apját okolod egyébként?).


Férfiak, mindenre képesek, mindent éreznek, mindent tudnak(volt lehetőségük tanulni), amit mi. Ugyanúgy fejezik ki a szeretetüket, ugyanúgy éreznek, ugyanúgy gondolkoznak nemtől függetlenül. Aki neveli a párját, rákényszeríti a helyes viselkedést, az még az életben nem hallott egyenrangú kapcsolatról. Az én szüleim szrok voltak, apám anyám agresszív, verték egymást, nekem mégis van fogalmam az egészről, és tele van a világ ilyen emberekkel, nem a szüleik tehetnek róla, hogy nem fontosak neki a hozzátartozói. Elhiheted, hogyha szerelmes lenne, körbeugrálná a csajt hogy mi kell drágám, anélkül, hogy annak meg kelljen nyikkannia, törné a fejét, hogyan járjon a kedvében, mert ő fontos neki.


Nem egy külön faj, nem bénábbak nálunk, ugyanarra képesek és ugyanúgy viselkednek mint mi, mikor valami fontos nekik. Ha nem fontos nekik, nem tesznek érte!


Nem az a baja, hogy nem képes rá, nem sérült fél, teljes értékű ember. Az a baja, hogy nincs igénye rá!


Tudom, hogy megoldani nem fogja a baját az, hogy megerősítést kap, hogy jogosan utálja a párját és más is ezt tenné(idomítás helyett), de megoldani csak az fogja, ha elválik és egyedülálló anya lesz, mert eddig is az volt, csak a besorolása volt más.


Ameddig eltűrjük ezt, és/vagy az elnyomhatóbb jellemű emberből kitapossuk, amire szükségünk van érzelmileg, addig ez lesz a felállás!

Nincs ez rendben, amikor valami nem tetszik, nem rákényszeríteni és idomítani kell a másikat, ha nincs meg benne a vágy, hogy segítsen, nem kényszerítjük rá, hanem megértjük, hogy nem vagyunk elég fontosak neki, és keresünk olyat, akinek azok leszünk.


Ha a pasinak fontos lenne, kérdezgetné hogy van, kell e segítség! Ha a pasinak fontos lenne a gyereke, keresné a társaságát és lenne rá igénye, hogy ellássa. Amúgy csak megtűri. Ezt az érzelmi kötődést sosem kapod meg praktikákkal és erőszakkal, kényszerrel! Csak annak egy halvány utánzatát, de közben távolodsz a párodtól érzelmileg, és csak üresebb lesz az életed, mint volt. Nem a képesség, tudás hiánya miatt ilyen a kérdező párja. Jó munkahelyen, barátaival, esetleg ha lenne szeretője, szerelme, azt magától értetődően körülugrálná. Felőlem tanácsolhatod, hogy a látszatkapcsolatot tartson fent, nehogy az elhanyagoló férj lelépjen a titkárnővel, de minek neki olyan, aki nem szereti? Önbizalom kell neki, megerősítés, hgy amit átél az nehéz, sokan vannak így vele, nem lesz jobb, és képes rá egyedül is, mert eddig is egyedül volt.


Abban teljesen igazat adok, hogy a hormonok bezavarhatnak, de szépen logikusan fel kell jegyezni mennyit van apuka a gyerekkel, olyankor mit csinál vele. Végez e számára kellemetlen dolgokat is, illetve azért a hormonok annyira nem hülyítik meg, hogy tudja, hogy evett e rendesen aznap, vagy megkérdezte e tőle a másik, hogy segítsen e valamiben.


Azt még hozzátenném segítségképp, hogy a tejtermelésnek nincs köze az ételhez. A testedtől veszi el a tápanyagot, ha koplalnál egy napig is lenne tejed, csak gyorsan fogynál tőle. Tudom sokmindent mondanak és írnak, én elég rosszul voltam szoptatás alatt az elején, le is fogytam 5 kilót egy hónap alatt, és annyi tejem volt, hogy az ágy is szétázott, már a kisbabám sírására spriccolt kifelé, kimerült voltam, alig ettem és mégis. Ne okold magad, ha nincs tejed, nem te tehetsz róla és semmi sem fog hatni. A folyadékot is csak azért javasolják, nehogy kiszáradj, meg hogy azért egyél, hogy a testedtől elvett vitamint pótolja a kajából bevitt.. Ezeknek nincs köze a tej mennyiségéhez, minden csak placebo. Ha jó sok tejtermelőmirigyed van, jól fog menni

2021. okt. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
14%

brrruh.

mikor nekem enni nincs időm, irkálni sincs :)

2021. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Elnézést, úgy akartam írni hogy csak a 8as válaszig tudtam elolvasni a válaszokat.


18as , teljesen igazad van !


Minden attól függ mennyire szereti az ember a másikat,annyira akar neki segíteni és annyira megértő is ..

2021. okt. 17. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!