Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, hogy nem egyszerű a...

Tudom, hogy nem egyszerű a gyereknevelés. De van itt köztünk valaki, aki hasonló cipőben jár?

Figyelt kérdés
szeptember elején kezdtem dolgozni,8-4-ig.van egy 2 évesem,bolcsis egy 8 évesem és egy 17(velünk él párom lánya).párom hétköznap egész nap dolgozik,szombaton iskolába jár és én úgy érzem már nem bírom.nincs 1 nyugodt percem,fáradt vagyok,kimerült,ideges,türelmetlen...de nem tudok kikapcsolódni,nem tudom megoldani sem...ez az örökös körforgás...tudom,valahol normális és én vállaltam...de...
2015. nov. 14. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A 17 évest nem tudod befogni segíteni? Illetve a 8 éves is ahhoz elég nagy, hogy a saját dolgait rendben tartsa már. Párod segít legalább a bevásárlásban? Ha nem, és van nálatok rá lehetőség, érdemes házhoz rendelni az élelmiszert, a vásárolással is rengeteg idő elmegy.


Ezen felül érdemes átgondolni, milyen olyan dolgok vannak, amiket le tudsz magadról építeni, lehet, hogy túl sokat vállalsz magadra.

2015. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűsíts, online vásárlás, kajarendelés, házimunkák egyszerűsítése: vasalni csak amit muszáj, a nagyobb gyerekeknek kisebb feladatot kiosztani, az elvárható maximális önállóságot elvárni.
2015. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andi80018 ***** válasza:
55%
Szerintem is egy 17 éves már majdnem felnőtt, önellátó, és be is segíthetne, sőt. A 8 évesnél azért van meló még, a kétévesnél pláne. Nagyon fontos volt a párodnak szombaton iskolába járnia? Nagyszülők pl nem tudnának besegíteni? Én biztos nem bírnám, hogy nincs időm magamra, és széjjel vagyok hajtva állandóan, más kérdés, hogy én már nem is szültem volna. Mit mondd egyébként a férjed erről?
2015. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

A gyerekeket nem a másik gyereknek kellene nevelni.... Tehát max arra kérném meg a helyedben, hogy otthon a hazimunkaban segítsen, vagy a bevasarlassal. Miután a gyerekek napközben bölcsiben/iskolában vannak, csak a késő délután és az este az, amikor velük tudsz/kell foglalkozni. Főzni nem kell, hiszen napközbeni nyilván kapnak meleg ételt, ha mégis igenylitek, akkor rengeteg osszedobalos, fel órás recept létezik. Megoldás még előre főzés nagy adagokkal és lefegyasztas vagy a menu rendeles. Mosás nem nagy dolog, lehet eleve szetvalogatva gyűjteni a szennyest, vasalni hetente egyszer. A rend fenntartása nem több, mint napi fél óra. Bevásárlást lehet interneten intézni. Tehát a háztartás nem egy nagy gond.

A kikapcsolódás már nehezebb. Logikusan vasárnap lehetnél szabad, de mivel a párod is ugyanúgy dolgozik, mint te plusz szombatonként iskolába jár, neki is pont ugyanúgy járna szabadidő. Kéthetente, havonta, attól függ, milyen igenyetek van, be kellene ruhazni egy bebiszitterre aki vigyázna a gyerekekre és akkor egyedül, vagy kettesben kikapcsolodhatnatok. Persze még lehet próbálni ugyanerre a nagylány is megkerni, de ez nem lehet számára kötelező feladat és illő lenne valamilyen módon neki is "fizetni". Nagyszulokkel mi a helyzet?

2015. nov. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is dolgozom ,egész héten férjem néha hétvégén is ,én fáradt szoktam lenni ,de én bekapcsolom ha nyugalmat és pici pihenést szeretnék a gyerekeknek youtobon egy mesét van sok jó mese .én meg leülök olvasgatni .már is megvan a fél ora nyugalmam de van hogy 2 nagyobb fiam játszik a kislányal mig én pihenek,vagy főzők .
2015. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet :(

H-P-ig 8-4-ig dolgozom, utána heti 4x edzésre viszem a gyerekeket, legkorábban fél7-re érünk haza.

Időnként a párom viszi el őket suliba vagy elhozza őket, ha éppen arra van dolga, de javarészt az én dolgom, hiszen az ő munkája jóval jövedelmezőbb, ezért sokszor dolgozik hétvégén is (vállalkozó és szerencsére elég sok megrendelése van).

Nálam is kiborul a bili elég sűrűn, mert rohadt fárasztó ez az állandó rohanás a gyerekkel/gyerekekért/munkába/edzésre, ill. a hétvégék sem tudnak kikapcsolódást ígérni, mert akkor meg a házimunkát és a főzést kell csinálni, na meg ott a kert és a kutya, akit legalább hétvégén illene elvinni sétálni és akkor nem is említve a gyerekek hétvégi meccseit, meg azt, hogy szeretünk kirándulni, utazgatni...

2015. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!