Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondjam el neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Most házasodtunk össze a feleségemmel, nagyon szeretem, imádom, de nagyon-nagyon kövér ( én szeretem, de egészségügyileg aggódom miatta ) olyannyira hogy a nászutunkon a repülőn a nagy combja, csípője, és feneke miatt 2 hely kellett neki, ezért nem egymás mellett ültünk. Tudom, kicsit viccesen hangzik, de higgyétek el nem nekem volt kellemetlen, hanem őt bántotta nagyon a dolog. Kb egy hónapja volt orvosnál, munkahelyi egészségügyi vizsgálaton, érte mentem, és amíg távol volt, megnéztem a vizsgálat adatait, 161 kg volt!!! Pedig az arcán, derekán, hasán, karjain sokkal kevesebb zsír van, csak a csípőtől lefelé brutális a helyzet. Szóval hogyan mondjam neki, hogy bizony a fele súlya is szépen elég volna neki (174 cm-es). Kérlek segítsetek tanácsokkal hogyan tehetném rá a diétára, mert ilyen súllyal hamar le fog épülni, akármilyen életvidám is mindig. 26 éves, de akárhogy is fáj kimondani, húsz évnél többet nem fog ilyen súllyal élni. Segítsetek kérlek!!

2021. szept. 30. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ez nem igaz, hogy korábban nem merült fel! 90-100kg túlsúlya van, nem 9-10kg. 161 kg-al a mozgásában is kezd korlátozódni, nem beszélve az egészségügyi kockázatról, a gyerekvállalást meg (egyelőre) elfelejthetitek, biztos nincs rendben a hormonrendszere.

Az életéről van szó, illetve a közös életetekről, erre tudsz hivatkozni!

2021. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Menekülj, amíg nem késő!
2021. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akárhányszor felhozom neki, mindig tereli a témát. Egyébként nincs baj a hormonháztartásával, csak amíg én, egy kb 86 kg-os 187 cm-es 28 éves férfi nagy étvággyal elfogyasztok mondjuk 2500 kcal-t addig ő ennek a dupláját is képes megenni, valamint ülőmunkát végez, ezért hízik inkább az alsó részeire
2021. szept. 30. 21:57
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Hormonproblemas.
2021. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, csak rengeteget eszik+ az ülőmunka.
2021. szept. 30. 22:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért eszik ennyit? Nem kell pszichológus neki? Az alsóbb régiókba hízás genetika, nem az üléstől van.

Honnan tudod, hogy nincs hormonzavara?

2021. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha kerüli a témát, akkor nehéz.


Az indirekt megközelítést próbáltad? Én laptam a férjemtől egy garmin karórát (olyan drága fajtát, ami mindent is tud) szülinapomra.


Vannak rajta kihívások, és edzèsek. Pl. egy hónapban lépj 300 000-t (napi 10 ezret), fuss le 5 km-t.


Mondjuk két évig néztem, ahogy ő minden nap fut, és amikor épp felemlegettem, hogy nekem is kéne sportolnom, akkor vett egy karórát hozzá.


Ha a feleséged ilyen súlyos, akkor kicsiben kell kezdeni, érdemes lenne minden nap elmennetek sétálni (esetleg nem kell valamelyik szomszédnak kutyát sétáltatni?).


A másik, amit tehetsz, hogy veszel és főztök egészséges/diètás ételeket is, aztán szép lassan kiírtod a háztartásból a többit.


Javasolnâm, hogy mond el neki, hogy fogynia kéne, de valószínűleg tudja, és állítólag nem segít, csak ront a helyzeten, ha felhozod.

2021. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
160 kg-vel húsz éve sincs... tudni kellene mi okozza a problémát hogy zabálásba folytja és nem küzd meg vele. Keress fel egy pszichomókust és beszélj vele, nyújtson segítséget. Személyesen egy csomó olyan dolgot meg fog kérdezni amiből nagyjából le tudja "profilozni" mi legyen a teendő.
2021. okt. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképp sleeve
2021. okt. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Az én kolléganőim lassan 60 évesek lesznek a maguk 160 kilójával. Mindig kövérek voltak, szeretnek zabálni és nem mozognak.

Amikor elvetted is tudtad, hogy mekkora,tehát tudatában voltál, láttad. Akkor? 🤷‍♀️

2021. okt. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!