Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság után hová kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság után hová kell bejenteni a névváltozást?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

8-as!

A férj is felveheti a nő vezetéknevét...csak az nem divat annyira

2021. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

Tehát férjhez mentek de a nevét már nem akarjátok felvenni mert sok a macera? Értem :)


Mint írtam is pont ez a szép, hogy a nevetek is összeköt akármilyen formában.

2021. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha ilyen külsőségek kötnek össze, amit kifelé lehet mutatni akkor régen rossz. Nagyon sokan nem veszik fel a nevet. Szerintem manapság fele-fele kiveszik fel ki nem. ÉS igen, pont azért mert nem valakinek a valakije, tárgya vagyok, hanem önálló lény. Amúgy a férfi is felveheti a nő nevét, csak nem annyira elterjed, bár hala isten egyre több az is. Itt a nyugati részen legalább is.
2021. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Azért nem vettem fel a férjem nevét, mert nem vagyok a tulajdona. Meg ne a nevünk kössön már minket össze...

Mint ahogy előttem is írták, nem valakinek a valakije vagyok, hanem önálló. Nem a 16-7-8 században vagyunk, hogy ha egy nőt elvesznek akkor a férfi tulajdona lesz.

2021. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%

"Ha ilyen külsőségek kötnek össze, amit kifelé lehet mutatni akkor régen rossz."

Tehát akkor le az esküvővel, le a jegygyűrűvel, le a lánykéréssel, a mindenféle ajándékozással, stb., mert ez mind csak külsőség és nehogy már ezek kössenek össze?

Nem arról beszélt, hogy csak a név megváltoztatása köti össze a két összetartozó embert.

2021. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!


Akkor ne várjatok jegggyűrűt meg esküvőt talán még gyereket sem! Hiszen nem ezek kötnek össze! Igen igen a gyerek sem!


Attól,.hogy felveszitek a férjetek nevét nem jelenti azt h tulajdona vagy. Ezt valamelyik hülye sztárocska kitalálta anno azt lehet majmolni.


Mert mintha egy gyerek pl összekötne. A gyerek meg kapjon nonamet, mert nem a női ha azt a vezetéknevet kapja meg sem a pasié. Mert azt sem tulajdon.


Babaváró miegymás meg rongyrázás kell a lagziba meg posztolgatás h " jajj eljegyeztek, jajj esküvő, jajj nászút a Bahamákon st" de jönni ilyenekkel h " nem vagyok a tulajdona nevetséges.


Bocsi elég nyers lett de ez sokaknál így van. Sokan hiába nem meritek bevallani azért nem veszitek fel a nevét mert ha válás lesz akkor ne kelljen megint változtatni


Nekem a párom férfiként megkérdezte h ő vegye fel a nevemet vagy én akarom az övét.


Meglepő de van ilyen is.

2021. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Mi meg nem vagyunk hazasok de a parom ferfikent pont tegnap dobta fel, hogy mi lenne ha felvennenk egymas nevet kotojelesen, es a jovobeli gyerekunk is kaphatna igy a nevet. Van ilyen is. Nagymamam anno (a 60as evekben ment ferjhez) xy-ne lett, anyukam nem akarta igy, ezert o x-ne + a sajat nevet valasztotta, en mondjuk nem akarok -ne lenni, ezert valasztom a kotojeles verziot. De unokanoverem pl megtartotta a lanykori nevet, naluk nem volt ebbol problema.
2021. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is legalább a kötőjeles verziót akkor is illenem nem kell Kiss Istvánnénak lenni az nekem se tetszik mert öregesnek érzem,de a nekem az ismerőseim azok kötőjelesen felvették.


Le lehet pontozni, de akkor is ez IS a szépsége a házassagnak és nem úgy kell felfogni h " nem vagyok a tulajdona"


Ha meg x idő múlva válás lesz a dologból szerintem pont az a legkisebb probléma h vissza kell íratni a leánykori nevemetm

2021. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek más a véleménye. Én úgy gondolom, hogy nem kell a hazasság miatt nevet valtoztatni, valaki meg az ellenkezőjét.
2021. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket, és a segítő válaszokat.

Azt már eldöntöttem, hogy fel fogom venni a nevét, "vezetékneve + né + saját lánykori teljes nevem" formában. Tehát ez nem kérdés egy pillanatig sem, az igen, hogy hol kell szólnom.

Köszönöm, hogy sokan írtatok erre is választ, vannak benne olyanok, amikre nem is gondoltam.

2021. júl. 11. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!