Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltozásnál mennyi idő van...

Névváltozásnál mennyi idő van minden iratot lecserélni? Van, amit nem muszáj?

Figyelt kérdés
A személyimen lecserélem a nevem, amíg ez megjön, addig az útlevelemmel igazolom magam. Ezután mennyi időn belül kell lecserélni az útlevelet? lehet probléma abból, ha ott nem változtatom meg (2 év múlva jár le)?
2020. júl. 23. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész külföldre nem probléma. Így érvénytelen.
2020. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért nem egyszerre csináltatod meg az összes iratot?
2020. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem probléma, de használni nem fogod tudni semmire. ha használni szeretnéd, akkor azt is le kell cserélned
2020. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre le tudod cserélni mindet addig kapsz ideigleneset amíg kész lesz az új
2020. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A TAJ kártyát nem muszáj lecserélni. Úgyis benne van az új személyiben, ráadásul annak nem változik a száma.
2020. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én adókártyát sem csináltattam újat.

Egyébként amíg elkészül az új személyid, nem kell az útleveled használnod, kapsz egy papírt, hogy készülőben az új és belföldön azzal tudod magad igazolni.

2020. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak a személyimet cseréltem le. Az útlevelemet akkor pont nem találtam, és azóta (2 éve) se volt rá szükségem. Lecserélem, ha használni szeretném.

A lakcímkártyámon csak azért szerepel a férjezett nevem, mert az esküvő után változott a bejelentett címem, egyébként ezt se cseréltem volna le, ahogy a taj és adókártyámat sem tettem.


Nem kaptam ideiglenes papírokat egyébként. Mivel a régi személyim még bőven érvényes volt, azt használhattam, míg meg nem érkezett az új. Ez 5 nap volt.

2020. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjhez mentem és az összes iraton meg kellett változtatnom a nevem. Személyi, lakcím, adó, taj, jogsi. Mindenhol adnak egy igazoló lapot arról, hogy készülnek az új okmányok. Addig azzal tudod igazolni magad.
2020. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú folyamat volt a névváltoztatás, mert februárban indítottam el, kétszer elkavarták az új születési anyakönyvi kivonatomat, aztán a lányoméra is várni kellett, hisz az édesanyja leánykori neve megváltozott, aztán a vírus is lassított mindent.

Mostanra végeztem mindennel.

Én minden okiratot lecseréltem, hisz nem viccből változtattam nevet.

Szerintem tanácsos mindent lecserélni, hisz pl munkahelyen érdekes, ha TAJ kártyán Kiss Péter vagy, a személyin meg Nagy Péter.

(persze más ha egy nőnek házasság révén változik a neve)

2020. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem cseréltem le minden papírokat mikor férjhez mentem,a taj sem bankszámla sem.csak személyemet,lakcímkártyát.
2020. júl. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!