Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság után hová kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság után hová kell bejenteni a névváltozást?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 16:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
bank, jogsi, személyes iratok, ezek jutottak hirtelen az eszembe, biztosan van más is, majd a többiek talán írják
2021. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Taj kártyát és adókártyát,

lakcímkártyát bejelentés nélkül ki fogják küldeni, ingyen és egy-két munkanapon belül. Személyit és jogsit igényelni kell a kormányablakban de szintén ingyenes. Bankba akkor menj, ha az új személyid elkészült, ez kb. egy hét miután megigényelted. Újra kell csinálni az elektronikus aláírást meg a szerződéseden is átírják a nevedet. Kártyát nem biztos, hogy újat kell igényelned. Nekem nem kellett, mert kötőjellel felvettem a férjem nevét az enyém elé és nem férne ki az egész a kártyára, viszont "azonosítható" maradt a nevem. Ha mondjuk Szabó Júlia vagy és Kiss Marcellné leszel, akkor viszont megváltoztatják.

Remélem, tudtam segíteni :).

2021. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Munkahelyen is!


Ha már a jogsinál tartunk, a forgalmi engedélyről se feledkezzünk meg (ha van a neveden jármű).

Biztosítónál (ha van élő biztosításod).

Amikor okmányirodában átíratod, kérdezd meg, hogy a többi hivatallal ők lelevelezik-e (NAV: adókártya, TB: TAJ-kártya stb.)

Még a földhivatal merült föl bennem, ha van ingatlan-tulajdonjogod. Nem tudom, őket neked kell-e értesítened, vagy hivatalból az okmányiroda megteszi.

2021. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhová, ahol nyilvántartják a nevedet. Pl. könyvtári tagság esetén ott is jelezned kell, folyamatban levő nyelvvizsga esetén a vizsgaközpontban, vízműveknél és egyéb szolgáltatóknál, stb., teljesen egyéni, lehetetlenség mindet felsorolni, de legtöbb helyen nem lesz életbe vágó, hogy minél előbb szólj, ahol viszont sürgősebb jelezni, azokat már kb. felsorolták.
2021. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Ne változtasd a neved. 🤷🏻‍♀️
2021. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
73%
#5 Ha meg akarja miért ne? Ha nem akarja ofc ne, de így nem értem a hozzászólásod.
2021. júl. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
Ha már házasok akkor illene szerintem. Van aki csak szimplán nem akarja válás esetére hogy újra vissza kelljen mindent csinálni. De most csak azért, mert sok helyen kell csak azért ne vegyem fel azt a férjem nevét nem tudom elképzelni hiszen ez a szép benne hogy mostantól nemcsak Kiss Juli vagyok hanem valaki neje.
2021. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

"Ha már házasok akkor illene szerintem."

Tehát a férjnek is? ;-)

2021. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Mi az, hogy illene? Akkor miért nem a férj veszi fel a feleség nevét?
2021. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem inkább az a fura mikor teljesen amrad a leánykori neve valakinek.
2021. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!