Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mikortól kezdtétek a saját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól kezdtétek a saját közös házatokat, lakásotokat otthonak hívni?

Figyelt kérdés

A férjemmel két éve vagyunk házasok. Egy évig voltunk albérletben, addig azt is meg a szüleink házát is otthonnak hívtuk. Fiatalok vagyunk, mindketten a szüleinknél laktunk eddig. Viszont egy éve már hogy megvan a saját házunk, és azóta én már csak ezt hívom otthonomnak. Ha a szüleimhez megyünk, akkor hozzájuk megyünk, nem haza, és ha mesélek valamit még abból az időből amikor ott laktam, ( nem otthon, hanema szüleimnél), akkor úgy mondom hogy amikor még velük laktam.

A férjem viszont még mindig a szülei házát hívja otthonnak. Menjünk haza, menjünk hozzánk, mondja ha a szüleihez akar menni hétvégén. Én úgy érzem emiatt, hogy oda jobban kötődik, mint a közös otthonunkhoz. És nem örülök neki, szeretném ha a saját otthonunkat érezné otthonnak. Mert olyan sokat dolgoztam rajta, hogy tényleg otthon legyen és ne csak egy lakás, nem szeretném ha ezt ennyire semmibe venné.


2021. máj. 24. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Amiòta megkaptam Németországban az Einwohneramttól a levelet, hogy elfogadták a kérelmemet, a német lakcímemet tekintem az otthonomnak. Ha Magyarországról kérdezi valaki, hogy "mikor jössz haza?", általában kijavítom, hogy jelenleg itthon vagyok.
2021. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a férjem állt át lassabban. Az első gyerkőc születése után váltott, akkor már az anyjához ment és hozzánk jött haza. 😊
2021. máj. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Én elég sok albérletben megfordultam életem során és egyet leszámítva mindig az volt az otthonom, ahol éppen laktam. Amikor összeköltöztünk (albérletben, saját házat csak tavaly vettük 9 közös év után), az első perctől a közös otthonunk volt. A szüleim házát sose éreztem a saját otthonomnak, azóta nem is mentem vissza, hogy elköltöztem tőlük így ez a része rám egyáltalán nem vonatkozik, de az vicces, hogy 11 év külföldi élet után Magyarországra is haza megyek látogatóba és utána ide is haza jövök. Már régesrég ez az ország az otthonom, Magyarországra soha nem fogok visszaköltözni, de mégis az áll automatikusan a nyelvemre, hogy hazaugrok éppen a barátaimhoz stb :)
2021. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet neki több idő kell.

Egyebkent en a mi lakasunkat tekintrm otthonnak, de valamikor ha anyamekhoz megyunk azt mondom haza megyunk, de nem ugy gondolom. Foleg hogy anyamek uj hazaba nem is laktam sosem. De ugyanugy neha becsuszik ha parom a szuleihez megyunk. De ez mar csak ilyen megmaradt szofordulat es zommel nem ezt mondjuk csak neha. Lehet nála is csak ennyi az egesz.

A masik hogy megfigyelesem szerint lassabban áll át új dolgokra, pl ha mas helyen vam valami a lakasban, vagy van egy uj eszkoz, vagy pl arrebb kerult felujitas utan a torolkozo szarito( kb 1 eve) es azota is reflexbl a regi helyen keresi. Szoval majd ha kesobb is így mondja a tietekre meg nem, akkor aggodj.

2021. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!