Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van becslés,felmérés arról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van becslés,felmérés arról, hogy a házasságok tönkremeneteli aránya hogy függ a saját/közös ingatlan meglététől ?

Figyelt kérdés

Tehát hogy közös lakásban vagy ha az egyik fél a másiktól függ, nála él, mennyire változik a szétköltözés, válás %-os aránya ahhoz képest, mikor mindketten függetlenek anyagilag vagy még csak albérletben élnek pl. ?



Konkrét felmérés,statisztika érdekelne .


2020. nov. 27. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hivatalosan nincs ilyen.


Olyan tanulmányt viszont már olvastam, hogy a lakhatási körülmények erősen befolyásolja ilyen téren az embereket.


Azokban az országokban, ahol kiterjedt bérlakás rendszer van, a fizetések alkalmasak az önálló élet megteremtésére, és ahol széles szociális háló van lakás fronton is, könnyebben válnak az emberek (főleg gyerekkel), mert nem kell félniük attól, hogy a híd alá kerülnek.


Ahol ennak a fordítottja van, tehát saját tulajdonú lakások, gyakran olyan értékben, hogy 2 lakásra már nem tudják cserélni, rengeteg olyan kapcsolat van, ahol már régen elhidegültek, de egzisztenciális okokból nem lehet szétmenni. Ez pedig melegágya a családon belüli erőszaknak, mikor 2 ember össze van kényserítve 40nm-re, miközben szívük szerint egy kanál vízben megfojtanák már egymást...

2020. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nincs ilyen. De szerintem sokan prostituálódnak egy kapcsolatban azért, mert egyébként nem lenne hova menniük vagy nem lenne kényelmes albit fizetni. Vagy nyűgös lenne eladni a közöset. Valószínűleg ahol közös otthon van vagy csak az egyik félnek van sajátja, ott jobban együttmaradnak akkor is, ha szar.
2020. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel egyet értek, amiket irtatok. Csak érdekes lenne tudni, hogy ez mondjuk az elhidegült kapcsolatoknak a 80%-ban befolyásoló tényező vagy mondjuk "csak" a 40%-ában. Illetve hogy ha rangsorolnánk a befolyásoló tényezőket a kényszeres együttmaradásnál, hanyadik állhat az ingatlan . Mindenféle szociológiai, tudományos kutatás érdekelne a témában :)
2020. nov. 27. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk a másik irányból meg több olyan is van, amikor a panelből megveszik a családi házat és akkora anyagi teher, hogy amiatt válnak.
2020. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4: igen, van ilyen... de ez hogy jön a kérdéshez?



A kérdés az volt - már ha jól értem -, hogy a lakhatási lehetőségek mennyire befolyásolják a párkapcsolatok alakulását.


Igen, millió okból kerülhet egy kapcsolat zátonyra, attól kezdve, hogy az egyik megcsalja a másikat, azon át, hogy szimplán elhidegülnek, addi, hogy a "panelből vettek családi házat, de nem bírják az anyagi teherrel járó feszültséget".


A kérdés az, hogy mi törtik ilyen helyzetben, ha egymásra vannak utalva. Nyilván a családi házból könnyebb 2 kis panelt csináni megint, de akik mondjuk Békés megyében birtokolnak egy kemény 5 milliót érő házat valami kis faluban, azoknak nincs sok opciójuk a szétköltözésre, így valószínűleg együtt fognak maradni, míg ha az egyik tudna menni, akkor könnyen lehet, hogy már évekkel korábban felbomlott volna a kapcsolat.


Ez így elég reális, még ha statisztika nincs is rá

2020. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én statisztika nélkül is megmondom neked: a gyerek mellett a lakhatás a legnagyobb összekötő erő és ez egyenes út az érdekkapcsolatokhoz, fenntartani valamit, aminek már rég vége, mert nincs hova menni. Nálunk is ez van, a férjem szülei is emiatt maradtak együtt, sőt, olyanról is hallottam, akik elváltak, de a férj nem tudott hova költözni, maradtak egy fedél alatt elválva. A férfi korán meghalt egyébként.

Erős a gyanúm, hogy a szüleim is azért döntöttek úgy, hogy nem válnak el mégse, mert apámnak nem volt hova menni. Pontosabban mehetett volna vissza az anyukájához, az meg nem volt számára opció.

2020. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: szerintem a lakhatás nagyobb kapocs, mint a gyerek.


Sok nőismerősöm hóna alá csapta a gyereket, és lelépett a pasitól, ha volt hova mennie (saját lakás, család, családi segítség, esetleg barátok).


Sokkal kevesebbet hezitáltak a "gyereknek apa kell" dolgon, mint azok hezitálnak a szakításon, akiknek tényleg nincs hova menniük (akár van gyerek, akár nincs).



A gyeren mellett szerintem még a hitelek a nagy összetartó erő. Amikor a kettőjük összes bevételének 40-50%-a elmegy hitelekre. Egy fizetésből még valahogy elvannak, de 2x fél fizetésből már nem tudnak megélni.



Szerinted miért nyomatják ennyire a CSOK-ot? Nézd meg majd mi lesz itt 5 év múlva, amikor felveszik a CSOK-ot 3 gyerekre, mellé brtuál hitel, majd az első gyerek után úgy megromlik a kapcsolat, hogy látni nem bírják egymást, de a CSOKos lakásból kiszállni sem olyan könnyű, a bevállalt 2-3. gyerek nyilván nem fog megszületni...


Na ezekben a családokban lesz majd minden, amit csak el tudsz képzelni, hogy kicsinálják egymást, miközben nem tudnak szétmenni

2020. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, egyetértek...csak ezt már tényleg elég nehéz és fájó kimondani: a lakhatás tulajdonképpen "fontosabb" tényező, mint a gyerek.

Meggyőződésem az is, hogy igenis van olyan, amikor a szeretői viszony őszinte szerelmen alapul, mégis megreked a szeretői szinten, mert otthonokat kéne szétrobbantani, konkrét családi házak, lakások.

A lakhatás fontosabb a szerelemnél is.

2020. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!