Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság alatt ingatlan vásárlás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság alatt ingatlan vásárlás?

Figyelt kérdés

Házasságkötés előtt volt egy felújítandó ingatlanom(értéke 5M ft) Férjemmel ezt felújítottuk,most értékesítjük 10.5M -ért.A vásárolni kívánt ingatlanba én 75-25%-ot szeretnék,férjem szerint viszont a felújítás miatti értéknövekedés miatt neki 50% jár.Ki gondolja jól a számítást?

Másik kérdésem,hogy férjem azt szeretné ha elménénk ügyvédhez és lepapíroznánk,hogy minden házasság előtti vagyonunkat közössé tesszük (neki is van lakása,autója)szerinte így elkerülhető lenne,hogy vitázzunk azon kinek mennyi része van.Nem tudom ez miért lenne jó?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2016. ápr. 13. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van a férjednek, hogy menjetek ügyvédhez!
2016. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanod "eredeti" értéke 5M Ft.

Most 10,5-öt ér. Tehát a kérdéses összeg az az, hogy 5,5M hogy legyen "elosztva". Számoljátok ki, hogy a felújításba mennyit raktatok bele "külön-külön" és úgy legyen meg a tulajdonhányad.

Közös kassza lévén (gondolom közös kasszátok van), ez "fele-fele" lehet, tehát te gondolod jól szerintem, hogy a tied 75%, övé 25%.


Miért járna neki 50%? Nem ő fizette a teljes felújítást, amennyiben közös pénzből ment. Így neked jár a több belőle.


Szerintem ne tegyétek közössé az összes házasság előtti vagyonotokat. Az maradjon különvagyon.

2016. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 90-ben született F.. ***** válasza:

Az írásodból nekem az jön le, hogy a férjed (furán hangozhat) a pénzedre hajt.


Amikor már ennyire a pénzen jár az ember agya, az nem egészséges egy párkapcsolatban.

Kíváncsi lennék, hogy ő mennyi pénzt/időt/energiát fektetett az ingatlanod felújításába, hogy azért ő 5 millió forintot vár el.


Továbbá ez a "tegyük közössé a vagyonunkat" dolog is fasság. Pont, hogy azt jó lefixálni, hogy kinek milye volt házasság előtt. Utána pedig minden közös.


Az ilyen fasságok miatt nem szeretem már a házasság intézményét. Nem arról szól, amiről kellene, hanem hogy majd ha elválnak a felek, ki hogyan fog jobban kijönni belőle anyagilag...

2016. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Váljatok el! :)
2016. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A felújítás hitelből történt amit közösen fizetünk már 5 éve és még van 15 belőle. :-D
2016. ápr. 13. 15:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Már miért lenne a fele az övé? 75-25% a reális.


Arra azért kíváncsi lennék, hogy a magánvagyonotok milyen arányban oszlik meg.

2016. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

A meglévő ingatlant így kell felosztani:

- 5M a tiéd

- 5.5M értéknövekedés fele-fele arányban, hiszen közös hitel.


Magyarán 69% a tiéd (7,25M), 31% a férjedé (3,25M).


Magyarán senki nem gondolja jól, mert mindkettőtök számítása téved. Általános iskolás matek amúgy :)

2016. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Bocs, elírtam az általános iskolás matekot :D:DD

7,75M (5+2,75) a tiéd, ami 73,8%, és 26,2% a férjedé, azaz 2,75M

2016. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik afelett az infó felett mindenki elsiklott, hogy a férjnek is van egy lakása, és azt is közössé szeretné tenni. Az a lakás mennyit ér? Ha a felét hajlandó a nevedre íratni, és az is ér 5 millió forintot, akkor matematikailag nem jársz rosszul. Vagy miért nem adjátok el, és fizetitek ki a hiteleteket?
2016. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: Én is rákérdeztem már a #6-os válaszomban.
2016. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!