Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házaspár halála esetén ki örökli az ingatlant, ha az a házasság előtt került az elhunyt tulajdonába?
Ha az ingatlant ő is örökölte vagy ajándékba kapta pl. a szüleitől, akkor ez ági vagyonnak számít és nem a feleség örökli.
"Amennyiben az örökség ilyen különvagyon, a hagyatékból az özvegy az általános szabályok szerint nem részesül. Egészen egyszerűen fogalmazva: ha valaki adott a fiának egy szőlőbirtokot – akinek a házasságából nem született utód –, s a gyermek meghalt, de a nagyvonalú szülő még él, az ingatlan az ajándékozó szülőre, s nem a házastársra száll.
Hasonló a helyzet akkor is, ha például az elhunyt nagyapa hagyatékából származik a birtok. Amennyiben a házasságból nem született gyermek, az özvegynek ehhez sincs sok köze, szóval ebből sem remélhet egy fillért sem. Tehát az eredeti örökhagyó nagyapa gyermekei és más hozzátartozói lesznek az örökösök: ha van a papának fia, esetleg még elő testvére, akkor ők azonos arányban osztozkodnak az ági vagyonon."
(Ha már nincs szülő, akkor annak a legközelebbi rokona.)
Most már a feleség is örököl egy gyereknyi részt.
Illetve ha tudja bizonyítani, hogy x összeget költött rá, akkor annak megfelelően több illeti meg.
De ez végképp az a kérdés, amihez ügyvéd kell, és nem a gyakori.
A feleség az egy gyereknyi részt abból örökli, amit nem laknak. A férjjel közösen lakott ingatlan felett "csak" haszonélvezeti joga lesz, a benne lévő ingóságokkal együtt.
És minden másból (tehát ha van pl. még egy ház, nyaraló, bankszámlák, stb), azokból örököl egy gyereknyi részt.
Ezt sokan keverik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!