Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem ért meg a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem ért meg a férjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy éve jöttünk haza Angliából, és azóta a szüleimmel lakunk, persze amit én nem szerettem volna.

Az elején minden jól ment, jött a baba is. Aztán közös elhatározással jobbnak láttuk, hogy menjünk külön a szüleimtől, így januártól elkezdtük felújítani a házat ahová költözni fogunk, és amin a férjem az öccsével dolgozik. Tényleg nagy feladat a számukra, stresszes is. Februártól kezdtek megismerkedni a falu férfi lakósaival, azokkal is akikkel már az elején tájékoztattam, hogy milyenek és nem szeretném ha azokkal is össze kerülne, ezt megértette, de sajnos ahogy fennebb is írtam, csak összehaverkodtak. Ez egy iszákos banda. Elég gyors tempóban a férjem és az öccse is,-aki ugyancsak nálunk lakik az újítás óta- belejött az ivászatba, sokszor a késői kintmaradásba is, ami a szüleimnek sem tetszik. Állandóan rágják a fejemet két oldalról. Sokszor beszéltem a férjemmel erről, hagyják abba a sok ivást, azt a pénzt inkább majd a munkálatok végén adjuk az öccsének.

Tegnapelőtt tudtunk csak dűlőre jutni, úgy látszott, de tegnap megint éjszaka jöttek haza, focizás után. Antuméktól egyebet nem hallok, hol vannak, isznak, későn jönnek, stb...

Ma megint elbeszélgettem a férjemmel, hogy én már mind a négyük miatt kivagyok. A férjem miatt ezért amit leírtam, a szüleim miatt meg amazért. És nem ért meg a férjem, csak kiakad azon amit mondok, és ma a fejemhez vágta, hogy nem gondolta, hogy ilyen egy házasság. Mit csináljak, hogy megértse, hogy kicsit fogják vissza magukat, így anyumék sem szekálnak. És azt sem akarom, hogy korlátozzam őt. Nem érti meg, hogy itt nem csak a szüleim a hibásak, hanemnő is ebben az egész helyzetben.

Vagy egyszerűen hagyjam, hogy menjen, és meg se halljam a szüleimet... mit tegyek?



2021. máj. 8. 11:55
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

20as kommentelőnek.


Nagyon szépen köszönöm a kérdésemhez fűzött válaszodat.

Az ajánlatodat megfogadván beszéltem a szüleimmel, nagy részt megértettek engem, megpróbálnak nem bele szólni a mi dolgainkba. A férjemmel sajnos még nem tudtam dűlőre jutni, pedig beszéltünk, és ő is elismerte, hogy hibázik, de ennek gyakorlatilag még nincs látszatja sajnos.

Nekem ez már határon túli, de várok a ház végeztéig, reménykedem, hogy ha a tesója is elmegy és ő is dolgozbi fog, nem lesz ilyen probléma.

Azért vagyok az ivásnak ennyire ellene, mert kis koromban apum is sokat ivott, munka után az első a bár volt, aztán jött haza, majd veszekedett egy jót, ha valami nem tetszett minket is megvert stb...

Nem akarom, hogy a, én fiam is így nőjön fel.

Szóval ezért nekem ez már határon túli.

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod, segített!!!

Minden jót!

2021. máj. 11. 21:59
 22/27 A kérdező kommentje:

19-es kommentelőnek.


Hát az én vélemelényem a paraszt mentalitással kapcsolatban más. Tudod én éltem falun, mégtöbbet városon, de az a paraszt mentalitás mindkét helyen jelen van sajnos, főleg városon.


Imádom a kertesházat, szeretek munkálkodni benne, rajta... Télen meg jó tömbházban lakni.


A manikűrös és telefonos munkával nem állt szándékunkban karriert építeni, hanem a házunk és karrierünk építéséhez ezzel kerestük a pénzt.

Mindketten egyetemet végeztünk, de nem volt annyi pénzünk, hogy magánúton elindítsuk a saját vállalkozásunkat, itt Erdélyben nincs nagy segítség a fiataloknak.


Én is a magyar nyelvet vallom a legszebbnek, de szerintem egy idegen nyelvet sem kéne ócsárólni.

Van egy olyan mondás, hogy "Ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy." Az anyanyelvemen kívűl én még tudok kettőt, és büszke vagyok erre. És ezzel a "velejéig egyszerű és primitív" angol nyelvvel pedig bárhová megyünk, tudunk érvényesűlni.


Sok férfit nem lehet belerángatni, igazad van, jól írtad, mert ebben benne van az, hogy néhányukat igen. Sajnos az én férjem a néhányuk közé tartozik.

És, hogy mit vártam el, hát nem ilyen sértegető kommentelést mint a tied, hanem olyan nőkét akik jártak ugyan ebben a cipőben, és le tudják írni tapasztalataikat, hogy hogyan sikerült nekik ezt a problémát megoldani. Vagy akár férfiakét is, akik ebben voltak benne, de végül helyrerázódtak esetleg a stresszes időszak lejárta után. Nem a sajnálkozásokat kértem stb, ahogy levázóltad...


Negativisták, pesszimisták, amiben felismerted magad te is.

Ne vegyel fenyegetesnek semmit, en sem veszem annak, csak ha valaki véleményt kér segítségként, ez amiket te is ide írtál, egyáltalán nem segít, akkor meg minek tölteni az idődet ezzel, csak, hogy érezd te magad jobban tőle? Ha a barátaidat is így segíted, pl. ha panaszkodnak a baratnőjeikre vagy feleségeikre, jobb ha meg sem szólalsz, főleg ha esetleg nőgyűlölő lennél, mert csak olajat öntenél a tűzre egy párkapcsolaton belül.

2021. máj. 11. 23:09
 23/27 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy legalább egy oldalról kicsit fellélegeztél. Kitartást kívánok a továbbiakban! Az mondjuk jó jel, hogy a párod is elismeri, hogy hibázik, nem kell elsietni a döntést, meglátod, hogy hogyan alakul meg hosszú távon mennyire tudsz rá hatni.
2021. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

Nem szeretném elsietni, mert itt a kisbabánk, és még szeretem is őt. Csak bánt amit csinál, tegnap be sem mentem a házhoz. De valami haladás csak van, mert az este csupa 1 sört ivott, józanon jött haza, testvérével ellentétben, de ő nekem nem is számít. Lássuk meddig marad ez így. De remélem észhez tér kicsit.

Köszönöm mégegyzer az erőt adó üzeneteid!!! Itt nagyon nincs akinek elmondjam bánatom, nem tudom kiben bízhatok, főleg, hogy 1 éve jöttünk csak haza, és a kicsikével alig jártunk el itthonról.

De majd idővel ez is kialakul.

Csodaszép napokat!!!

2021. máj. 13. 06:36
 25/27 anonim ***** válasza:

Nyilván az éjszakai kimaradásban vastagon benne van, vagy volt az is, hogy beleszoltatok a barátkozásb a, a kimaradásba és az alkohol fogyasztásba.


Érvelj avval, hogy fáradtan egyre lassabban fog elkészülni a ház és egyre később költözhettek. Ekkor ráfog jönni hogy a minél hamarabb elköltözés a cél, és az alkohol valóban lassítja a munkát.


Ha korábban kel, hamarább fárad el hamarább menne kocsmázni és talán hamarabb jönne haza.


De az se baj ha kikerülöd a mostani helyzet megtárgyalását, de eléred azt hogy szüleid egy próbaidőre hagyjanak fel, tartsák a szájacskájukat amíg megoldod a helyzetet ne szóljanak bele mert az riasztja el a férjet, azért megy haza későn, hogy kikerülje őket, ne találkozzon velük.


Ha én nő lennék extra jól megtanulnék főzni, hiszen tudod te is, hogy minket hasunkkal lehet megtartani feleségünknek és elérném azt, hogy este 19re mindenképpen érjen haza mert egy extra vacsora fogja várni.

Amúgy a feleségem a leggyorsabban készételeket, porokkal főzőtt, 15 perc alatt készen lévő ebédeket készített. Amióta elmagyaráztam neki hogy ott van az interneten ezernyi étel elkészítésének videója, mozdulatrol mozdulata magyaráznak, azóta olyan ételeket főz, hogy katartikus élményben van részem. A Szoki konyháját szereti legjobban végigfőzni.


Avasd tervedbe az anyukádat, ő majd lefoglalja apádat nehogy beszóljon. Meglátod működni fog! Sok sikert!

2021. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ja és a vacsora mellé legyen egy legjobb sőr, amit legjobban szeret.
2021. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak.


Őszintén megvallva, amiket ide leírtál, ezekre egyáltalán nem is gondoltam... még a főzős felére sem.

Amióta meg van a kicsi, a két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor főztem vagy sütöttem. Azelőtt ezzel nem volt baj, én is internetről sok finom ételt, sütit kipróbáltam, még a hagyományosakat is tudom anyumtól, de most ezek mind elmaradtak.

Kipróbálom ezeket az ötleteidet. Megpróbálom nem feszegetni ezt az ivós, kijárós témát, hátha így változik a helyzet. A szüleimmel már beszéltem, remélem ők tartják a "lepénylesőjüket".

Nagy köszönet egy nagy virtuális öleléssel!!!

2021. máj. 15. 08:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!