Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tegyem túl magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam a problémákon?

Figyelt kérdés
Nekem köszönhetően, annyi probléma alakult az életünkbe. És annyira lelkiismeret furdalásom van. (nem megcsalás vagy bántalmazás, hanem rossz döntések tömkelege.. Rossz ház vásárlás, amibe annyi pénzt beleöltünk mégis egy putrinak gondolom) már ezerszer megbántuk, eladni nem lehet, elidegenítési tilalom miatt, na meg rengeteg pénz is van benne. És annyira bánom, csak mert én választottam, (férjem szerint közösen.. De tudom, ha nemet mondtam volna a házra, nem vettük volna meg) megöl a bűntudat szegény férjem mindent megtesz hogy jobb legyen. Mikor megvettük, tető csere volt tervben, gáz bevezetés. De időközben kiderült, cső törés van. Az álmennyezetet is cserélhetjük, a fűtés sem tökéletes. Közben valami oknál fogva az ablak betört.. De ezt már csak a kulcsátadás után láttuk meg, mivel hosszú ideig folyt a vásárlása.. Így valószínű ezidő közben tört be. A villanyvezeték jó többnyire, de van olyan ahol cserés. Stb stb sorolhatnám... Buta voltam tudom. És ostoba és megöl a bűntudat hogy ilyenbe beleugrottunk, és már látom a férjem kezdi elveszteni az energiáját és akaratát azzal kapcsolatban hogy folytassuk ezt. És sok sok pénzbe lesz ez még. Arról is szó volt hogy kimegy külföldre, ahol jobb a fizetés és lehet majd haladni a házzal... Fáj, remélem nem dönt így mivel nem akarom hogy távol legyrn tőlem. És még kitudja mi vár ránk. Annyi pénz bele megy, hogy kb abból csinálhattam volna egy új házat... Sírni tudnék minden egyes nap a rossz döntés miatt. És fáj hogy tönkre tettem az életünket. Ő nem hibáztat engem semmiért sem. De én magam igen. Nagyon is. Nem tudom valaha sikerül e megbocsátanom magamnak. Félek tönkre megyünk idegileg mire kész lesz a ház. Akármibe bele kezdünk, mindig újabb és újabb probléma jelenik meg. Egy évig húzódott a vásárlása a háznak. Ez már intő jel lehetett hogy itt baj lesz. Minden nap sírok és fáj nagyon. Hogy akit mindennél jobban szeretek, ezt kapja, azért mert felelőtlenül döntöttem. És hiába mondja a férjem hogy nincs így, hisz közös volt a döntés... Nem nyugtat meg. Most már ott vagyunk. Inkább mentünk volna alb~rletbe és ha 100 házat néztünk volna meg, talán jobban jártunk volna... Nem hiszem hogy valaha megbocsátom ezt a hibát magamnak.. Sokmindenen túl mentünk már. Túl jó szívű a férjem. Legalább kapnék egy óriási nagy leszidást, de nem. Semmi. Néha úgy érzem megsem érdemlem őt. És hogy valaha rendbe jöjjön az anyagi hátterünk.. Az jó kérdés... Nyilván "egészségben betegségben, szegénységben gazdagságban" mindig egymás mellett leszünk. És nem a pénz minden. Nem boldogít a pénz, csak maga a tudat hogy ennyire a gödör alján vagyunk, és tudom még lesz lejjebb is..és mind miattam. Szerintem sosem fogom ezt megbocsátani magamnak hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültünk, csak azért mert a legelső házba beleugrottunk. Amivel annyi de annyi probléma van. És előre látom, hogy lesz is. Buta voltam... :(
2021. máj. 7. 23:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen most már kár rágódni,hogy mi lett volna ha...

Most ez van,ebből kell kihozni a legtöbbet,amit lehet.

Egy házon mindig is lesz mit csinálni. Akinek nincs pénze újat venni,az így tud haladni.

Keress magadnak valami munkát a felújítás körül és foglald el magad.


A betört ablakon elnevettem magam.

Azt a biztosító kifizeti.

Jó lenne ,ha ilyen apróságok lennének csak.

Egyébként minden felújítás nagyon sokban van.

És mindig jön vele plusz költség is.Ezt fogadd el!

Nem kell ebbe beleőrülni.

Én kb 9. éve felújítok.

Nagyjából a duplája ment el,mint amit gondoltam,hogy abban már a tető csere is benne lesz.

A tetőhöz még hozzá se lett nyúlva.

Ráadásul közben el is váltam ,ami plusz hitel,hogy kifizettem a volt párom.

Hidd el, mindentől van rosszabb.

2021. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna azért ezt... Úgy látom, ez a ház több sebből is vérzik. Már nagyon bánom. Meg hallgatni mindent is, hogy milyen pocsék döntés volt ez. Az volt, elhiszem. De rossz hogy mindenki hülyének néz engem és a férjem hogy milyen buták voltunk hogy ilyen házat vettünk. Amivel cdak a baj van
2021. máj. 9. 14:17
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,hogy mennyiért és milyen állapotút veszel.Az sem hogy hol.

Az is fontos szempont,hogy nektek egyéni szempontok miatt ,pl család , érzelmi kötődés,munkahely stb miatt többet ér,mint a piaci érték.

Engedd el a rossz döntést és koncentrálj a feladatokra.

Azt az energiát,amit a kesergéssel töltesz el, fordítsd a feladatokra.

Tök sokmindent meg lehet csinálni saját kezűleg vagy bontott anyagokból.

Inkább erre használd az időt energiát,hogy megoldást keresel.

Szerintem sokkal nagyobb problémává tud nőni a házasságotokban a siránkozás,mint a felújítás.

Szerinted más nem járt még így?


Egyébként egy adásvételi szerződést nyomós indokkal vissza is lehet fordítani,ha rejtett hibák vannak , persze nem 10 év múlva,de akár ez is lehet egy megoldás.

Amit írtál, csőtörés.. szintén biztosító fizet rá.

Legtöbb 30 évnél idősebb házaknál már kb mindent cserélni szoktak.

Most meg még vannak állami támogatások is.

Kár ezen ennyit görcsölni, csinálni kell,aztán halad.

2021. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igazad van. Úgy érzem túl reagáltam
2021. máj. 9. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!