Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tegyem túl magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam a problémákon?

Figyelt kérdés
Nekem köszönhetően, annyi probléma alakult az életünkbe. És annyira lelkiismeret furdalásom van. (nem megcsalás vagy bántalmazás, hanem rossz döntések tömkelege.. Rossz ház vásárlás, amibe annyi pénzt beleöltünk mégis egy putrinak gondolom) már ezerszer megbántuk, eladni nem lehet, elidegenítési tilalom miatt, na meg rengeteg pénz is van benne. És annyira bánom, csak mert én választottam, (férjem szerint közösen.. De tudom, ha nemet mondtam volna a házra, nem vettük volna meg) megöl a bűntudat szegény férjem mindent megtesz hogy jobb legyen. Mikor megvettük, tető csere volt tervben, gáz bevezetés. De időközben kiderült, cső törés van. Az álmennyezetet is cserélhetjük, a fűtés sem tökéletes. Közben valami oknál fogva az ablak betört.. De ezt már csak a kulcsátadás után láttuk meg, mivel hosszú ideig folyt a vásárlása.. Így valószínű ezidő közben tört be. A villanyvezeték jó többnyire, de van olyan ahol cserés. Stb stb sorolhatnám... Buta voltam tudom. És ostoba és megöl a bűntudat hogy ilyenbe beleugrottunk, és már látom a férjem kezdi elveszteni az energiáját és akaratát azzal kapcsolatban hogy folytassuk ezt. És sok sok pénzbe lesz ez még. Arról is szó volt hogy kimegy külföldre, ahol jobb a fizetés és lehet majd haladni a házzal... Fáj, remélem nem dönt így mivel nem akarom hogy távol legyrn tőlem. És még kitudja mi vár ránk. Annyi pénz bele megy, hogy kb abból csinálhattam volna egy új házat... Sírni tudnék minden egyes nap a rossz döntés miatt. És fáj hogy tönkre tettem az életünket. Ő nem hibáztat engem semmiért sem. De én magam igen. Nagyon is. Nem tudom valaha sikerül e megbocsátanom magamnak. Félek tönkre megyünk idegileg mire kész lesz a ház. Akármibe bele kezdünk, mindig újabb és újabb probléma jelenik meg. Egy évig húzódott a vásárlása a háznak. Ez már intő jel lehetett hogy itt baj lesz. Minden nap sírok és fáj nagyon. Hogy akit mindennél jobban szeretek, ezt kapja, azért mert felelőtlenül döntöttem. És hiába mondja a férjem hogy nincs így, hisz közös volt a döntés... Nem nyugtat meg. Most már ott vagyunk. Inkább mentünk volna alb~rletbe és ha 100 házat néztünk volna meg, talán jobban jártunk volna... Nem hiszem hogy valaha megbocsátom ezt a hibát magamnak.. Sokmindenen túl mentünk már. Túl jó szívű a férjem. Legalább kapnék egy óriási nagy leszidást, de nem. Semmi. Néha úgy érzem megsem érdemlem őt. És hogy valaha rendbe jöjjön az anyagi hátterünk.. Az jó kérdés... Nyilván "egészségben betegségben, szegénységben gazdagságban" mindig egymás mellett leszünk. És nem a pénz minden. Nem boldogít a pénz, csak maga a tudat hogy ennyire a gödör alján vagyunk, és tudom még lesz lejjebb is..és mind miattam. Szerintem sosem fogom ezt megbocsátani magamnak hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültünk, csak azért mert a legelső házba beleugrottunk. Amivel annyi de annyi probléma van. És előre látom, hogy lesz is. Buta voltam... :(
2021. máj. 7. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd abba ezt az önostorozást, főleg a férjednek ne hangoztasd. Mert a következő felmerülő probléma abból fog adódni, hogy a férjed is meggyőzöd, hogy te vagy egyedül a hibás.
2021. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Férjed? Aha.. max egy papucs ameddig bírja. Utána úgyis robban. Előbb fészek aztán házasság, de te ezt is jobban tudtad. Grat!
2021. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egészséges kapcsolatban éltek akkor igaza van a férjednek, hogy ketten választottátok.Amúgy nem tudom hány éves vagy, de borzalom ez az önostorozás.Szedd össze magad, aztán ahelyett, hogy rinyálnál tegyél azért hogy jobb legyen.Pld keress másodállást, nézzétek az akciókat stb..stb.Azzal, hogy folyamatosan önmagad sajnálod, meg ilyen borúsan látod a jövőt, csak elveszed a kedvét.

Amúgy a legtöbb ház, ami nem új építésű kisebb-nagyobb felújításra szorul.Szóval azért az várható volt, hogy vezetékeket kell cserélni,csöveket meg ilyesmi.

2021. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont az 1-es írja jól. Azon okok miatt szét is fogtok menni.

Ő megy, te maradsz.

2021. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, neked nagyon helyre kéne tenni valakinek, mert agyonkínzod magadat.


"(férjem szerint közösen.. De tudom, ha nemet mondtam volna a házra, nem vettük volna meg"

Igen, és ha ő mond nemet, akkor se vettétek volna meg gondolom.

Borzalmasan felnagyítod, megerősíted azt hogy te hibát követtél el.


Tudtad, hogy ez lesz? Nem tudtad. Tapasztalatlan voltál, hibát követtél el. Az élet hibák sorozata. Ha tudtad volna h ez lesz, nem döntöttél volna így. Ez így működik, NEM TE okoztad a rosszat. Tanulsz a hibádból, elfogadod mint a többit, és továbblépsz. Nincs semmi baj, nyugodj meg.

2021. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, lehet túl reagálom de az a baj, hogy mindig is ilyen voltam. Mindennel és mindenkivel szemben. Szeretem a férjem, és ha csak rá nézek, össze szorul a szívem.. Lehet igaz, és nem kellene így viselkednem. Valahogyan csak megoldjuk.
2021. máj. 8. 07:05
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A régi házakkal ez ilyen. Mi 2 éve vettük a miénket, '80-as években épült, eléggé felújítandó volt, de tudtuk, hogy újra nincs lehetőségünk. Hát, ahogy nekiálltunk, nyilván sorra derült még ki a tudott problémákon kívül, hogy ez is szar, az is, még egy csomó dolgot meg kellett csinálni. Ez ilyen, nem csak nektek, mindenkinek. Szóval fel a fejjel, kevesen tehetik meg, hogy nulláról építsenek újat, vagy költözés előtt full fel is újítsák vásárlás után. Nekünk 1 évig tartott lakhatóvá tenni, ősz óta vagyunk itt, azóta is folyamatosan haladunk apránként. A kisebbik gyerekem szobája és az emeleti fürdő még nincs kész, kívül meg évek múlva lesz megcsinálva, ez van, nincs mindenre pénz egyszerre, pedig nem is keresünk rosszul, de brutális árak vannak.

Ne ostorozd magad, a férjed ugyanannyira ott volt az aláíráskor, mint te, nem te tehetsz róla. Nagyon felnagyítod a problémát is, a benne játszott szerepedet is, mindent magadra akarsz venni. Ne csináld ezt, hülyeség. Meg fogjátok oldani!

2021. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet igazad van.

Mi egy éve vettük alig tudtunk vele haladni.

2021. máj. 8. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:
NÉzd, ha ezzel b*sztatod, hogy te vagy a hibás, előbb utóbb tényleg be fog sokallni, nyilván ígyis kivan a töke az egésszel. Viszont, ne mte vagy a hibás. Ugyanúgy ő is mondhatott volna nemet, és akkor se veszitek meg. Sajnso ezt közösen szúrtátok el, feltételezem tapasztalatlanul ugrottatok bele, max 1-2 másik alternatívát néztetek (na néztetek ezen a házon kívüól mást is).
2021. máj. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, tapasztalatlanul. Jónak tűnt.. Aztán.... Tessék..
2021. máj. 8. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!