Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes a modern időkben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes a modern időkben házasságot kötni?

Figyelt kérdés
Leírom az én véleményemet. Úgy gondolom, hogy a házasság egy csodálatos dolog. Nagyon szép dolog, ha két ember annyira szereti egymást, hogy hajlandóak összekötni az életüket és kitartani egymás mellett, amíg a halál el nem választja őket. De mostanában (az elmúlt 20-25 évben) már nem erről szól a házasság. Túl sokat törődnek az emberek mások véleményével, a társadalomnak megfelelni akarás eddig soha nem látott méreteket öltött. A közösségi média oldalak megjelenése pedig az utolsó volt szög a koporsóba. Ha nem tudják a párok azt a tökéletességet mutatni a külvilág felé, ami egyébként sosem létezett, akkor a házasságuk megromlik és válás lesz belőle. Néhány hónapos kapcsolat után eljegyzések, elhamarkodott gyerekvállalások, nem kívánt terhességek, majd gyorsan házasság a támogatás miatt. Annak az esélye, hogy ezek a párok együtt maradnak kb. a nullával vetekszik. Annyi ilyen sztorit hallottam már, meg a statisztikákra is ránéztem, hogy milyen gyakori a válás... Ahogy a mondás tartja, "Az okos a más kárán tanul, a hülye a sajátján." Mi a ti véleményetek?

2021. ápr. 14. 09:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, szerintem a házasság önmagában nem szól semmiről. Azok a párok, akinek a médiában való feszítés és a magamutogatás a fontos, azok ilyenek házasság nélkül is és házasságban is. Azok a párok, akiknek az őszinte szerelem a fontos, azok szintén ilyenek esküvő nélkül is és azzal is.

Viszont a házasság jogilag mindenképpen egy tisztább, jobb helyzetet teremt és én gyerekvállalás esetében nagyon fontosnak tartom. Egyéb helyzetben nem annyira, de ez is a felektől függ.


Amúgy meg én házasodtam, a volt férjemmel 12 évet voltunk együtt, ennek kb a fele volt házasság. Szerelemből házasodtunk mégis vége lett. De nem gondolom, hogy ez egy tragédia és nem értékelem kudarcnak. A dolgok változnak, az emberek változnak. Könnyebb és tisztább volt minden jogilag is a válásnál, gyermekelhelyezésnél. Mindketten úgy értékeljük, hogy ez így rendben volt. Nem lett senki kiforgatva, kisemmizve, az élet megy tovább.

Másodjára már nyilván nem akarnék házasodni, mert nem akarok már gyereket, elmúltam negyven. De ez még változhat, ha olyasvalakivel találkozom, aki erre vágyik. Nekem már nem fontos.

2021. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

Még régebben a házasság nem csodálatos dolog volt, hanem egy üzleti ügy, két család befolyásának/vagyonnak egyesítése/megtartása. Utána lett menő "szerelemből" házasodni, meg ugye ezután lettek gyakoribbak a válások is, mert érzelmek tartották össze a házasságot, nem közös döntések és érdekek.

A házasság mindenkinek mást jelent, és döntse el mindenki magának, akar-e vele élni és milyen okból, milyen feltételekkel.

2021. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó és értelmes válaszok születtek.

Ezzel én úgy vagyok hogy mindenki döntse el saját maga,élje úgy az életét ahogy szeretné.

2021. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
15%
Ma már nincs értelme a házasságnak.
2021. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 Annak van értelem aminek te adsz.
2021. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
14-es, gondolj csak a haszonélvezeti jogra. Azért nem vicces, ha mondjuk a férjnek van első házasságból (vagy másik kapcsolatból) gyereke, ez esetben is jól jön, a feleség nem kerül az utcára.
2021. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha 2 ember szereti egymást és együtt akarnak lenni, az papír nélkül is működik. Attól, hogy összeházasodnak, semmi nem változik, csak ha a felek mégis külön utakra lépnek, akkor nagyon macerás a válás.


Felesleges felhajtás, képmutatás, rengeteg pénz, amit értelmesebb, hasznosabb dolgokra is lehetne költeni.


Nyilván tudom valakinek ez az álma, de nekem személy szerint nem.

2021. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!