Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes a modern időkben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes a modern időkben házasságot kötni?

Figyelt kérdés
Leírom az én véleményemet. Úgy gondolom, hogy a házasság egy csodálatos dolog. Nagyon szép dolog, ha két ember annyira szereti egymást, hogy hajlandóak összekötni az életüket és kitartani egymás mellett, amíg a halál el nem választja őket. De mostanában (az elmúlt 20-25 évben) már nem erről szól a házasság. Túl sokat törődnek az emberek mások véleményével, a társadalomnak megfelelni akarás eddig soha nem látott méreteket öltött. A közösségi média oldalak megjelenése pedig az utolsó volt szög a koporsóba. Ha nem tudják a párok azt a tökéletességet mutatni a külvilág felé, ami egyébként sosem létezett, akkor a házasságuk megromlik és válás lesz belőle. Néhány hónapos kapcsolat után eljegyzések, elhamarkodott gyerekvállalások, nem kívánt terhességek, majd gyorsan házasság a támogatás miatt. Annak az esélye, hogy ezek a párok együtt maradnak kb. a nullával vetekszik. Annyi ilyen sztorit hallottam már, meg a statisztikákra is ránéztem, hogy milyen gyakori a válás... Ahogy a mondás tartja, "Az okos a más kárán tanul, a hülye a sajátján." Mi a ti véleményetek?

2021. ápr. 14. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

"De mostanában (az elmúlt 20-25 évben) már nem erről szól a házasság."

A házasság arról szól, amit ti beletesztek. Ha a társadalomnak való megfelelést, akkor arról. Ha azt, hogy össze szeretnétek kötni az életeteket jóban-rosszban, akkor arról. Rajtatok múlik, hogyan álltok ehhez.

2021. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az elsővel. Vannak olyanok is, akik gyorsan összeházasodnak a támogatás miatt. Nem mondom, hogy ennek nincs értelme, de igazad van kérdező, ez nem feltétlenül olyan, mint amikor minden érdek nélkül, csak a szerelemért házasodsz. Meg persze vannak olyanok is, akik az utóbbi miatt esküdnek meg.

Egyébként szerintem jó dolog kihasználni az állam adta lehetőségeket, így nem értem miért mocskolják azokat, akik a csok miatt házasodnak. Nyilván őket is összeköti valami, idegenekkel azért csak nem vennének fel hitelt.

2021. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az egyik legnagyobb baromság. Papír nélkül is ugyanaz minden, mint azzal. De, amúgy a nagy lagzikat meg még nagyobb baromságnak tartom az a teljesen felesleges pénzkidobás kategória... Én már fiatalkorom óta tudtam, hogy lagzim 100%-ban nem lesz soha, de 99,99 %-ban azt is, hogy házasságot sem fogok senkivel kötni. (42 múltam szóval az elveim nem inogtak meg soha és szerencsére a párom is ugyanezt vallja). Korosztályomban rengeteg az elvált nő, 1-2 gyerekkel, a férfi ismerőseim közül többen is későn házasodtak, arra hivatkozva, hogy legalább egy válást megspóroltak. És igaz is ez amúgy náluk. Természetesen ellenpélda is van előttem, aki fiatalon házasodott és mai napig együtt vannak :)
2021. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem kötelező eleme a házasságoknak a közösségi médiában való pózolás.

Sok sebből véreznek a házasságok úgy általában, de leginkább az önismeret hiányának, önmagunk és a másik ember iránti tisztelet és empátia hiányának, a kommunikációs problémáknak és a generációk közötti játszmáknak tudnám be. Illetve nem csekély hányada megszűnne a gondok egyik forrásának, ha mindenki számára elérhető volna az anyagi biztonság egy átlagos állás betöltésével.


(párok nem maradnának együtt ha már régen rossz nekik ha nem függgenének gazdaságilag egymástól. nem laknának évekig valamelyikük szüleinél vállalva az esetek nagy részében a játszmáka, ha nem volna anyagilag lehetetlen a különköltözés. ha nem másod - és harmadállások vállalásával kellene a család orrát a víz fölött tartani, talán jutna idő nyugodtan egymásra, a kapcsolatra is. stb...)


Egyébként fel kell nőni, értékrendet kialakítani és egyeztetni, amellett kitartani, és akkor mindegy, ki hogyan pucsít Barbadoson, mert lehet vigyorogva sütni a szalonnát a haverokkal is a bányató melletti kempingben.

2021. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2 Eszem ágában sem volt mocskolni őket, csak azt mondom, hogy aki emiatt házasodik, ott általában nem lesz hosszú életű a dolog. Nyilván ki kell használni minden segítséget a baba miatt is.


#3 Veled meg teljes mértékben egyetértek!

2021. ápr. 14. 10:28
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Az én véleményem az, hogy a házasság egy jogi szerződés. Bele lehet képzelni mindenféle érzelmi meg romantikus dolgot, de ha az ember nem szentimentális típus akkor tök felesleges. Jogilag könnyebb egy csomó minden, de ugyanígy elválni is nehezebb mint simán csak szakítani, de hát ez az ára :)

Azok koppannak jellemzően a legnagyobbat, akik valamiféle változást várnak a házasságtól, valamiféle romantikus beteljesedésnek gondolják, meg mindenféle szintekben és egyéb baromságokban gondolkodnak, esetleg meg akarnak felelni másoknak. Aki realista fejjel megy bele, az tudja mivel jár. Mi összeházasodtunk, mert abban az országban ahol élünk így sokkal könnyebb minden, de ha nem lett volna a helyi bürokrácia akkor ugyanúgy együtt élnénk, csak nem házasként. Együtt éltünk már az esküvő előtt is, nem volt drága lagzink, nem költöttünk egy vagyont az esküvőre, nem vártuk, hogy bármi is változna szóval nem is csalódtunk, amikor nem változott semmi :)

2021. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Persze. Főleg akkor, ha lesz gyerek, de amúgy is. Sokkal egyszerűbb és tisztább minden jogilag.
2021. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

"a társadalomnak megfelelni akarás eddig soha nem látott méreteket öltött" - ez nettó tévedés. Elég csak 50 évvel ezelőttre visszatekinteni, hogy lásd, mennyivel jobban le lehet tojni a külvilág véleményét manapság. A nagymamám mesélte, hogy milyen gonoszul súgtak össze a háta mögött, amikor fiatal lányként faluból egyedül(!!!) elköltözött városba tanulni, ahelyett hogy otthon maradt volna 18 évesen jókislány módjára férjhez menni és szülni. Kurvának nevezték és a saját apja nem volt hajlandó többet vele szóba állni, mert mit mond a falu. Amúgy vegyész lett belőle és 35 évesen ment férjhez, majd szült gyereket, és még a városban is! már mondogatták, hogy ez a vénlány örökre így marad és hogy gondolja ezt, valami nincs rendben a fejében. És ez csak egy kiragadott példa. A történelem során most először nem probléma a társadalom szemében, ha nem házasodsz, ha nincs gyereked, vagy akár csak ha párkapcsolatban sem élsz akárhány évesen. Nem bélyegeznek meg a válásért/szakításért. Nyilván van mindig 1-2 ember, aki igen, de alapvetően a nagy többség telibe**, hogy mi van más párkapcsolatával.

Aki a külvilágnak éli az életét, az akármilyen korban, akármilyen szempontból (párkapcsolati, karrier, bármi) mindig boldogtalan és üres lesz, mert a külvilág sosem ad olyan megerősítést és pozitív visszacsatolást, mint a saját magaddal való elégedettség. De ez persze nem jelenti azt, hogy sosem voltak és sosem lesznek olyanok, akik a világnak akarják megmutatni, hogy ők mennyivel jobbak mindenki másnál, csakhogy ez nem a külvilág elvárása, hanem belső késztetés a saját bizonytalanságaik leplezésére. Aminek az ég egy adta világon semmi köze a házasságukhoz.


Amúgy ma már a házasság nem "érdemes"-"nem érdemes" alapon működik. Akarod vagy sem. Fontos-e számodra vagy sem. Ezt kell eldönteni. Nem kell észérveket felsorakoztatni sem mellette, sem ellene, nézz magadba, döntsd el, neked hogy lenne jó, ezt kommunikáld a partnered felé, akivel optimális esetben egyetértetek, és akkor nincs gond.

2021. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
az 50es evekben voltal a Ratko gyerekek, a 2010es, 20as evekben meg a CSOK gyerekek
2021. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi 15 éve vagyunk együtt és idén házasodunk össze. Nem a papír tartott minket egyben, de 30 felett úgy gondoltuk, hogy ha itt a ház meg az autó meg az egyéb dolgok, akkor nem árt ha papíron is közünk van egymáshoz, mert bárkivel történhet bármi és a rokonok többségét elnézve egyikünk sem akarja, hogy a másik rokona kirántsa a házat azalól, aki egyedül marad...mindezt egy szaros papír hiánya miatt.


Plusz ha ne adj' isten kórházba kerül valaki, akkor nem árt, ha a másik dönthet helyette vagy intézheti a dolgokat. Az meg papír hiányában lehetetlen.


Szerintem nagyjából csak ezért van értelme, mert ha eddig is elvoltunk papír nélkül, akkor ezután sem változik majd semmi.

2021. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!