Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mitől lesz tartós ÉS boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lesz tartós ÉS boldog egy házasság?

Figyelt kérdés
Alapvető dolognak tartom egymás tiszteletét, a bizalmat, a jó kommunikációt, a mindkét fél számára kielégítő szexuális életet. Nyilván nincs konkrét recept, két ember kell egy jó kapcsolathoz, és nincs garancia, de szerintetek mik azok a dolgok, amiket még megtehetünk egy jól működő, boldog házasságért?
2021. márc. 16. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Közös programok, csak hogy a mindennapokban is elégedettek legyünk, illetve az előre haladás érzése, hogy általában is jónak ítéljük a kapcsolatot. Szerintem legalábbis ezek még hozzá tudnak tenni a már felsoroltakhoz.
2021. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell találni azt a partnert aki a legjobbat hozza ki belőlünk. Én pl. alapjáraton nyugodt ember vagyok de a férjem előtt volt olyan partnerem aki mellett sárkánnyá változtam. A férjem tökéletesen hasonlít rám. A hasonló a hasonlóval elv a legjobb szerintem.
2021. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Őszintén? Gőzöm sincs. Bár 15 éve vagyok a férjemmel, ebből 9 év házasság, és elégedett vagyok a kapcsolatunkkal. De fogalmam sincs, hogy csináljuk.

Nem figyelünk semmi extrára tudatosan, egyszerűen adott helyzetekből igyekszünk a legjobbat kihozni.

2021. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Csok, babaváróhitel, lakáshitel, autótámogatás, tehát minden lehetőséget megragadni, felvenni az állami támogatásokat.
2021. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
A felek szeretik egymást
2021. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Vannak a tipikus közhelyek, mint őszinteség, tisztelet, alkalmazkodás, figyelmesség. Mint minden közhely, ezek is full igazak, csak éppen annyira általánosak, hogy ember legyen, aki bármire hasznosítani tudja őket. Most megpróbálok mást is írni.


1: Rendezd a saját kríziseidet. Te magad is olyan emberre vágysz, aki kiegyensúlyozott, jól érzi magát a bőrében és aki mellett te is jól tudod magad érezni, akire büszke vagy - hát legyél ilyen ember. A párkapcsolat jó támasz a válságok (munkahely, egészség, család) megoldására, de azt elvárni egy házastárstól, hogy ő kompenzálja az idült bajainkat, önzőség. Ha nem oldjuk meg a problémáinkat, az előbb-utóbb felemészti a házasságot is.


2: Vállald fel a konfliktusokat. Az alkalmazkodás és a kompromisszumkészség elengedhetetlen eszközök egy kapcsolat működtetésekor, de túlzott alkalmazásuk pontosan ugyanolyan káros, mint a teljes mellőzésük. Alkalmazkodni és kompromisszumot kötni csak úgy szabad, ha utána sem keletkeznek plusz elvárásaink a párunkkal szemben ("eddig mindig én nyeltem, most már aztán megtehetné ő is"). Ellenkező esetben egy apró, kicsi szöget verünk a házasság koporsójába.


3: Fektess bele munkát. Minden ember tudja, hogy a kertes ház olyan dolog, ami sosincs kész. Állandó felújítás, átalakítás és karbantartás a lelke, különben lepusztul, és nyomor lesz benne élni. Ezzel szemben a párkapcsolatokról azt gondolják az emberek, hogy egy olyan ház, amit megvettünk, kifizettünk és már csak lakni kell - hát nem. Gondozni, építeni, újítani kell ezt is, és akkor öröm benne lakni.


4: Priorizálj tudatosan. Ha úgy gondolod, fontos a házasságod, akkor igazítsd ahhoz az életed és ne fordítva. Rengeteget dolgozol, és nincs időd az asszonyra? Ez azt jeletni, hogy a munkád fontosabb neked, mint ő, pont. Randi közben csörög az anyád telefonon, ezért megváratod a férjedet, különben anya hisztijét kell hallgatni? Ez azt jelenti, hogy az férjedet az anyád mögé helyezed a sorban. Tudom, hogy nem ezt akarod, de ő így fogja érezni. Akár tetszik, akár nem, mindig választasz.


5: Legyél csapatjátékos! Egy csomó házaspár akiket ismerek, igazából szomszédok: anya a konyhában él, apa meg a műhelyben/dolgozóban/melléképületben. A másik territóriumában vendégként viselkednek és alkalmazkodnak a házigazda szabályaihoz. Ez így tartós, de nem boldog - legalábbis szerintem. Ez pusztán azért van, mert a csapatmunka normáinak lefektetése rengeteg energia, idő és kompromisszum ("mire elmagyarázom, meg is csinálom"). Cserébe, ha mégis kifizetjük az árat, csodálatos szinergiák szabadulnak fel.


Tudnám még folytatni, de már így is egy regény lett. És a négyes pont értelmében priorizálok: kint vár az asszony, és inkább befejezem az írást :).

2021. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem szemezgess ezek között. Érdemes keresni egy egyetemista ismerőst, ők elég sok cikket meg tudnak nyitni, vagy az oroszok teszik fel illegálisan ingyen elérhetően ezeket:


[link]

2021. márc. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. márc. 17. 09:23
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Kölcsönös szerelem, tisztelet, bizalom, hűség, kommunikáció, jó szex. Dióhéjban.:)
2021. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Barnabas333 ***** válasza:
0%
Sok lemondás és működni fog...43f
2021. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!