Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ennyire elítélendő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire elítélendő, erőszakos lennék, hogy a férjemet "átszoktattam" a vegán étrendre?

Figyelt kérdés

én sose "térítgettem", sose erőltettem rá semmit


egyszerűen az van, hogy én főzök, ő nem szeret főzni. korábban a munkahelyen ebédeltünk, de mióta a vírus van, itthonról dolgozunk. eleinte főztem neki húsos kajákat, de egyszerűen mindig rossz érzésem volt tőle. a hányinger fogott el, néha. egy ideig kb mindennap főztem neki külön, aztán már csak heti 1-2-szer, idén pedig már teljesen leálltam vele. ugyanez, a boltban vettem mindig sonkát, sajtot, hogy legyen mit ennie, de egy ideje már nem veszek, mondván megveszi hogyha szüksége van rá, de nem vesz.


igazából mondtam neki h rendeljen nyugodtan engem nem zavar, de azt mondja, hogy most nincs arra pénzünk h rendelgessen, meg hogy tulajdonképpen leszokott a húsról.


én pedig még boldog is voltam egész addig amíg a szülei tudomására jutott azóta elmondanak mindennek. plusz a barátnőim szerint is, ez önző dolog és ilyen vegán erőszakos hozzállás. pedig nem erőszakoskodtam vele, csak egyszerűen, vegán kajákat főzök. olyan nagy baj lenne ez mások szerint is?


2021. márc. 16. 12:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Azért ha annyira a kedvében akartál volna járni akkor a sok zöld kaki mellé süthettél volna neki mondjuk csirkemellet. De szerintem őt marhára nem érdekli mi a kaja csak főzz rá.
2021. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
De miért kell a kedvében járni? Ha én húst akarok, az isten sem tart vissza, hogy süssek magamnak.
2021. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Na itt a szülőkkel van a baj, meg azzal aki teljesen máshogy adta elő a ti étkezési szokásaitok mint valójában van, elsőnek is te nem kényszerítetted semmire ha a szülők nem hiszik akkor a párodnak kellene erősen tudtukra adnia. Amúgy én ritkán eszek húst mivel gyerek koromban sem ettem ezért nem is kívánom teljesen elvagyok vega dolgokon tehát nem vegán vagyok . 27f 180cm 90kg..
2021. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

#10 meg a kis életképtelen kölkeire is főzött, vágom én.

Mennyivel könnyebb lett volna az élete, ha ti ennyire önállóak lettetek volna:D

De neem, anyuci majd főz 4 féle kaját, úgyis azért van

2021. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vega, de néha nem kívánom a húst akár fél hónapig is. Ilyenkor piszkosul bántja az orrom a hús szaga bármilyen formában, mert el vagyok tőle szokva. Ha nálam két hét ezt okozza, mit élhet át egy igazi vegán? Az nem kényszer, hogy neki kell a hússal foglalkozni? Igazán megsüthetné a pasi is, amíg a neje a köretet készíti. Ha akarná, de nem akarja. :D
2021. márc. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem a főzéssel van gondom, de mondjuk mennyiből áll bedobni 10 tojást, meg egy csomag szalámit a kosàrba bevásárlásnál?


Ès azt sem mondhatod, hogy drága a húsevés. Egy jól megtervezett vegán étrend általában nem olcsóbb (hacsak nem vettél magadnak otthonra tej meg joghurtkészítő gépeket, de akkor meg a gép árában fizeted meg a költséget).

2021. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
8%

#15 Ez vegán étrend nem vega.


A tojás, tej, hal, tejtermékek mind kiesnek.

2021. márc. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem olyan qva fontos dolog a kaja-kérdés, hogy ekkora ügyet csináljon belőle az ember, meg párkapcsolatokat minősítsünk ez alapján...de ez nagyon nagy szokás egyes családokban, hogy a kaja a legfontosabb, meg hogy a “férfi embert etetni kell”. Nyilván húsos, zsíros ételekkel :D. Felnőtt emberek vagytok, ha nektek így jó, akkor senkinek semmi köze hozzá. A férjed meg kinyitja a száját és szól, ha nem tetszik valami, vagy ha kell neki valami a boltból, és te vásárolsz. Nekem pl. Csomó ételallergiám van, és nem főzök külön mégsem a páromnak, mert nem főzök 2 félét, erre nincs időn meg kapacitásom. Néha persze megcsinálok neki ezt-azt, de nem mindig, az inkább olyan plusz kedvesség, nem alap hogy egy nő ennyit főzzön még munka mellett. Általában amúgy mindketten bent eszünk, ő is azt amit akar. Meg azért vannak családok, ahol eleve nincs is főzés, mert nem szokás mindenhol. Enni persze kell, de nem akkora dolog hogy ezen pörögjön mindenki.
2021. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bár az én párom lenne ilyen. Én csak azért nem vagyok vega, mert nem tudok főzni.
2021. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!