Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire tekinthető normálisna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tekinthető normálisnak, átlagosnak, hogy csúnyán beszél velem a feleségem?

Figyelt kérdés

Olyanokat mond, hogy takarodj, barom, idióta, fsz, g.láda, semmirekellő, agyhalott és ezeknek a keveréke meg csomó mást is. Amúgy egy tanult, okos, diplomás nő, állítólag a bénázásaim miatt hozom ezt ki belőle.

Barátaim szerint minden nő ilyen lesz a házasság után, nem hiába a házisárkány kifejezés. Az ő feleségük is hasonló, sőt őket ki is szokták dobni a házból.


Mit gondoltok?


2021. jan. 29. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose beszéltem így a férjemmel, akkor se ha valamin összekapunk. Ez nem normális.
2021. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy egyáltalán nem normális és a verbális bántalmazás legalább olyan fájó tud lenni, mint a fizikális, csak kevésbé egyértelmu a felismerése. És nem, egyáltalán nem minden nő válik ilyenné, és főleg nem kell ebbe beletörődnöd. Beszélje vele, próbáljatok akár pszichológust is bevonni, ha pedig nem tudjátok megoldani a válás marad, ne engedd, hogy teljesen leépitse az önbizalmad.
2021. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
én ilyenkor mindig azon gondolkodom, hogy hogyan kerülhetnek így egy kupacra ilyen emberek, mint te és a barátaid, hogy mindenki normálisnak tartja ezt?
2021. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy nem minden nő ilyen, én ilyen burokban vagyok sajnos a környezetemben, mást nem látok. Nem gondoltam, hogy ez verbális bántalmazás lenne, azt hittem ez csak úgy van, meg kell szokni. Önbizalmam már évek óta nincsen, gyakran oszt ki az ismerősök, munkatársak elött is. Eleinte bántott ez, kérdőre vontam, aztán már inkább elkerülöm ezeket a helyzeteket, inkább nem szólalok meg és akkor nem váltom ezt ki belőle.
2021. jan. 29. 20:04
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Nekem vannak ilyen női rokonaim és nem, nem normális az ilyen viselkedés - egyik nemnél sem.


Az egyik ilyen női rokonom - ő már idős - csak simán alapvetőnek tekinti, hogy mindenkit lenézhet és szidhat, mert ő a Dicső Jolán* néni és tőle mindenki rosszabb.


A másik olyan aki normálisan sosem csinál ilyet, csak ha "dühös". Olyankor egészen olyan, mintha egy másik ember lenne, rémisztő a számomra ilyenkor.


De ha a párod így beszél veled, az régen rossz. Ne hagyd magad, ha pedig sehogy nem sikerül ezt megoldani, akkor... lehet tovább kellene lépnetek. Lehet ő is csak veled ilyen és ennek oka van. Ha pedig nem, akkor magadat kíméled meg ettől a jövőben. De ez csak a végső lépés legyen.

2021. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
7%

Velem kb 2mondatig beszélne így egy nő.

Kapna két akkora sajtos tejfölös lángost, CSATTT-CSATTTT,hogy azt se tudná hol van.

Utána ha észhez tért, zavarnám a konyhába a helyére mosogatni, főzni.

2021. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

6.


Erről ez a jelenet ugrik be: [link]


Bár a készítők ezt nyilván paródiának szánták.

2021. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
jajj de aranyos vagy kérdező, beindult a védelmező mechanizmusom, megölelgetnélek most:)
2021. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális ,nem tisztel.Te amúgy,hogy beszélsz vele vagy miért beszél veled így?Te tiszteled őt?Ez csak egyik oldal nem ismerjük a másikat.
2021. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Pedig ez bántalmazás. Hány illik rátok ezek közül? Van egy olyan érzésem, hogy több is.


"Mind közül a legalattomosabb a verbális bántalmazás, amelynek nincsenek látható nyomai, így szinte észrevétlenül ékelődik be a párkapcsolatba. Ez a fajta erőszak azért is nagyon veszélyes, mert számos formában nyilvánulhat meg:


elfelejtés: azt üzeni a másiknak, hogy nem vagy fontos, nem számítasz nekem.

kiabálás: agresszív szavak használata, durva hangnem.

bagatellizálás: amikor például egy finom sütire az a reakció, hogy „Mit vagy úgy oda? Ez a minimum”.

hallgatás: amikor a partner meg akarja beszélni a problémákat, de a másik nem beszél, elvonul, lezárja a csatornákat, kimegy, azt üzeni, „semmibe veszlek téged”.

elérhetetlenné válik: ellehetetleníti, tehetetlenné teszi a másikat.

féltékenykedés: félóránként érkező ellenőrző telefonok, számonkérések, állandó kontroll.

leszólás, lealacsonyítás: „Olyan ócska vagy, mint anyád.”

titkolózás: a belső érzelmek elzárásával teljesen kiszolgáltatottá teszik a másikat.

ellenkezés: ha mond valamit a másik, arra zsigerből az a reakció, hogy „Az nem is úgy van, már megint hülyeségeket beszélsz”.

“viccelődés” a másik kárára: mások jelenlétében – „Persze tudhattam volna, hogy ilyen szőke vagy.”, amivel azt üzeni: „Semmibe veszlek, nevetséges vagy!” .

fenyegetés: “Elhagylak.”, „Kiteszem a szűröd, mehetsz, ahova akarsz!”

"

2021. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!