Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Manapság miért várja el sok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság miért várja el sok nő, hogy mindent a férfi csináljon?

Figyelt kérdés

Feleségem nem így indított, normális volt. Terhessége alatt plusz munkát vállaltam, hogy a kívánsága szerinti luxus magánorvoshoz járhasson és ott is szüljön. A félretett pénzünkkel együtt jött ki az egész, több mint 2 millió forint volt. Végig támogattam. A szülés után durvultak be a dolgok. A covid miatt hozzá nem jött senki és ő se mehetett sehova. Én dolgozni járok azóta is. Mára így alakult az életünk: Felkelek reggel 6-kor és elmegyek munkába, 5-kor végzek, utána elmegyek boltokba amit a feleségem mond, 6-ra otthon vagyok, a gyereket a kezembe nyomja és ő átmegy a barátnőjéhez a szomszédba 8-ig. Addigra én megfürdetem, megetetem, elaltatom. Éjszaka 2x kell etetni, altatni, mindkétszer én csinálom, mert ő egész nap a gyerekkel volt és fáradt. Hétvégén a házimunkákat is én végzem (hétköznap nincs takarítás és a kaja is rendelve van). Egész hétvégén a gyerekkel vagyok, mert ő pihen, neki arra van szüksége. A gyereket magamra csatolva takarítok. Néha rá tudom venni hogy menjünk el hármasban sétálni a babakocsival de ritkán megy bele, mert nincs kedve.


Gyakorlatilag így is minden az én hibám! A barátnők férjeitől azt hallom vissza, hogy én semmit sem csinálok és jól elvagyok a munkahelyemen, jókat kávézgatok meg a bevásárlás közben is biztos flörtölgetek az eladókkal (soha nem csináltam ilyet, 2 párkapcsolatom volt egész életemben). Úgy adja elő mint a kiégett szegény anya, aki mindent maga csinál és nincs ideje semmire, magára se.

A szülés óta 10 kilót hízott, meg is mondta, hogy ez vár rám, mert egy anyának már nincs ideje magára, ezt el kell fogadni. Nem tudom mit csináljak még. A napi 2 óra barátnőzés helyett lehetne sportolni is. Én előtte futni jártam, már másfél éve nem tudtam elmenni, mert üvöltözés van belőle. Egy filmet nem nézhettem meg a gyerek születése óta mert szerinte fejhallgatóval is zavarja az emeleten alvó gyereket. A sugárzások miatt mert hallani hogy sercegő hangot ad ki a TV (2018-as modell). Szexet ne is kérdezzétek, a pozitív teszt óta nem volt.


Van innen visszaút?


2021. jan. 7. 10:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

#10 ki az a több millió férfi, aki kb 95%-ban neveli a gyerekét, és még mellette dolgozik is?

Ne nevettess már:D

2021. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

És ki az a nő? Te se nevettess már. Lehet hogy a gyerekek nagyobb korában amikor már mindkét fél dolgozik újra kell tárgyalni a munkamegosztást, de

a szituban egy kisgyerekes nőről van szó. Ez az időszak kb ajándék, én nem tudom ti hol éltek, de egész életemben ez volt az egyetlen olyan időszak amikor nem voltak határidők, teljesítmény értékelések, napi ingázás stb.

Szóval miben farad el annyira egy egy éves mellett minden áldott nap, hogy a 8 órát dolgozó férje kell hogy átvállalja egész fel napra a babát?

2021. jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%

Ki az a nő? Mármint az a nő, aki szül egy gyereket, és mivel ő van otthon, ő csinál 100%-ban mindent, mert szegény férjecske elfárad a 8 órától, mikor a feleség valószínüleg éjjel is fent volt, aztán mikor a gyerek nagyobb lesz, a feleség vissza megy dolgozni, de mivel az évek alatt olyan megszokott lett a herének, hogy otthon van főzve kaja, ki van takarítva, ezért onnantól kezdve is elvárja ezt, és ez a felállás marad?:D Öhm kb a legtöbb nő a világon, ha még nem szólt volna senki.

"Lehet hogy a gyerekek nagyobb korában amikor már mindkét fél dolgozik újra kell tárgyalni a munkamegosztást, de.."

Pontosan, kellene, de elég keveseknél történik ez meg, mert mint ahogy írtam, a férjecskének ez így kényelmes, és megszokja.

Egyébként közben rájöttem, hogy valószínüleg egy momzilla lehetsz, aki úgy érzi elért valamit az életében, mert kiszült magából pár gyereket, amit amúgy bárki megtud tenni, vagy egy hímsoviniszta, életképtelen kis szar, aki nőnek adja ki magát:D

Bármelyik is, nem vagyunk egyszinten, hogy értelmesen megvitassuk a nézőpontjainkat;)

2021. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
azért én meghallgatnám a másik felet is. az én férjem is azt mondta hogy midnent neki kell csinálnia, ami kb töredéke volt annak, amit én csináltam, csakhát azt nem látta, mert mire hazajött, az már 5ször volt kivéve, elrakva, mire hazajött megint ki lett véve és el kellett raknia. Nagyon nagyon sok csúsztatás is lehet ebben,a másik munkájának abszolút nem értékelése. minden pasi így panaszkodik, aztán meg majd kiderül, hogy sok dolog árnyalja a képet. Ha az anyuka aggódik hoyg a tv zavarja a gyereket, akkor már biztos hogy rossz anya nem lehet.
2021. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%

13 a momzillatol rohadt messze állok, sőt mindig is távol tartottam magam az ilyen New age-es progresszív gyereknevelesi marhasagoktol amikbe a segítség nélküli anyák belehajszoljak magukat. Mint a kérdésben is elhangzik azért a nocske fejében van egy két gond a gyerekkarosito tv zummogesbol kiindulva.

Bár no vagyok, nem himsoviniszta, hanem csaladparti, így a gyerekeim apjaban nem társadalmi ellenséget kerestem hanem társat.

Nem egy szinten nem vagyunk, hanem te ezt a feminista maszlagot vetíted ki az emberiség 95%-ara, és a kérdésre is ami főleg nem arról szól amit te írsz.

2021. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam a kérdésben:


- az étlet rendeljük, nem kell főznie! Hazamenve hideget eszek mindig, nem neki kell elkészítenie

- az a bizonyos TV a földszinten van, több szobával arrébb a gyerekszobától ami az emeleten. 1-es hangerőn, illetve fejhallgatóval sem engedélyezett számomra a nézése miközben a gyerekünk fent alszik a helyén.

- babysitterre nincs pénz, necces volt a dupla állás a terhesség alatt is, egy kisgyerekkel már nem tudok elmenni másodállásba.

- több ismerősöm is panaszkodik, hogy a feleségük hasonlóan viselkedik, nem tudják elfogadni, hogy nem járhatnak-kelhetnek mint eddig.

2021. jan. 7. 18:19
 17/20 A kérdező kommentje:
Aki normálisat írt annak köszönöm!
2021. jan. 7. 18:19
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nőtöl rögtön megválnék,ez nem élet és kapcsolat....f
2021. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%
A mai fiatal nőknek óriásiak az elvárásaik. A gyerekkel otthon maradást én is -pont mint egyik válaszoló - ajándékként éltem meg. Azt "bírom" még amikor egy feleség azzal jön, hogy szültem neki gyereket. Én mindig úgy gondoltam magamnak legalább 50%-ban. Kérdező állj a sarkadra. Mond el neki azt, amit itt leírtál. Hogy neked ez így igen sok és nem egyenlő a munka beosztás. Szerintem már ott elrontottad, hogy 2 millióért járt orvoshoz meg szült Őnagysága.
2021. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
37%
Amit leírtal nekem luxus.... Nálunk hazaer a férjem este, és pihen. Mindennap főzök takarítok, gyerekkel vagyok. Nincs mama, se rokon, se bébiszitter... Hétvégén 1 nap van itthon akkor is én csinálok mindent, pihenjen. Ismerősnel 3 gyerek van, mindent a nő csinál, férjének enni meg pihenni kell.
2021. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!