Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz hatással van a barátnőmr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz hatással van a barátnőmre a férje?

Figyelt kérdés

Leírom a történetet, kíváncsi lennék, ki mit gondol róla, mi a helyzet:


A barátnőm néhány éve ismerkedett meg egy férfival, aki egy rendkívül bunkó, de önbizalom hiányos ember. Minket nem kedvel, barátnőm azóta kevesebbet is jött velünk közös programokra, mert a párja nem kedveli azokat. Ami ezen kívül már rögtön nem tetszett nekem, hogy a barátnőmmel is (meg másokkal is) sokszor kiabál, de fizikailag (elvileg) nem bántotta soha. Erről nem is tudom, tudomást szereznék-e mert a barátnőm ilyen magánügyekről nem beszél, inkább csak a közös tevékenységekről lehet vele beszélni - én ezt annak idején elfogadtam, hogy ő ilyen zárkózott. Egyébként neki is kevés az önbizalma, nem tartja magát se szépnek se sokra, talán ezért is van még mindig ezzel a férfival, aki nem érdemli meg.


A barátnőm családját szívből utálja, így nem annyira kezdtek el járni hozzájuk, bár barátnőmnek mindig fontos volt a családja. De behódolt a párja akaratának, és mintha meg is szokta volna az új rendszert.


Aztán másfél év után összeházasodtak, itt jött a leginkább furcsa, nem tetsző dolog, a barátnőm (már) férje külföldön keresett magának munkát és kiköltöztek, barátnőm akarata ellenére. Hiányoznak neki a barátai, a családja, de mint mindent, ezt is megszokta. Ő mindig csak alkalmazkodik.


Azóta eltelt ismét 1 év, a barátnőm szinte teljesen eltűnt, semmit nem tudni róla, hogy vannak, mit csinálnak. Többször kerestem, de ez mára már egyoldalúvá vált, ő vagy csak sokára vagy egyáltalán nem válaszol. Hiányzik, gyászolom, hogy elvesztettem őt és nem tudom, mit tehetnék. Őbelőle mindig csak annyit lehetett kiszedni, hogy a férje magának való, de egyébként megvannak… azóta csak néhányszor beszélt az „itthon maradottakkal”, mintha a férje mindenkitől elszakítaná, mert ő új életet akar kezdeni.


Most Karácsony előtt beszéltünk és kiderült, hogy gyermeket várnak, eddig ezt sem mondták el. Rögtön felrémlett bennem, hogyha a férfi így kiabál néha barátnőmmel, mikor fogja megütni a gyereket, csak mert például idegesíti. Mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja ugyanis, barátnőmnek nem lehet az, amit ő akar.


Barátnőm alkalmazkodott mindenben a férjéhez, nem tudunk mi már szinte semmit róluk, „néha vannak összezördülések, de megvagyunk”. Nem hiszem, hogy neki így ez jó, de lehet, ő nem vágyik többre. Nem akarok beleavatkozni más életébe csak nem értem, hogyan lehet ez jó neki, mivel abszolút megváltozott, a személyiségével ellentétesen él. Igaz lehet, a személyisége is megváltozott. És tudom, nem lehet azon segíteni, aki azt nem akarja, de fáj, hogy így bánik vele a párja, nem érdemli meg a barátnőmet. És fáj, hogy elvesztettem.


Jogos lenne a kérdésetek, miért nem Vele beszélem ezt meg, de nem lehet, nem válaszol, nem reagál, amikor igen, akkor is megragadunk a "kivel mi történt" operatív jellegű megbeszélésnél. Őneki vagy nincs igénye többre vagy... nem tudom...


Mi a véleményetek? Jó lehet így Neki az élete, vajon boldog? Mit tehetek, tehetnék vagy engedjem el végre...?



2020. dec. 26. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
" Hiányzik, gyászolom, hogy elvesztettem őt és nem tudom, mit tehetnék." Innen kezdve ugy érzem valami baj van veled!!! illetve a barátnöddel valo kapcsolatoddal.
2020. dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Neked mi közöd az egészhez? Minek ütöd az orrod más dolgába?
2020. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert a barátnőm és aggódom érte.
2020. dec. 26. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
csak unatkozol, és sajnálod, hogy már nem jut annyi ideje rád, így féltékenykedsz a pasijára
2020. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
91%

Gyerekek...! Ugye ezt nem komolyan gondoljátok? Vagy nem volt még tényleg olyan barátotok, aki inkább már a testvéretek volt, vagy én nem tudom. De szerintem full nem a kérdezővel van a probléma. Inkább a barátnő férje egy igazi nyomorulat. Teljesen rátelepszik szerencsétlen feleségére, feleségének NAGYON sokat fel kellett adnia érte. Egy külföldre költözés normális párkapcsolatban elsősorban megbeszélés kérdése. Nem az, hogy bejelentem, hogy megyünk és akkor menés van. Én igazán azt sem értem, hogy egy normális nő hogy nem vált még el a csávesztől? Férfiként mondom: Ha ilyen párkapcsolatban élnék, az nem lenne túl hosszú életű.

Kérdező: Sajnos láttam már ilyet férfiben és nőben egyaránt. Most próbálja elszigetelni a barátaitól, hogy azt tegyen vele amit csak akar. Nincs rá garancia, hogy amikor beszéltek, nem ül-e barátnőd nyakán, és adja a szájába a szavakat. Amíg barátnőd erőt nem vesz magán, és ott nem hagyja, addig nem tudsz nagyon tenni semmit sem. Ha meglépi, állj készen segíteni - nagy szüksége lesz rátok. (Alapból egy zsebdiktátornak nem is adnék gyereket, ha nő lennék. Nincsen szükség arra, hogy apuci elcs***zen egyszerre két életet is.

2020. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
%: sajnos már megtörtént, jön a gyerek...
2020. dec. 27. 21:03
 7/10 A kérdező kommentje:
* 5
2020. dec. 27. 21:03
 8/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Most már mondanám, hogy a kocka el van vetve. Nem lesz ez a kapcsolat hosszú életű - előbb utóbb a barátnőd ott fogja hagyni ezt a sz**házit - a gyerekkel együtt is. Ezért mondtam, hogy álljatok készenlétben, és legyen számára bizonyos hogy van hova hazajöjjön.
2020. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem támogasd a barátnődet így is. Mutass bizalmat felé h bármit elmondhat neked.

Mert lehet most mindent belead és próbál boldog lenni , de eljöhet a pillanat amikor eszébe jut h van kire számítson-rád ha baj van.

Én is voltam így mint barátnéd.

A családom mindig irányítani próbál vagy elvárásokkal van és megmondják hogy kellene.

Lehet a csaj tudja h nem jó így de nem látja h hogyan lehetne jobb azért nem mondja el.


A kapcsolatot valeszeg azért nemnagyon tartja senkivel mert nem ugy jött össze a dolog az életében ahogy képzelte és cikinek tartja vagy esetleg szégyeli -ezt picit magambol kiindulva irtam. Sok barátnőmmel nem tartom már ugy a kapcsolatot én sem -pedig nem az a zárkózott tipus vagyok- mert szégyelem h én csak itt tartok és akkor veszem fel ujra a kapcs.veluk ha jobb lesz.

De remélem nem rólam irtál kérdező :) én is babát várok :D és messze élek a régi kapcsolataimtól sajnos

2020. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiderült azóta, hogy a gyereket nem annyira ő akarta, mintha a férje teljesen ki akarná sajátítani. Nem is értem, az ilyennek (férj) mi lehet a baja...
2021. jan. 10. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!