Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házassági szerződés valójába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házassági szerződés valójában egy rendkívül intelligens módja annak, hogy az ember tudatosan gondolkodjon előre?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy tulajdonképpen a házassági szerződés egy rendkívül intelligens és hasznos dolog? Ugyan jelen pillanatban sajnos nincs párkapcsolatom, de szeretnék egy társat. Természetesen NEM azért házasodnék, hogy aztán elváljak, de sajnos mindig gondolni kell az esetleg, talán megtörténő szomorú forgatókönyvre is szerintem. Nyilván nem azért közlekedem autóval, hogy megsérüljek, de sajnos benne van pakliban, hogy egyszer balesetet fogok szenvedni. Egyértelmű, hogy nem azért használom a biciklit, hogy elessek és eltörjem a kezem, de sajnos megtörténhet. Ezért van biztosításom. Végrendelem is van, nyilván nem azért, mert szeretnék eltávozni, de sajnos ez a valóság, hogy bármikor történhet egy esetleges tragédia, váratlan dolog. Ha van az embernek egy végrendelete, az nagy megnyugvást jelent neki, mert tudja, ha esetleg sajnos történne valami váratlan, akkor az ő dolgai, utolsó kívánságai már előre el vannak rendezve.


Lehetséges, hogy a házassági szerződés egy nagyon jó dolog és érdemes elgondolkodnia rajta az embernek? Ezzel voltaképpen gondolunk a jövőre, ha esetleg sajnos nem úgy alakul a házasság, ahogy azt szeretnénk?



2020. dec. 24. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire tudatos akarsz lenni, akkor össze sem házasodsz, mert feleslegesnek fogod tartani a házasságot. Egy buta jogi intézmény, aminek semmi köze ahhoz, hogy ki tudd fejezni az elkötelezettségedet a párod iránt.
2020. dec. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1. Az élettársi kapcsolatnak, sőt a hosszabbtávú együttélésnek is vannak jogi következményei...


Kérdező, miért miket szeretnél beleírni a házassági szerződésbe?

2020. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézd meg, hogy általában milyeneket szoktak írni. Valószínűleg nem nyersz annyit, mint amennyire bonyolult, hacsak amikor összeházasodtok, akkor nincs nagyságrenddel nagyobb bevételed, mint a párodnak, egészen a gyerekek születéséig.


Házasság előtti vagyon elvileg nem osztódik, házassági szerződés esetén is ugyanúgy kellenek számlák, méginkább, mint normál esetben a házasságban.

2020. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelme, mert a jog szerint a házasság előtt szerzett illetve a bármikor örökölt vagyon nem közös hanem magántulajdon. Tehát hacsak nem vagy vállalkozó, nem értem, hogy mit akarsz szabályozni. A házasság végülis egy vagyonközösség. Tehát a házasság alatt szerzett vagyon közös. Miért is? Mert normális esetben az egyik fél otthon marad a gyerekekkel (jellemzően a nő, de tudok ellenpéldát is)és nincs bevétele, de ha ezt nem tenné, neked kéne más megoldást találnod. Tehát effektíve ő lemond a munkáról, karrierről, bevételről, hogy nevelje a gyerekeiteket. Szóval azért ezért jár valami, ebből kisemmizni ganéság lenne. Amúgy meg ami nem házasság alatt szertett illetve öröklött, az nem tartozik rá amúgy sem.
2020. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itthon maximum akkor van ennek értelme, ha az egyik fél merőben más anyagi forrásokkal rendelkezik, mint a másik. És itt nem arra gondolok, hogy az egyik 200 ezret keres, a máik meg 400-at, hanem arra, ha az egyik félnek mondjuk jólmenő saját vállalkozása van több milliós, vagy akár milliárdos bevétellel. Nyilván ebben az esetben nem biztos, hogy fair, ha mondjuk a házastárs válás esetén igényt tart a közös vagyon felére, de ez azért ritka felállás. Normál viszonyok között nem látom értelmét.
2020. dec. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem sok értelme van.

AMúgy a sima együttélésnek is vannak jogi következményei, és az is eredményezhet csúnya pereket, pedig ott szerzés arányában megy az osztozkodás.

2020. dec. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar törvények nagyon sok házassággal kapcsolatos gazdasági kérdést lefednek. A szerződésnek akkor van értelme, ha ezektől valamiért el akarsz térni. Nézd meg ezeket a törvényeket. Ez önmagában egy gazdasági szerződés, amit a házassággal aláírsz. A legtöbb embernek ez bőven elég, de persze vannak olyan helyzetek, amikben hasznos lehet a külön szerződés. De ez sokkal ritkább, mint gondolod.
2020. dec. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!