Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, miért sértődtök meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, miért sértődtök meg, ha a párotok a házasságkötéssel nem szeretné felvenni a neveteket?

Figyelt kérdés
Az ok: nem illik össze a kettőnk vezetékneve, ráadásul 14 betűs az övé, az én nevem is alapból hosszú, nem akarok magammal kivseszni, hogy minden hivatalos ügyben km hosszan kelljen aláírnom. Szóval semmi köze a páromhoz való érzelmi viszonyulásomhoz.
2020. dec. 22. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Felveheted teljesen a vezetéknevét.
2020. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de nem szeretném azt sem. Szeretem a születési nevem, azt akarom megtartani.
2020. dec. 22. 10:55
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tartsd meg és fogadd el, hogy megbántod. Akár logikus amit teszel, akár nem, lemondasz egy gesztusról felé, ami rosszul fog esni még akkor is, ha neked van igazad.
2020. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon az édesapámat is megbántanám, ha az ő nevét hagynám el. Nem azon múlik a kapcsolatunk milyensége, hogy mi a nevem.
2020. dec. 22. 11:01
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Én sem ezt mondtam, csak hogy fogadd el akkor, hogy még fogod bántani.
2020. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pont erről van szó, hogy ilyesmi abszolút nem áll szándékomban. Elmagyaráztam neki elég részletesen, hogy miért tartnám meg inkább a lánykori nevem, de látom rajta, hogy csalódott emiatt.
2020. dec. 22. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok férfi, de nem ismerek olyan esetet, ahol ezen a férfi megsértődött volna. Az lehet, hogy van egy minimális csalódottság, de nem ezen fog múlni a házasság sikere.
2020. dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

#3: "lemondasz egy gesztusról felé"


A pasi is felvehetne gesztusbol a kérdező nevét.

2020. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az en ferjem is megsertodott. Vegul beadtam a derekam, es "Katzenbergerne Kiss Marikska" lettem.


Borzasztoan hangzik a hivatalos nevem, igy informalisan "Kiss Mariska" vagyok, a ferjem nevet nem hsznalom.


Neked legyen tobb eszed.

2020. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ferjkent en az a felesegmre biztam. Bar ennyire nem hosszu egyikunk neve sem, mint nalad, de egyberakva hosszu lenne, igy az nem praktikus.

A sajat csaladnevet nem szeretne lerakni, ez ertheto.

Ugyhogy maradt a leanykori neve, ilyen egyszeru.

Nem attol fugg egy kapcsolat, hogy minden papirjan nevet kell-e valtoztatnia. :)


(A lanyaink viszont az en csaladnevemet kaptak, a hagyomanyos modon.)

2020. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!