Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki milyen ajándékot szokott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki milyen ajándékot szokott kapni vs adni feleségének/ férjének karácsonykor és ugy általában ill.milyen gyakran?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 06:36
 1/7 A kérdező kommentje:
És ehez kb.milyen a fizetésed- ezt csak azért említem, mert nyilván ha több van akkor jobb, szebb ajándékot is tudsz venni, habár nem biztos h jó a feltételezésem.
2020. dec. 22. 06:39
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Emiatt ne görcsölj, nem a pénzbeli érték adja, hogy jó-e az adott ajándék vagy sem. Ha eléggé ismered a párod, akkor akár pár ezer forintból is meg tudod lepni. Akkor költekezzetek, ha valóban telik rá és inkább legyetek kreatívak és figyelmesek. Sajnos nekem apukám anno nagyon tudott drága ajándékokat venni (30 ezer forintos kabátot, mikor a tízezresre vágytam, kismotort úgy, hogy jogsim sincs és egyébként is rettegek a sebességtől)... És nagyon kínos volt egy hatalmas értékű ajándéknak örömöt színlelni, holott nyilvánvaló volt, hogy abszolút nem személyre szabott és inkább olyasmi, aminek ő örült volna, nem pedig én. Pedig én adtam jelét annak, hogy mi kell... Dehát falra hányt borsó volt. Szóval nem az értéken múlik.


A másik, mikor te veszel egy hatalmas értékű ajándékot, a párod meg mondjuk tizedannyiért valami kis aranyosat (vagy fordítva) és függetlenül attól, hogy mennyire találta el, csak néztek egymásra, hogy ezt most miért kellett...


Mi a párommal épp az ilyen kínos pillanatok megelőzése érdekében megbeszéljük mire van keret és hasonló értékben adunk egymásnak a nagyobb ünnepeken. És annyira talán már ismerjük egymást, hogy ne legyünk olyanok, mint apukám.


De ünnepnapokon kívül is szokott lenni pár apró meglepi, elviszem helyekre, ahol természetesen az fizet, aki kitalálta, hogy oda menjünk, sütök neki süteményt (nálunk nem szokás "csak úgy" sütit tartani itthon), hozok haza valami kis extrát neki a boltból (marcipánfigura, tortaszelet, kézműves sör, ilyesmi). Ő is szokott nekem virágot, csokit venni néha, mivel szeretem az írószereket, illatos habfürdőket, azzal is meg szokott lepni "csak úgy".


Idén kicsit nagyobb volt a meghatározott összeg, mivel sehova nem mentünk szinte az elmúlt egy évben például nyaralni meg ilyenek, illetve most először több is a bevétel (korábban nem főállásban dolgoztam az egyetem miatt). Tavaly például máshol húztuk meg a határt, 20 000 volt, húsvétkor 10 000, szülinapra meg egymásra bíztuk, de azért ott sem volt toronyóra láncostól).


Tőlem most olyan mobilt fog kapni, amit már nyár óta nézeget, én tőle még nem tudom. :) Tavaly több apró dolgot kapott (hordozható akksit, alkar erősítőt, rajzoltam rólunk egy portrét, ilyesmi) és én is (fehérneműt, laptoptáskát, töltőtollat). A többire nem emlékszem, ez csak pár példa.


Fizetése mindkettőnknek kb a budapesti átlag: nem jó, nem tragikus.

2020. dec. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk ez nagyon el tud menni a szélsőségekbe. Mindketten szeretünk vadászni (páromnak ez is a munkája), így előfordult, hogy szülinap alkalmából elköltöttünk erre egy közel 7 számjegyű összeget, máskor viszont pár tízezres ajándékot veszünk.
2020. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor komoly párkapcsolatban voltam, együttélésnél, én ilyen 5-20.000 Ft közötti ajándékot adtam általában a páromnak. Akkor 260-290e között kerestem. Mi általában megbeszéltük az ajándékokat az ő kérésére, mert ő úgy volt vele, akkor biztos, hogy mindenki olyat kap, amit biztos szeretne / használna. Én azért adtam még mellé általában meglepetés apróságot, mert én szeretek ajándékozni meg "vadászni", keresgélni.

Hogy épp mit, az elég változó volt. Társasjátékot, könyvet, ruhát, kisebb kütyüket.

Visszafele meg én is általában ruhát, könyvet kértem.

2020. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Mi 10 éve megbeszéltük a férjemmel, hogy nem ajándékozunk egymásnak karácsonykor, hanem elmegyünk együtt szilveszterkor pár napra valahová külföldre (idén nyilván ez ugrott).


Mindenünk megvan, így a szülinapokon is elmegyünk ketten valahova. Vacsizni, kirándulni, várost nézni stb.


Kisebb-nagyobb ajándékok, figyelmességek persze vannak alkalomtól függetlenül, de alapvetően alkalmakra nem ajándékozunk, mert igazából nincs szülségünk semmire, az élmény meg többet ér.

32N

2020. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi nem ajándékozunk így "kötelezően".

Ha tudom, hogy valamire nagyon szüksége lenne, akkor van, hogy megveszem neki, vagy ha látok valahol valami vicceset, amiről ő jut eszembe, azt is.

Amikor lehetett járni koncertekre, akkor azokra felváltva hívtuk meg egymást.

2020. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Maximum apróságokat ajándékozunk, október környékén megbeszéljük a limitet (idén max 8-10 ezer). Inkább csak a figyelmesség, a meglepi miatt, mert mindenünk megvan, ha szeretnénk bármit, év közben megvesszük.

Szülinap is vicces, egy héten belül van a szülinapunk, nyáron. Általában akkortájt időzítjük a nyaralást, és ott úgyis megyünk étterembe stb. akkor az egy különlegesebb időszak. Ha valami nagyobb értékű megtetszik, általában kinevezzük szülinapi ajándéknak s megvesszük.

Nőnapra szoktam még kapni a férjemtől apróságot, de ennyiben ki is merül az ajándékozásunk az évre.

2020. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!