Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más pároknak is nehéz, kisbaba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más pároknak is nehéz, kisbaba érkezése után?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz a kisbabánk. A feleségem kizárólagosan szoptatni akarja, így viszont hogy éjjel-nappal 2-3 óránként etetés van, roppant fáradt, kialvatlan. Meg elég sokat stresszel is a babával kapcsolatban, hogy mire van szüksége, hogy lesz neki jó.

Emiatt néha elég kiálhatatlan a feleségem, vitákat kezdeményez, nem mutatja ki, hogy szeret. Hiába mondom, hogy amikor nappal az etetések között én vigyázok a babára, ő addig aludjon, mert ő "velünk akar lenni" és max 1 méterre tőlünk próbál meg pihenni (ami szerintem nem hatékony, hiszen nem vagyunk csöndben).


Meg aztán, én sokat aggódom az anyagiakon, meg itt van ez a covid is.. Sok a stressz, na.


Másnak is nehéz?


2020. dec. 17. 07:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
2%
ALAP, hogy nem csináljuk fel a csajunkat!
2020. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves szót és történetet. Nagyon jó volt olvasni, erőt adott.


Sok unatkozó kérdezte, hogy mire számítottam. Nos, arra, hogy fizikailag lesz megterhelő, az alváshiány miatt. Szellemileg nem.

A kettőnk kapcsolatában teljesen biztos voltam, mert már sok éve nagyon jól működünk együtt csapatként, túl vagyunk egy házépítésen, sok munkahelyi problémán, és ezeket mindig nagyon flottul meg tudtuk oldani, egymást segítve.

Most először nem azt érzem, hogy egy csapatban vagyunk, hanem, hogy gondjai vannak és kizár belőle. Ahelyett, hogy hozzám bújna megnyugvást keresve, inkább konfrontálódik mindenféle banális dolgon (pl nem szereti, ha hagyom a gyereket magában játszani amíg jól elvan, hanem szerinte folyamatosan, aktívan fejleszteni kell).


De kitartunk, biztos könnyebb lesz idővel. Igazából, amint véget ér a szoptatós korszak, valószínűleg a problémák jó része megszűnik, mert onnantól én is el tudom majd látni a babát, és akkor ő alhat. Remélem.

2020. dec. 17. 12:31
 13/23 anonim ***** válasza:
17%

12.-nek.


Könnyebb lesz? Álmodban! Majd nemsokára anyamadár akar egy testvérkét szülni.

2020. dec. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én is akarok még gyereket. Minden nehézség ellenére a kisbabám a legcsodálatosabb dolog, ami valaha történt velem :)
2020. dec. 17. 12:37
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Azért érdemes mondani hogy bizony hagyni kell magában is játszani, mert így nem tanul meg önállósodni a gyerek és 3 évesen anyamatrica lesz belőle, legalább napi 30 percet legyen el magában , ezt fel lehet osztani pl óránként 10 percre.., mindegy majd tanulja a feleséged, sokat olvassatok a témában, bár ha más nem, 2 év múlva rájön hogy elcseszte.


Majd kitapasztaljátok, csak türelem, kitartás és kommunikáció kell hozzá.

2020. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
12, nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy azt hidd nem megy rá a kapcsolatotok.
2020. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk nem ment rá, pedig ennél is nehezebb volt a helyzet.

A titok a kommunikáció, csak ugye mindkét félnek akarnia kell..

2020. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Lemerem fogadni, hogy az itt rossz szájízzel kommentelgetők egyikének sincs tervezett gyermeke, akit ő nevel.

Mert igen, rengeteg újraszervezést, újratervezést igényel a feladat, ami nem múlik el hullámvölgyek nélkül nyilván, de jobb esetben idővel mindkét fél megtalálja a helyét a szülőségben és igazi kis csapattá válik a család. A hullámhegyről visszanézve pedig azt fogod mondani, hogy minden völgyben töltött pillanat és küzdés megérte!

Azt kellene megértetned a pároddal, hogy ezt a "feladatot" nem egyedül vette a vállára. Szerintem a legnagyobb korai kommunikációs hiba az, ha nem jól kezeljük, hogy megváltozik az életünk és az, ha az anya tigrisként ragaszkodik a gyerekéhez, kizárva az apát. Ez egyik félnek sem jó, még is nagyon gyakori. Nyilván nem direkt történik ez így, de ezt valahogy fel kell oldani.

2020. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van 18as, és pont azért nincsen, mert semmi kedvem átélni azt, amit a kérdező. Tudom mivel járna, ezért inkább lemondok róla. Peace!
2020. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%
Persze ,hogy nehéz...Én első perctől császár után egyedül láttam el a lányom (3eves ) már.Ferjem sokat dolgozott As segítség nem volt.Nem is tudom ,hogy éltem túl 😵😵😵😵Voltak nehéz időszakok az biztos,de minden könnyebb lesz idővel.
2020. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!