Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan várnám el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan várnám el, hogy a téli szünetben a férjem is vegye ki a részét a gyerek felügyeletből, családi programokból?

Figyelt kérdés
A múltkor kérdeztem a férjem, meddig fog dolgozni, hogyan tervezi az év végét. Mondta, hogy jövő hét végével bezárja az évet és utána ő pecázni fog járni, meg alszik, meg elmegy otthonról. Kérdeztem, amikor én dolgozok, ki lesz a gyerekkel, mi lesz a közös programokkal. Azt mondta, menjek home office-ba, meg amúgy is ellesz otthon a gyerek egyedül egész nap (11 éves). Azt meg felejtsem el, hogy megyünk a mamákhoz, mert ehhez neki nincs kedve. Amúgy is borzasztó fárasztó a gyerek, nem is tudja, én hogy bírom. Úgyhogy ő kikapcsolódik, mert fáradt és elég volt az évből, a többit meg oldjam meg, ahogy akarom. Régebben ő is készült az ünnepre, főztem finomat, sütöttem, ő segített, megleptük egymást. Most már nem hozza lázba, úgy kell noszogatni, hogy 23a körül már jó lenne egy fa. Kiadta a parancsot, hogy ne süssek sok félét, mert a gyerek dagadt lesz és azt ő nem tudja elviselni, ha ő is dagadt lesz, mint én. De sosem megy el sportolni a gyerekkel. Fekszik, falja az édességet meg a rágcsát, a gyerekkel meg ordít, hogy miért eszik. Mikor kérem, hogy legalább azt várja meg, míg a gyerek nem látja, akkor jön a persze, majd még ő alkalmazkodik. Állandóan rendszabályoz, irányít, megmondja a tutit, beszólogat és azt hiszi, hogy vicces. Lehet korábban is ilyen volt, csak kezdetben nem tűnt fel, de most már egyre idegesítőbb. Ja és hozzá tette, hogy ő bizony nem fog megváltozni, felesleges akár arra is kérnem, hogy segítsen otthon. Ne is mondjam, mert őt csak idegesítem, meg magamat túráztatom.
2020. dec. 4. 11:19
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szakértő a házasság témában, de le tudtam szűrni, hogy ha megszületik a gyerek, akkor rengeteg férfi hajlamos ilyenné válni. Addig minden oké, aztán jön a baba, és egy kiállhatatlan paraszt lesz, nemhogy nem segít neked, de még neki áll feljebb, ha TE nem jársz a kedvében, elvárod tőle, hogy segítsen és még panaszkodsz is... Én a helyedben olyan hamar elhagynám, amilyen gyorsan csak lehet. Tudod, kinek kell egy energiavámpír. Tényleg nem tudsz hova menni?
2020. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos sehova.
2020. dec. 4. 12:27
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz volt olvasni a soraidat, Kérdező. Nehéz lehet neked. Sajnos vannak dolgok, amiket visszacsinálni nem lehet már, de szerencsére a jövőn még lehet alakítani.

Szerintem dolgozz egy B terven. Tegyél félre minél több pénzt, nézz jobb munkalehetőség után, és mikor stabilabb vagy anyagilag hagyd ott a franca ezt a nyomorék embert.

Megváltozni úgysem fog, számára a felelősségvállalás ismeretlen fogalom. Te legyél önző, ne foglalkozz a kéréseivel, igényeivel, csak magaddal és a gyerekkel foglalkozz. Csinálj olyan dolgokat, amiket te szeretsz és közben dolgozz egy jobb életen. Sok sikert kívánok!

2020. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
#33 köszönöm
2020. dec. 4. 12:38
 35/49 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Kérdező. Ez az a fajta pasas, akinek nem fog feltűnni az, hogy te erőfeszítéseket teszel. És ahhoz meg sajnos nincsen agya, hogy felfogja, ha jobban kivenné a részét a munkából, egyrészt lehet, hogy nem pusztulnál bele a teendők óceánjába, másrészt pihentebb lennél, harmadrészt több időd lenne MAGADRA (értsd: kiegyensúlyozottabb lennél, és vidámabb).

Igen, valamennyire szülés után az apa kissé háttérbe (de nem teljes mellőzöttségbe szorul), ez természetes. Egy férfiember ezt a helyén tudja kezelni, FŐLEG, hogy hagytad élni, bulizni anno. És nem volt kizárva a kettőtök (értsd: gyerek+te) életéből. Az a meglátásom, hogy kissé túlságosan is természetesnek vesz téged, illetve hogy te majd úgyis mindent megcsinálsz. Neki nem kell energiát belefektetnie a kapcsolatotokba. Első körben azt mondanám: Jelöld ki a határokat. Mondd meg neki, hogy IGENIS, szükséged van arra, hogy néhanapján te is kikapcsolódj, akkor is ha égtől a földig pattog. Nem lehet, hogy minden csak a te nyakadba szakad!

2020. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
#35 már mondtam neki. Válasz :ő nem áll elébe, oldjam meg, de azt ne várjam, hogy a gyerekkel ő lesz.
2020. dec. 4. 12:50
 37/49 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg ennyire nincsen hova menned, én ezeken dolgoznék:


- Jobban fizető állás, mellette félretenni, akármilyen keveset is

- Megacélozni magam, hogy nem érdekel, pampogjon csak, nem vagyok a lábtörlője

- Önállóságra szoktatni a 11 éves gyereket. Nem csecsemő már. Ha nem megy ki, akkor nem megy ki, te veszel egy forró fürdőt. Nem halt még bele egy 11 éves sem abba, hogy unatkozott 1-2 órát

- Mindent a magam kedvére csinálni, nem pakolni senki, csak magam után, ha nincs kaja, nincs kaja, akkor rendelsz.


Kb. ezek jutottak eszembe, ne hagyd, hogy a férjed csicskása legyél, a 11 éves gyerek meg nonszensz, hogy nincs el egyedül. Ha Minecraftozik és nem szí friss levegőt, akkor így járt.

2020. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek a fiaddal meg elmehetsz setalni de nem kell szorakoztatnod. Találj valamit ami teged is kikapcsol. Ha szeretsz setalni menjetek el egy kozeli parkba. Bevasarolni is lehet online ha sokat idot vesz el na meg a ferjed is megteheti ha kajat akar
2020. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak kérdezö. Szörnyü volt olvasni is. A férjed egy pöcs. De amikor tervben volt már a gyerek nem láttad rajta hogy annyira nem lelkes? Mert ilyen hozzáállással el nem tudom hinni hogy valaha lelkes volt. Èn ha nem látom rajta a maximális lelkesedést nem szülök. Most neked azon kell dolgoznod hogy megteremtsd a külöm életet magadnak és a fiadnak. Akár szüleid segítségével ha máskèpp nem megy. Mert ez így nagyon káros neked és a gyereknek pláne aki azt látja érzi hogy el van utasítva az apja részéröl. Ez visszafordíthatatlan károkat is okozhat neki ha ebben a közegben marad.
2020. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
35%

Látom sokan szelektíven olvasnak. Csak a 35-ös van képben.

Kérdező, hanyagoltad is a férjed a gyerek születése után? Mert ő így érzi. Lehet itt hibáztál egyet. Ő szerette volna megbeszélni veled? Ha igen, akkor te hibáztál megint, ha nem, akkor viszont ő. Innen szoktak indulni a családi szétesések.

Persze ez már a múlt.

2020. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!